Drobečková navigace

Fotogalerie

Charita a sponzoring Stromy

Alej při polní cestě Davle - Měchenice roste již 10 let

V říjnu 2011 vysadili obyvatelé Davle novou alej. Z nadačního příspěvku bylo vysazeno 60 stromů - hrušně, javory a jasany. Po deseti letech jsou již stromy vzrostlé, poskytují stín v krajině, zkrášlují cestu a brání větrné erozi.

4. 3. 2021
Charita a sponzoring Oranžový přechod

Vidět a být viděn - v Postoloprtech je na Mírovém náměstí hned 5 Oranžových přechodů

Nadace ČEZ osvětluje nebezpečné přechody už devátým rokem. Dbá přitom i na kvalitu pořizovaného osvětlení, aby v kritickém místě fungovalo co nejefektivněji. Oranžové přechody v Postoloprtech slouží chodcům i řidičům již šest let.

3. 3. 2021
Charita a sponzoring Podpora regionů

Zvýšení stability lesních porostů na Liberecku

Nadace Ivana Dejmala využila nadační příspěvek 50 tisíc korun na výsadbu buků, dubu, jedlí a modřínů na Liberecku a na jejich ochranu instalací oplocenek

3. 3. 2021
Charita a sponzoring

Nově vysazená alej ochrání Dlouhý Újezd před prachem i vodou

Akce „Zasaď si svůj strom“ přilákala každého pátého obyvatele obce Dlouhý Újezd. Díky nadšení a dobré náladě 70 místních nadšenců bylo za dva dny vysazeno 264 stromů a 340 keřů. Vícedruhová alej bude chránit část obce před vodní erozí z blízkého pole. Zabrání také přenosu prachu do vsi. Nadace ČEZ podpořila výsadbu v grantovém programu Stromy 2015 částkou 65 000 korun.

7. 5. 2015

Děti ze 30 dětských domovů poměřily síly na cyklistickém závodu Prevencí proti nehodám

O víkendu 4.–5. října se do Prahy sjeli závodníci a závodnice ze třiceti dětských domovů z celé České republiky. 13. ročník závodu vyhrál tým z dětského domova z Čeladné, druzí skončili závodníci z Dolního Lánova a třetí místo obsadil tým z Horního Slavkova. Nadace ČEZ přispěla na pořádání závodu částkou 250 000 korun.

9. 10. 2014

V Bartošovicích děti usedly do lavic v rekonstruované bezbariérové škole

Sdružení Neratov otevřelo v Bartošovicích v Orlických horách speciální základní školu pro zdravotně postižené. Nachází se v objektu bývalé školní budovy a před otevřením prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Součástí oprav byly i nezbytné bezbariérové úpravy, protože učebny se nacházejí v prvním patře. Nadace ČEZ přispěla částkou 270 tisíc korun na pořízení výtahu. Slavnostní odpoledne k otevření školy si užili všichni – rodiče, děti, učitelé i hosté.

18. 9. 2014

Senioři ve Zruči nad Sázavou si udržují kondičku na novém hřišti

Ve středu 3. září bylo ve Zruči nad Sázavou otevřeno Oranžové hřiště určené hlavně seniorům. V těsné blízkosti městského sportovního areálu vzniklo místo pro aktivní odpočinek a setkávání. První návštěvníci měli možnost vyzkoušet si deset cvičebních strojů, zahrát si kuželky, stolní tenis, ruské kuželky, rondo, minigolf, pétanque, mölkky a další dřevěné venkovní hry. Výstavbu hřiště podpořila Nadace ČEZ částkou 800 tisíc korun.

3. 9. 2014

Děti z Meziboří zahájily školní rok na Oranžovém hřišti

Nové víceúčelové dětské hřiště mají v Meziboří na Mostecku. Na své si přijdou starší školáci i ti nejmenší. Hřiště je rozděleno na dvě menší hrací plochy. Jedna slouží pro různé míčové hry. Nechybí branky na fotbal nebo basketbalový koš. Druhá část hřiště je určené nejmenším dětem, které mohou skotačit třeba na Noemově arše se skluzavkou, na prolézačce s názvem Opičárna nebo na kolotoči a houpačkách.

2. 9. 2014

Cesta za snem aneb 2222 km za 111 hodin

Na trasu dlouhou 2222 km napříč Českou a Slovenskou republikou se vydalo 29 smíšených týmů zdravých a handicapovaných sportovců, mezi nimi i týmy Nadace ČEZ a Skupiny ČEZ.

4. 8. 2014

Češnovická alej s vůní ovoce

Podél češnovické polní cesty příslušející k obci Pištín založili místní obyvatelé ovocnou alej. Jabloně a hrušně sázeli dospělí i děti. Děti budou o nově založenou alej dále pečovat rámci projektu "Žijeme na vsi, žijeme v přírodě" pod patronátem místních spolků. Nadace ČEZ podpořila projekt částkou 4400 korun v grantovém programu Stromy 2014.

15. 7. 2014