Drobečková navigace

Aktuality a tiskové zprávy

Oranžové kolo

Teplický primátor Hynek Hanza: Na zahájení lázeňské sezony prožívám vždy díky jízdě na Oranžovém kole Nadace ČEZ svou nejdelší minutu v roce

Teplice – I když Oranžové kolo Nadace ČEZ mělo během zahájení Lázeňské sezony v Teplicích za souseda velmi silného konkurenta – velkoplošnou obrazovku s přímým přenosem boje o třetí místo na hokejovém mistrovství světa, nezůstalo za českým národním týmem pozadu. Zatímco hokejisté se radovali z bronzu, Salesiánské středisko Štěpána Trochty a spolek Zahálka Teplice ze „zlata“. To pro ně představovala celková částka 103 996 korun, kterou vyjelo na oranžových handbike ve 144 duelech 288 návštěvníků „lázeňské“, a to včetně primátora statutárního města Teplice Hynka Hanzy a Miroslava Svobody, ředitele Elektrárny Ledvice, kteří se utkali v předposledním duelu. Poslední pak tradičně patřil zástupcům obou obdarovaných organizací.

30. 5. 2022
Stromy

V obci Jaroslav vysadili nové stromy

Hradec Králové – Hned ve třech lokalitách v obci Jaroslav mají nové stromy. Na výsadbu přispěla Nadace ČEZ částkou 142 a půl tisíce korun.

27. 5. 2022
Oranžové hřiště

Rekonstrukci hřiště v Litomyšli podpořila Nadace ČEZ

Litomyšl, 17. května 2022 – V Litomyšli díky Nadaci ČEZ vzniklo na místě nevyužívaného tenisového kurtu moderní multifunkční hřiště na basketbal, tenis, volejbal a nohejbal. Nadace ČEZ rekonstrukci podpořila částkou 250 tisíc korun.

20. 5. 2022
EPP - Pomáhej Pohybem

Senioři ve Vysokém Mýtě mají díky Nadaci ČEZ nový sociální automobil

Hradec Králové, 18. května 2022 – Oblastní spolek Českého červeného kříže pomáhá seniorům s odvozem k lékaři nebo třeba s nákupy. A k tomu je potřeba vhodný automobil s prostorem například pro kompenzační pomůcky. A takový teď mají pracovníci k dispozici ve Vysokém Mýtě. Sportovci pomocí aplikace EPP Pomáhej pohybem podpořili projekt a vysportovali body, které Nadace ČEZ proměnila v částku 70 tisíc korun.

18. 5. 2022
Oranžové kolo

Návštěvníky slavností nezajímal jen porcelán, 101 356 korunami dokázali díky Oranžovému kolu Nadace ČEZ pomoct i dobré věci

Karlovy Vary – Němým svědkem 105 duelů na Oranžových kolech Nadace ČEZ byl v sobotu 14. května majestátný Grandhotel Pupp v Karlových Varech. Stalo se tak během Porcelánových slavností, které pravidelně na jaře, a také na podzim, pořádá na prostranství před hotelem společnost Thun 1794. Dva nadační oranžové handbiky se přitom od rána do pozdního odpoledne nezastavily, a tak si ve finále mohly mezi sebe rozdělit obdarované neziskové organizace celkovou částku 101 356 korun. Díky podpoře návštěvníků slavností připadlo 51 209 korun Regionálnímu dobrovolnickému centru INSTAND a 50 147 korun Centru NÁDECH.

17. 5. 2022
Stromy

Rodiny ve Valči vysázely na hrázi rybníka 50 vzrostlých dubů

Nápad zasadit na hráz valečského rybníka stromy vznikl asi před dvěma lety. To, když zastupitelé vzpomínali, jak si v těchto místech jako děti hrávaly pod duby. Myšlenka byla zhmotněna také díky Nadaci ČEZ, která prostřednictvím grantu „Stromy“ podpořila výsadbu částkou 150 tisíc korun. A ruku k dílu přidali samotní občané, když se s plnou vervou pustili o proběhlém víkendu do samotného sázení.

17. 5. 2022
Stromy

Zelené plíce královské Kadaně jsou bohatší o další třicet lip srdčitých

Kadaň – Další zelený zářez v rámci výsadby nových stromů má na svém kontě kadaňská radnice. Díky grantu Stromy Nadace ČEZ (150 000 Kč) a městské pokladně (100 000 Kč) tak nyní nově zakořeňuje 30 lip srdčitých na sídlišti C, konkrétně mezi Golovinovo a Zahradní ulicí. Nové stromořadí vzniklo podél spojovacího pěšího chodníku v těsné blízkosti sportovního a relaxačního prostoru s parčíkem, v němž mohou svůj volný čas trávit obyvatelé sídliště všech věkových kategorií. Vzhledem k tomu, že oproti lípám se nachází dlouhý dvanáctivchodový panelový dům, poskytnou v budoucnu koruny stromů i stín jeho obyvatelům a sníží prašnost v okolí.

12. 5. 2022
EPP - Pomáhej Pohybem

S aplikací EPP sportujeme i na východě Čech a Vysočině a slavíme 7 let

S aplikací EPP už pomáhá přes 590 tisíc Čechů. Za 7 let rozdělili přes 160 milionů korun • Lidé s EPPkou strávili sportováním 7 226 475 hodin a zdolali 41 845 173 kilometrů • Nadace ČEZ prostřednictvím EPP podpořila 2 143 projektů po celé České republice • Aplikace nabízí 26 různých sportovních aktivit, nejoblíbenější je dlouhodobě chůze Udělat něco pro své zdraví, a přitom podpořit potřebné. Už sedm let dobrý pocit z pohybu a pomoci druhým propojuje do jednoho zážitku sportovně-charitativní aplikace EPP-Pomáhej pohybem. Díky široké nabídce aktivit si ji oblíbily stovky tisíc lidí. Společně tak podpořili 2 143 neziskových organizací po celé České republice částkou přes 160 milionů korun.

10. 5. 2022
EPP - Pomáhej Pohybem

S aplikací EPP už pomáhá téměř 600 tisíc Čechů. Za 7 let rozdělili přes 160 milionů korun

Udělat něco pro své zdraví, a přitom podpořit potřebné. Už sedm let dobrý pocit z pohybu a pomoci druhým propojuje do jednoho zážitku sportovně-charitativní aplikace EPP-Pomáhej pohybem. Díky široké nabídce aktivit si ji oblíbily stovky tisíc lidí. Společně tak podpořili 2 143 neziskových organizací po celé České republice částkou přes 160 milionů korun.

5. 5. 2022
Neziskovky

V Neratově se pořád něco děje. Pomáhá i Nadace ČEZ

Neratov, 4. května 2022 – V roce 1992 vzniklo Sdružení Neratov, které si dalo za cíl navrátit do malé téměř vysídlené horské vesničky život. V srdci Orlických hor Sdružení vybudovalo zázemí pro lidi s mentálním postižením, nabídlo jim chráněné bydlení i práci. Vyrostl obchod, hospoda a dokonce i pivovar. Významnou podporu má Sdružení i od Nadace ČEZ. Jen v loňském roce na rozvoj obce a pracovních míst Nadace ČEZ přispěla částkou 500 tisíc korun.

5. 5. 2022