Drobečková navigace

Aktuality a tiskové zprávy

Stromy

Dávno tomu, co zde Kadaňští pěstovali vinnou révu, dnes v lokalitě zvané Vinohrady zakořeňují nové okrasné hrušně

Kadaň – O dalších čtyřicet vzrostlých stromů je bohatší královské město Kadaň. Výsadbu okrasných hrušní zajistila odborná zahradnická firma a podstatnou část financí, rovných 150 000 korun, dodala Nadace ČEZ prostřednictvím grantu Stromy. Zbylých 60 000 šlo z rozpočtu města. Hrušně zakořeňují v liniové výsadbě podél nové cesty v lokalitě zvané Vinohrady, kde se v dávné minulosti opravdu vinná réva pěstovala.

22. 4. 2021
Podpora regionů

Hasiči v Lochenicích mají novou dýchací techniku díky Nadaci ČEZ

Hradec Králové 21. dubna 2021 – Původní dýchací přístroje již dosluhují. Lochenická jednotka Sboru dobrovolných hasičů na Královéhradecku tak požádala o finanční příspěvek Nadaci ČEZ. Ta sbor podpořila částkou 100 tisíc korun. Z finančního příspěvku si hasiči pořídili tři dýchací přístroje.

21. 4. 2021
Podpora regionů

Trenéři v Orlové opravují tělocvičnu a chystají se na návrat malých judistů

Trenéři z Judo clubu Orlová se chystají na restart sportování po covidu. A bude velkolepý – klub získal od města nové prostory, takže tréninky teď získají mnohem větší kvalitu. V nové tělocvičně v prostorách bývalého hotelového domu Doubravan právě finišují poslední přípravy – instaluje se nové podlaha i další vybavení, například žebřiny, které judisté pořídili z grantu Nadace ČEZ. Klub má 400 členů a zaměřuje se hlavně na výchovu děti.

20. 4. 2021
Podpora regionů

Zastávka v Háji ve Slezsku už čeká na školáky, zvýšení jejich bezpečí podpořila Nadace ČEZ

Už žádné přebíhání přes nebezpečnou silnici! Rodiče kluků a holek z okolních vesnic, kteří čekají na zastávce Školní v Háji ve Slezsku na autobus domů, teď budou mít klidnější spaní. Zatímco dříve byla krytá zastávka jen na jedné straně cesty a děti, které se do ní při dešti schovaly, narychlo při příjezdu autobusu přebíhaly cestu, teď jsou přístřešky na obou stranách komunikace. Na vybudování nového autobusového přístřešku přispěla obci 70 tisíc Kč Nadace ČEZ, která se na zvyšování bezpečnosti na silnicích zaměřuje dlouhodobě.

19. 4. 2021
Podpora regionů

Díky otočné sedačce od Nadace ČEZ se senioři dostanou do divadla i na hory

Jako pokropeni živou vodou si připadají mnozí senioři využívající služeb šumperské obecně prospěšné společnosti Pontis. Díky otočné sedačce, kterou Pontis koupil ze stotisícového daru Nadace ČEZ, teď mohou pohodlně nastoupit do služebního tranzitu a nechat se odvézt do denního stacionáře, kde tráví čas se svými vrstevníky. „Někteří z nich si mysleli, že už se v životě nedostanou z domu. Teď mají nové přátele a navíc se s nimi dostanou třeba za kulturou nebo do přírody,“ popisuje přínos „kouzelné“ sedačky Petra Pospíšilová, vedoucí denního stacionáře Volba, který Pontis provozuje na okraji Šumperka.

18. 4. 2021
Podpora regionů

Nadace ČEZ pomohla vybavit rozhlednu na vrchu Šibeník v Orlických horách

Hradec Králové, 15. dubna 2021- Unikátní projekt rozhledny, která vznikla z bývalé větrné elektrárny podpořila Nadace ČEZ. Částku 300 tisíc korun poskytla na vybavení infocentra. Vrch Šibeník uprostřed krásné přírody Orlických hor se tak pyšní výhledem do okolí a infocentrem.

16. 4. 2021
Stromy

Ve Starči u Třebíče vysázeli dobrovolníci u cyklostezky další jabloně a slivoně

Od podzimu zdobí stezku pro chodce a cyklisty, která spojuje městys Stařeč a město Třebíč nově vysazené ovocné stromy. V sobotu 10. dubna se alej ovocných stromů rozrostla o další kusy.

14. 4. 2021
Podpora regionů EPP - Pomáhej Pohybem

Motomed od Nadace ČEZ si v Jeseníku užívá i 100letá seniorka

Speciální rehabilitační přístroj motomed, který umožňuje pohyb podobný jízdě na kole včetně využití rukou jako při běžkování, se stal v covidové době doslova hitem mezi 45 obyvateli Domova pro seniory v Jeseníku. „Od té doby, co jsme ho vloni díky příspěvku Nadace ČEZ pořídili, se prakticky nezastavil. Šlape se každý den, klienti už čekají, až bude volný,“ říká Jan Rotter, ředitel Centra sociálních služeb Jeseník, které domov provozuje.

12. 4. 2021
Oranžový přechod

O grant Oranžový přechod Nadace ČEZ lze žádat i letos, a to do konce dubna

Západní Čechy – Nejvíce srážek vozidel s chodci se podle statistik odehraje za šera či v noci, při snížené viditelnosti. Dobře osvětlené přechody tak přirozeně snižují riziko nehody. Podle expertů je to až o 65 procent. Už od roku 2013 proto Nadace ČEZ pomáhá městům a obcím lépe zabezpečit frekventované přechody pro chodce právě prostřednictvím kvalitního osvětlení. Získat mohou až 120 tisíc korun. Žádosti o letošní grant na nový Oranžový přechod ve městech či obcích přijímá nadace až do konce dubna.

8. 4. 2021
EPP - Pomáhej Pohybem

Nadace ČEZ opět podpořila handicapované lyžaře

Hradec Králové, 1. dubna 2021 - Centrum handicapovaných lyžařů, které se věnuje lyžování tělesně postižených Nadace ČEZ podporuje již několik let. Uživatelé aplikace Pomáhej pohybem EPP, vysportovali pro oddíl 111 tisíc korun na užitkový vůz pro dopravu lyžařů. Další prostředky v hodnotě 360 tisíc korun Nadace věnovala v rámci grantového řízení Podpora regionů. Lyžaři částku použijí na pořádání výukových kurzů.

1. 4. 2021