Drobečková navigace

Aktuality a tiskové zprávy

Charita a sponzoring

Festival Energie pro kulturu přinesl zábavu i pomoc do Hradci Králové

Festival Energie pro kulturu během léta navštíví 6 měst v České republice, kde bude pomáhat podpořit kulturní scénu, kterou zasáhla opatření související s pandemií. V Hradci Králové tak diváci mohli spatřit úžasné vystoupení Cirku La Putyka nebo emotivní koncert Anny K. Účastníci festivalu mohli také pomoci minutou šlapání na oranžovém handbiku Nadace ČEZ a podpořit Divadlo Drak nebo Základní uměleckou školu Habrmanova. Pro obě organizace návštěvníci festivalu vyšlapali celkem 96 447 Kč.

15. 8. 2020
Charita a sponzoring

Ve městě na soutoku Labe s Vltavou mají další dva Oranžové přechody,rádi by jich ovšem jednou měli nejméně plný tucet

Mělník – Sedm Oranžových přechodů, jejichž nasvícení finančně podpořila Nadace ČEZ, má již město Mělník. Dva z nich byly oficiálně zprovozněny ve čtvrtek 23. července. Nacházejí se zhruba 300 metrů od sebe v Bezručově ulici, která patří mezi nejfrekventovanější komunikace ve městě. Osadit oba přechody novými bezpečnostními prvky stálo zhruba 210 000 korun. Nadační příspěvek činil 120 000 korun.

24. 7. 2020
Charita a sponzoring

Zaměstnanci ČEZ získali přes půl milionu pro organizace, kde pomáhají

Zaměstnanci Skupiny ČEZ z Moravskoslezského kraje získali 587 tisíc korun pro 20 neziskových organizaci, ve kterých pomáhají jako dobrovolníci. V rámci takzvaných zaměstnaneckých grantů podpoří Nadace ČEZ například rozšíření pojízdné kavárny Mental Café o prodej kopečkové zmrzliny, obnovu skautské táborové základny, nákup osvětlení pro amatérské divadlo, opravu altánu v areálu TJ Sokol Rychvald, nákup nových lan a karabin pro malé horolezce z Karviné i nových dresů pro mladé ostravské basketbalistky.

16. 7. 2020
Charita a sponzoring

Dobročinná sportovní aplikace EPP Nadace ČEZ slaví 5. narozeniny; díky více než 460 tisícům uživatelům rozdala už přes 111 milionů korun

Mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem motivuje veřejnost ke sportu prostřednictvím charity. Jejím prostřednictvím lidé dosud podpořili 1 516 projektů po celé České republice za 111,7 milionů korun. Aplikace se rovněž stala nedílnou součástí doprovodného programu nejrůznějších kulturních, společenských a sportovních akcí. Od spuštění v květnu 2015 se k ní přihlásila i řada známých českých sportovců.

22. 5. 2020
Charita a sponzoring

ČEZ podpořil nákup šicích strojů a tím zvýšil počet ušitých roušek

Neziskový spolek Vrátka v Třebíči zaměstnává na čtyři desítky osob se zdravotním postižením na různých pracovních pozicích ve svých neustále se rozšiřujících provozovnách. Vrátka to jsou dvě kavárny, pekárna, žehlírna, bazárek, dvě trafiky a v neposlední řadě také šicí dílna.

26. 3. 2020
Charita a sponzoring

Energetici bleskově podpořili Charitu, která pomáhá v uzavřené oblasti

V uzavřené oblasti v okolí Litovle a Uničova je Charita Šternberk jedním ze základních prvků, který umožňuje zvládnout současný krizový stav. Její zaměstnanci i dobrovolníci zajišťují nákup potravin a léků i rozvoz obědů seniorům a hendikepovaným, zapojili se také do distribuce roušek. Na jejich nesmírně potřebnou aktivitu zareagovala Nadace ČEZ a bleskově jim poslala 50 tisíc korun.

25. 3. 2020
Charita a sponzoring

Nové Město na Moravě osvětlilo frekventovaný přechod u vlakového nádraží

Jeden z nejfrekventovanějších přechodů pro chodce v Novém Městě na Moravě má nové osvětlení. Zebra přes Maršovskou ulici u vlakového nádraží je teď bezpečnější pro místní občany i množství turistů, kteří významné město Vysočiny navštěvují. Jde již o třetí městský přechod podpořený Nadací ČEZ, ta na jeho osvětlení přispěla částkou 120 000 korun.

5. 3. 2020
Charita a sponzoring

Basketbalisté z Ligy mistrů podpořili projekt terapeutického centra Seerius

Nymburk/Příbram - Únorové vítězství nad řeckým Peristeri doplnili nyní hráči z prvoligového ERA Basketball Nymburk o další, neméně podstatný pozitivní výsledek srovnatelný s tím v Lize mistrů. Prostřednictvím aplikace EPP – Pomáhej pohybem Nadace ČEZ totiž společně se svými fanoušky a všemi pohybovými aktivitami během zápasu úspěšně vybodovali projekt Snoezelenového koutku v terapeutickém centru neziskové organizace Seerius Příbram. Nadace ČEZ po převodu vypohybovaných bodů na peníze přispěla na realizaci fyzické i duševní relaxace klientů centra částkou 99 971 Kč.

1. 3. 2020
Charita a sponzoring

Příznivci lyžování „vyběžkovali“ 50 tisíc pro ostravské neslyšící sportovce

Zatímco na trati ČEZ Cross City Sprint se závodilo o ceny, v sousední ČEZ Energy zóně byl prostor pro dobré skutky. Mnozí z diváků tam minutou své energie, kterou vynaložili na běžkařském trenažéru, přispěli Sportovnímu klubu neslyšících SSK Vítkovice. Vysportovaná částka se vyšplhala na 50 410 korun – přesně tolik pošle Nadace ČEZ ostravským neslyšícím sportovcům.

17. 2. 2020
Charita a sponzoring

Nadace ČEZ již po deváté vyhlásila grant Stromy, nyní pro jarní výsadbu

Střední Čechy – Několik zásadních novinek má grant Stromy, který díky Nadaci ČEZ umožňuje realizovat výsadbu nové nebo obnovu již dožívající zeleně ve městech, obcích i jejich okolí. Tou nejvýznamnější je, že se grant otevírá všem právnickým subjektům, takže o něj mohou žádat i obecně prospěšné spolky a sdružení. Proto je i prodloužena povinnost souhlasu majitele s výsadbou na jeho pozemku z pěti na deset let a na stejnou dobu je nově stanovena i udržitelnost nové zeleně. Podmínka, že se žadatel bude o stromy starat po dobu pěti let, zůstává. Ti, co chtějí sázet už na jaře, mohou přitom o grant zažádat do 28. února. Maximální výše nadačního příspěvku je 150 000 korun.

4. 2. 2020