Drobečková navigace

Aktuality a tiskové zprávy

Ostatní

Cenu Nadace ČEZ za nejlepší studentskou inscenaci získali mladí herci z DAMU

Moravskoslezská metropole má za sebou další nevšední novinku – soutěžní přehlídku Student Factory, kterou vyvrcholil divadelní festival Dream Factory Ostrava. Cenu Nadace ČEZ za nejlepší studentskou inscenaci získalo představení Tancovaczka studentů činohry z DAMU. Cenu náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje za ženský herecký výkon získala Karolína Knězů z katedry činoherního herectví DAMU, Cenu náměstkyně primátora Ostravy za mužský herecký výkon byl oceněn Samuel Gonda, student muzikálové herectví na JAMU.

6. 6. 2022
EPP - Pomáhej Pohybem

Extraligoví mistři, jimž aplikace EPP-Pomáhej pohybem není cizí, zavítali i s obřím pohárem do Zákaznického centra ČEZ

Karlovy Vary – Vzácná návštěva zavítala v pátek 3. června do Zákaznického centra Skupiny ČEZ v Karlových Varech. Byla složená ze čtyř úřadujících mistrů a manažera VK ČEZ Karlovarsko. Jak jinak, volejbalisté se přišli pochlubit svým mistrovským titulem v Uniqa volejbalové extralize mužů, pochopitelně i s pohárem, a úspěchem v Superpoháru svému generálnímu partneru, jímž je právě Skupina ČEZ. Hráčskou základnu zastupovali (zadní řada zleva) nahrávač Martin Kočka, smečař Jakub Ihnát, blokař Vojtěch Patočka a smečař Lukáš Vašina. Na snímku jsou společně s kolektivem konzultantů ZC. Vlevo manažerka zákaznického centra Petra Sedláčková a manažer klubu Ondřej Hudeček, manažer VK ČEZ Karlovarsko.

6. 6. 2022
Oranžové hřiště

Na nové parkourové hřiště dostal Havířov milion od Nadace ČEZ

V Havířově vyroste netradiční Oranžové hřiště – hřiště na parkour, jeden z nejmladších sportů oblíbený hlavně teenagery, kteří se vyžívají v elegantních přeskocích, saltech a flipech. Na vybudování hřiště přispěla městu Nadace ČEZ, šek na 1.000.000 Kč předal na pódiu festivalu ReBarbora primátorovi Josefovi Bělicovi za Skupinu ČEZ Martin Václavek, předseda představenstva společnosti ENVEZ.

2. 6. 2022
Oranžové hřiště

A co děti, mají si kde hrát? Díky Nadaci ČEZ v Patříně u Loučně už ano a dokonce se k nim mohou přidat i dospělí

Loučeň – Pěkný dárek ke svému svátku dostaly již v květnu děti z městyse Loučeň. V jeho části Patřín totiž vyrostlo nové Oranžové hřiště přizpůsobené svými herními prvky různým věkovým kategoriím, a to od tří let výše. Rovněž dospělý doprovod dětí si přijde na své, neboť pro ně jsou zde nainstalovány fitness stroje. A ti úplně nejstarší pak mohou svá vnoučata sledovat pohodlně z laviček. Na realizaci hřiště získala Loučeň finanční grant od Nadace ČEZ ve výši 680 000 korun.

2. 6. 2022
Oranžové kolo

Dvě neziskové ústecké organizace s podobný aktivitami si díky Oranžovému kolu Nadace ČEZ přišly na celkem 53 162 koruny

Ústí nad Labem – Nejen dobré a mnohdy exotické jídlo a pití a dobrá zábava pro děti i dospělé, ale i charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ čekalo na návštěvníky Family food festivalu v Ústí nad Labem. A stejně jako u stánků, tak i před dvěma oranžovými handbike se tvořila fronta zájemců pomoci dobré věci. Těch se do sedel na konec dostalo 488, což obnášelo 244 duelů pro dvě ústecké neziskové organizace, White Light I a DRUG - OUT Klub, a celkovou vyjetou částku 53 162 koruny.

1. 6. 2022
EPP - Pomáhej Pohybem

Děti z dětského domova v Poličce již bydlí v novém

Polička 31. 5. 2022 – Slavnostní setkání při příležitosti nového bydlení pro děti z dětského domova proběhlo v novém domě s krásnou zahradou. Poslední rodinná skupina dětí opustila nevyhovující prostory původního dětského domova již na podzim. Na nové prostory v lokalitě Bezručova si děti rychle zvykly a moc se jim líbí. Na vybavení domácností přispěla i Nadace ČEZ. Sportovci pomocí aplikace EPP Pomáhej pohybem podpořili projekt a vysportovali body, které Nadace ČEZ proměnila v částku 80 tisíc korun.

1. 6. 2022
EPP - Pomáhej Pohybem

„EPPka“ slaví sedmé narozeniny, věděli to i účastníci ČEZ RunTour a pomohli tak získat dětskému domovu důležité body na rozjezd

Severní Čechy - Už sedm let dobrý pocit z pohybu a pomoci druhým propojuje do jednoho zážitku sportovně-charitativní aplikace EPP-Pomáhej pohybem Nadace ČEZ. Díky široké nabídce aktivit si ji oblíbily stovky tisíc lidí. Společně tak za tu dobu podpořili 2 143 neziskových organizací po celé České republice, a to více než 160 miliony korun. V současné době lze v rámci Ústeckého kraje podpořit Dětský domov na Severní Terase v Ústí nad Labem či Psychiatrickou nemocnici v Horních Beřkovicích.

31. 5. 2022
Oranžové kolo

Teplický primátor Hynek Hanza: Na zahájení lázeňské sezony prožívám vždy díky jízdě na Oranžovém kole Nadace ČEZ svou nejdelší minutu v roce

Teplice – I když Oranžové kolo Nadace ČEZ mělo během zahájení Lázeňské sezony v Teplicích za souseda velmi silného konkurenta – velkoplošnou obrazovku s přímým přenosem boje o třetí místo na hokejovém mistrovství světa, nezůstalo za českým národním týmem pozadu. Zatímco hokejisté se radovali z bronzu, Salesiánské středisko Štěpána Trochty a spolek Zahálka Teplice ze „zlata“. To pro ně představovala celková částka 103 996 korun, kterou vyjelo na oranžových handbike ve 144 duelech 288 návštěvníků „lázeňské“, a to včetně primátora statutárního města Teplice Hynka Hanzy a Miroslava Svobody, ředitele Elektrárny Ledvice, kteří se utkali v předposledním duelu. Poslední pak tradičně patřil zástupcům obou obdarovaných organizací.

30. 5. 2022
Stromy

V obci Jaroslav vysadili nové stromy

Hradec Králové – Hned ve třech lokalitách v obci Jaroslav mají nové stromy. Na výsadbu přispěla Nadace ČEZ částkou 142 a půl tisíce korun.

27. 5. 2022
Oranžové hřiště

Rekonstrukci hřiště v Litomyšli podpořila Nadace ČEZ

Litomyšl, 17. května 2022 – V Litomyšli díky Nadaci ČEZ vzniklo na místě nevyužívaného tenisového kurtu moderní multifunkční hřiště na basketbal, tenis, volejbal a nohejbal. Nadace ČEZ rekonstrukci podpořila částkou 250 tisíc korun.

20. 5. 2022