Drobečková navigace

Aktuality a tiskové zprávy

Oranžové kolo

Hlavně děti pomáhaly dětem; po jízdách na oranžových handbike trenažerech během Dne ve vzduchu si obdarované organizace rozdělily 101 547 korun

Plasy – Již dvacetiletou tradici má největší dvoudenní letecká show na západě Čech – Den ve vzduchu s Plzeňským krajem na Letišti Plasy. Během ní sice mají návštěvníci převážně oči pevně upřené k nebi, aby nepřišli o dechberoucí podívanou na historická a moderní letadla, kluzáky, vrtulníky i drony, výsadek parašutistů…, na druhou stranu ovšem mohou v průběhu soboty i pomoci dobré věci. Se svým Oranžovým kolem, respektive se dvěma trenažéry v podobě handbiků totiž na letiště opět zavítala i Nadace ČEZ. Nikdo je nemohl minout, přičemž celkem se uskutečnilo 161 minutových jízd ve dvojici. Jeden závodník vždy roztočil kolo ve prospěch Centra Hájek a druhý pro Fakultní nemocnici v Plzni. Obě organizace si pak díky 322 šlapajícím mezi sebe rozdělily 101 547 korun.

2. 5. 2022
Podpora regionů

Natočit zábavný pokus na mobil a vyhrát 10 000 pro sebe a 200 tisíc pro svou školu – do konce soutěže „Vím proč“ zbývají dva týdny

Ještě do 15. května mohou školáci v soutěži „Vím proč“ hrát o více než půl milionu korun. Úspěšné autory v obou hlavních kategoriích čekají nejen tisícové šeky pro vlastní útratu, ale hlavně 200 000 korun pro školu. Extra ceny jsou připravené i pro ryze dívčí týmy, nebo ty, kdo si jako téma pokusů zvolí bezemisní výrobu energie.

27. 4. 2022
Podpora regionů

Nadace ČEZ pomohla Komunitnímu centru Petrklíč

Hradec Králové, 25. dubna 2022 – Komunitní centrum Petrklíč z České Třebové pomáhá v rámci svého projektu Archa pomoci seniorům a osobám se zdravotním postižením na území Pardubického kraje a hlavního města Prahy. Na rozšíření a zkvalitnění realizované péče přispěla Nadace ČEZ částkou 150 tisíc korun.

25. 4. 2022
EPP - Pomáhej Pohybem

Motorkáři ze Skupiny ČEZ se pořádně rozjeli a na jejich charitativním kontě pro pomoc potřebným se sešlo více než jeden milion korun

Úctyhodných 810 011 korun za prodané kalendáře a 230 000 korun od Nadace ČEZ, veliká radost a tisícerá slova díků nad symbolickými šeky a velmi dobrý pocit motorkářů ze Skupiny ČEZ a jejich přátel, kteří se sdružují pod názvem „Jednou stopou PRO…“ Tak by se dalo ve stručnosti shrnout nedávné dění v Informačním centru Elektrárny Ledvice. Původním záměrem přitom bylo, získat prodejem kalendáře na rok 2022 „pouhých“ 300 000 korun na zaplacení výcviku a předání asistenčního psa Magdalénce z Prahy, která má nádorové onemocnění na prodloužené míše, takže ztrácí hybnost rukou. Ve finále ovšem získala nejen novou čtyřnohou kamarádku – černou labradorku Tiu, ale z vybraných peněz obdarovala i dvě organizace. Nad tím, jak naloží se zbytkem peněz, nyní přemýšlí celá rodina.

5. 4. 2022
Podpora regionů

Černilovský kostel sv. Štěpána má zrekonstruované varhany

Hradec Králové, 4. dubna 2022 – Celkovou rekonstrukci varhan v kostele Nalezení sv. Štěpána v Černilově včetně konzervace nástroje a zpevnění stropu nad píšťalištěm podpořila Nadace ČEZ částkou 100 tisíc korun.

4. 4. 2022
EPP - Pomáhej Pohybem

Ostravský Dům energetiky svítil modře. Nadace ČEZ podpořila dvě ostravské organizace, které lidem s autismem pomáhají

Již poosmé se Skupina ČEZ připojila ke Světovému dni porozumění autismu a s ním spojené osvětové kampani „Česko svítí modře“. V noci z 2. na 3. dubna se napříč celou republikou rozzářily objekty energetiků modrou barvou, která symbolizuje mezilidskou komunikaci. V Moravskoslezském kraji ČEZ modře nasvítil Dům energetiky, budovu postavenou v padesátých letech minulého století ve stylu moderního klasicismu.

3. 4. 2022
Ostatní

Vybrané objekty Skupiny ČEZ budou opět svítit modře, letos již poosmé

Severní Čechy – Letos již poosmé v řadě se Skupina ČEZ připojuje k celorepublikové kampani „Česko svítí modře“, jejímž cílem je porozumět světu lidí s autismem. V noci z 2. na 3. dubna se tak napříč celou republikou rozzáří od 18 hodin vybrané industriální, administrativní a další objekty modrou barvou, která symbolizuje mezilidskou komunikaci. Na severu Čech budou tradičně modře nasvíceny děčínské sídlo ČEZ Distribuce, Elektrárna Tušimice a Elektrárna Ledvice. Skupina ČEZ se tím rovněž hlásí k Cílům udržitelného rozvoje OSN (SDGs). V tomto případě k cíli 10 = Méně nerovnosti.

31. 3. 2022
Oranžový přechod

V Bohumíně mají třetí moderně nasvícený Oranžový přechod

V Bohumíně mají v pořadí už třetí přechod pro chodce, který město vybudovalo díky podpoře Nadace ČEZ. Po přechodech v ulicích Osvoboditelů a Studentská, které lidem slouží už od roku 2017, letos město nově nasvítilo přechod v Bezručově ulici v Záblatí. Částkou 120 tisíc korun městu na osvětlení přispěla Nadace ČEZ.

29. 3. 2022
Ostatní

Pomoc válečným uprchlíkům je různorodá, energetici ze Skupiny ČEZ pomáhají dle svých možností jak finančně, tak i materiálně

Středočeský kraj – Bez mála 792 000 korun v rámci 18 mimořádných grantů „Krizová pomoc 2022 – Ukrajina“ již schválila správní rada Nadace ČEZ žadatelům ze Středočeského kraje. Napříč celou republikou pak mezi zaměstnanci Skupiny ČEZ probíhají hned dvě sbírky. První je finanční a druhá materiální. V prvém případě se dosud podařilo nashromáždit na společný účet 7,3 milionu korun, přičemž Nadace ČEZ tuto částku již zdvojnásobila.

29. 3. 2022
Ostatní

Pomoc válečným uprchlíkům je různorodá, energetici ze Skupiny ČEZ pomáhají finančně i materiálně

Ústecký kraj – Více než 600 000 korun v rámci 15 mimořádných grantů „Krizová pomoc 2022 – Ukrajina“ již schválila správní rada Nadace ČEZ žadatelům z Ústeckého kraje. Patří mezi ně jak města a obce, tak i charita a různé obecně prospěšné spolky. Dalších téměř 184 200 korun pak mělo podobu 90 skládacích postelí, které Hasičskému záchrannému sboru Ústeckého kraje na vybavení přechodných útočišť ukrajinských uprchlíkům věnovala Skupina ČEZ.

28. 3. 2022