Drobečková navigace

Aktuality a tiskové zprávy

Neziskovky

Nadace ČEZ přispěla českým neziskovkám na profesní rozvoj částkou pět milionů korun, zájem o grant trojnásobně překročil kapacitu

České neziskové organizace se nadechují po epidemii covid a mají chuť zlepšovat své služby a vědomosti a schopnosti svých zaměstnanců. Grantový program Nadace ČEZ Neziskovky 2021 jim nabízí pomocnou ruku: v jarním kole podpořil 60 organizací z celé České republiky, kterým přispěje na profesní rozvoj 4,99 miliony korun. Zájem o grant opět předčil očekávání, přihlásil se trojnásobný počet žadatelů.

7. 6. 2021
Neziskovky

Jak pomoci při ztrátě bydlení nebo domácím násilí? Školení podpořila Nadace ČEZ

Zaměstnance Charity Ostrava čeká neobvyklé vzdělávání – odborníci ze společnosti SocioFaktor je během sedmi celodenních akcí vyškolí, jak pomáhat v krizových životních situacích, například při ztrátě bydlení, rozpadu rodiny, nemoci nebo ztrátě blízké osoby, ale také při domácím násilí nebo závislosti na drogách. Na kurz krizové intervence Charitě přispěla 150 tisíc korun Nadace ČEZ z nového programu Neziskovky.

31. 5. 2021
Neziskovky

V novém grantovém programu Neziskovky byly moravskoslezské organizace nejúspěšnější z celé republiky, na svůj rozvoj získaly 1,2 milionu

Každý den se starají o staré, nemocné, nemohoucí, tělesně či duševně handicapované, o rodiny v náročné situaci nebo o lidi, kteří všechno ztratili a nemají, kam jít. Veškeré získané peníze investují do lepší péče o své klienty. Nový grant Neziskovky 2020 jim ale umožní na chvíli se soustředit i na sebe: osvojit si nové dovednosti, zlepšit se v těch stávajících, odborně se posunout. V loňském roce takto Nadace ČEZ podpořila 58 neziskových organizací z celé republiky celkovou částkou 4.996.950 korun, určenou na jejich profesionalizaci. Nejvíce podpořených žadatelů (15) pochází z Moravskoslezského kraje.

23. 1. 2021
Neziskovky

Nadace ČEZ vyhlásila nové grantové řízení Neziskovky 2020 pro organizace, které poskytují služby přímé péče v sociální oblasti.

Nadace ČEZ spustila od 1. 9. 2020 nové grantové řízení Neziskovky 2020, které je zaměřeno na rozvoj a profesionalizaci neziskových organizací v České republice, které poskytují služby přímé péče v sociální oblasti, zejména služby sociální péče, prevence a poradenství. Díky podpoře Nadace ČEZ tak mohou neziskové organizace využít nadační příspěvek k rozšíření, nebo rozvoji kvality poskytovaných služeb, získat další registraci poskytovatele sociálních služeb, nebo známku kvality, zlepšit kvalifikaci svých zaměstnanců, či upevnit a zviditelnit svojí pozici mezi potencionálními klienty, veřejností a donátory.

11. 9. 2020