Drobečková navigace

Aktuality a tiskové zprávy

Charita a sponzoring Oranžový přechod Stromy

Granty Nadace ČEZ na výsadbu stromů a stavbu osvětlených přechodů jsou otevřeny od 1. února

Grantové programy Nadace ČEZ se opět otevírají. Některé jako např. „Podpora regionů“ nebo „Oranžové hřiště“ nabízí podporu celoročně. Granty „Stromy“ a „Oranžové přechody“ odstartovaly na počátku února a podání žádostí je časově omezeno.

2. 2. 2022
Charita a sponzoring

ČEZ děkuje zdravotníkům, v Moravskoslezském kraji rozvezl do nemocnic 1800 balíčků s oříšky a čaji

Jejich energie zachraňuje lidské životy, proto se společnost ČEZ postarala o to, aby jim nedošly síly. Zdravotníkům z covidových oddělení krajských a městských nemocnic v Moravskoslezském kraji doručili energetici 1800 balíčků plných oříšků, sušených plodů a kvalitních čajů z produkce krnovské chráněné dílny Chrpa. Dohromady takto ČEZ poděkoval více než 20 000 lékařům, sestrám a dalšímu zdravotnickému personálu v 60 nemocnicích po celé České republice.

15. 1. 2022
Charita a sponzoring

Festival Energie pro kulturu přinesl zábavu i pomoc do Hradci Králové

Festival Energie pro kulturu během léta navštíví 6 měst v České republice, kde bude pomáhat podpořit kulturní scénu, kterou zasáhla opatření související s pandemií. V Hradci Králové tak diváci mohli spatřit úžasné vystoupení Cirku La Putyka nebo emotivní koncert Anny K. Účastníci festivalu mohli také pomoci minutou šlapání na oranžovém handbiku Nadace ČEZ a podpořit Divadlo Drak nebo Základní uměleckou školu Habrmanova. Pro obě organizace návštěvníci festivalu vyšlapali celkem 96 447 Kč.

15. 8. 2020
Charita a sponzoring

Ve městě na soutoku Labe s Vltavou mají další dva Oranžové přechody,rádi by jich ovšem jednou měli nejméně plný tucet

Mělník – Sedm Oranžových přechodů, jejichž nasvícení finančně podpořila Nadace ČEZ, má již město Mělník. Dva z nich byly oficiálně zprovozněny ve čtvrtek 23. července. Nacházejí se zhruba 300 metrů od sebe v Bezručově ulici, která patří mezi nejfrekventovanější komunikace ve městě. Osadit oba přechody novými bezpečnostními prvky stálo zhruba 210 000 korun. Nadační příspěvek činil 120 000 korun.

24. 7. 2020
Charita a sponzoring

Zaměstnanci ČEZ získali přes půl milionu pro organizace, kde pomáhají

Zaměstnanci Skupiny ČEZ z Moravskoslezského kraje získali 587 tisíc korun pro 20 neziskových organizaci, ve kterých pomáhají jako dobrovolníci. V rámci takzvaných zaměstnaneckých grantů podpoří Nadace ČEZ například rozšíření pojízdné kavárny Mental Café o prodej kopečkové zmrzliny, obnovu skautské táborové základny, nákup osvětlení pro amatérské divadlo, opravu altánu v areálu TJ Sokol Rychvald, nákup nových lan a karabin pro malé horolezce z Karviné i nových dresů pro mladé ostravské basketbalistky.

16. 7. 2020
Charita a sponzoring

Dobročinná sportovní aplikace EPP Nadace ČEZ slaví 5. narozeniny; díky více než 460 tisícům uživatelům rozdala už přes 111 milionů korun

Mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem motivuje veřejnost ke sportu prostřednictvím charity. Jejím prostřednictvím lidé dosud podpořili 1 516 projektů po celé České republice za 111,7 milionů korun. Aplikace se rovněž stala nedílnou součástí doprovodného programu nejrůznějších kulturních, společenských a sportovních akcí. Od spuštění v květnu 2015 se k ní přihlásila i řada známých českých sportovců.

22. 5. 2020
Charita a sponzoring

Rychlá pomoc od Nadace ČEZ na boj s COVID-19: během dvou týdnů podpořila přes 650 projektů za více než 30 milionů korun. Na jižní Moravě pomohla mnoha obcím a organizacím tím, že zafinancovala projekty ve výši více než 2 miliony korun.

Šití roušek, výroba ochranných štítů pro záchranné složky, rozvozy léků a jídla seniorům, nákup ochranných pomůcek – zmírnit dopady epidemie koronaviru pomáhají především drobné kroky neziskových organizací, měst a obcí. Právě jim Nadace ČEZ na jižní Moravě vyplatila více než 2 miliony korun v rámci bleskové Krizové pomoci.

10. 4. 2020
Charita a sponzoring

ČEZ podpořil nákup šicích strojů a tím zvýšil počet ušitých roušek

Neziskový spolek Vrátka v Třebíči zaměstnává na čtyři desítky osob se zdravotním postižením na různých pracovních pozicích ve svých neustále se rozšiřujících provozovnách. Vrátka to jsou dvě kavárny, pekárna, žehlírna, bazárek, dvě trafiky a v neposlední řadě také šicí dílna.

26. 3. 2020
Charita a sponzoring

Energetici bleskově podpořili Charitu, která pomáhá v uzavřené oblasti

V uzavřené oblasti v okolí Litovle a Uničova je Charita Šternberk jedním ze základních prvků, který umožňuje zvládnout současný krizový stav. Její zaměstnanci i dobrovolníci zajišťují nákup potravin a léků i rozvoz obědů seniorům a hendikepovaným, zapojili se také do distribuce roušek. Na jejich nesmírně potřebnou aktivitu zareagovala Nadace ČEZ a bleskově jim poslala 50 tisíc korun.

25. 3. 2020
Charita a sponzoring

Nové Město na Moravě osvětlilo frekventovaný přechod u vlakového nádraží

Jeden z nejfrekventovanějších přechodů pro chodce v Novém Městě na Moravě má nové osvětlení. Zebra přes Maršovskou ulici u vlakového nádraží je teď bezpečnější pro místní občany i množství turistů, kteří významné město Vysočiny navštěvují. Jde již o třetí městský přechod podpořený Nadací ČEZ, ta na jeho osvětlení přispěla částkou 120 000 korun.

5. 3. 2020