Drobečková navigace

Aktuality a tiskové zprávy

Podpora regionů

Nákup nového vybavení pro SDH Račice nad Trotinou podpořila Nadace ČEZ

Hradec Králové 27. června 2022 - Nadace ČEZ podpořila Dobrovolné hasiče v Račicích nad Trotinou částkou 150 tisíc korun. Dobrovolníci si z příspěvku Nadace pořídili nové vybavení jednotky pro lepší akceschopnost a efektivnější ochranu zdraví i majetku spoluobčanů.

28. 6. 2022
Podpora regionů

Dobrovolní hasiči z Těrlicka konečně můžou pořádat bezpečné závody

Hasiči ze Sboru dobrovolných hasičů Těrlicko-Hradiště už můžou pořádat hasičské soutěže bez nutnosti přebíhat přes frekventovanou silnic. Díky daru 250 tisíc Kč od Nadace ČEZ vybudovali plošinu, která dosavadní trať nevyhovující pravidlům hasičského sportu prodloužila na potřebných 75 metrů. Součástí nové plošiny je i lanové centrum pro zlepšování fyzické kondice a obratnosti mladých hasičů i dalších dětí z obce.

24. 6. 2022
Podpora regionů

Gymnazista z Nového Bydžova vyhrál ve fyzikální soutěži „Vím proč“ 200 000 korun pro svou školu

Elektrická kytara vyrobená z obyčejného rýče přinesla studentovi Gymnázia Nový Bydžov vítězství v kategorii starších žáků fyzikální soutěže „Vím proč“ organizované společností ČEZ. Kromě finanční odměny získal také příspěvek ve výši 200 000 korun pro svou školu na nákup nového vybavení učeben.

21. 6. 2022
Oranžové hřiště

V Kožichovicích u Třebíče o víkendu vařili kotlíkový guláš, ochutnávali slivovici a při tom ještě otevřeli dvě nová hřiště

V sobotu 18. června bylo v Kožichovicích rušno. Ve sportovním areálu u rybníka totiž probíhalo klání o nejlépe připravený kotlíkový guláš, soutěžilo se o nejlepší slivovici, a navíc otevřeli dvě nová oranžová hřiště.

20. 6. 2022
Podpora regionů

Unikátní parní lokomotiva jezdí v Mladějově i díky Nadaci ČEZ

Mladějov 17. června 2022 - Historická úzkorozchodná parní železnice vedoucí z Mladějova k dolům na Hřebči se dočkala renovace a zprovoznění parní lokomotivy č. 5 z lokomotivky Krauss-Linz, která je největší a nejtěžší parní lokomotivou na rozchodu 600 mm ve střední Evropě. Trať, po které jezdí, je situovaná v romantickém terénu a měří 11 kilometrů. Nadace ČEZ renovaci podpořila částkou 117 tisíc korun.

17. 6. 2022
Stromy

Nejmladší generace pábitelů vysadila novou zeleň na stezce Bohumila Hrabala

Hradištko - Zkulturnění prostoru před hřbitovem, na němž sní svůj nekonečný sen největší český pábitel, vzrostlou zelení si dalo za cíl vedení obce Hradištko. Hřbitov je totiž součástí Naučné stezky Bohumila Hrabala, jehož hrob je hojně navštěvován. Na výsadbu čtyř javorů podsazených stále zelenými keři dřišťálu obecného a dvě řady keřů lísky obecné přispěla obci v rámci grantu Stromy Nadace ČEZ částkou 70 000 korun.

17. 6. 2022
Oranžové hřiště

Léčebný proces pomohou urychlit nové volejbalové hřiště s posilovnou

Horní Beřkovice - Nové multifunkční Oranžové sportoviště mají k dispozici pacienti z Psychiatrické nemocnice Horní Beřkovice na Litoměřicku. Skládá se ze dvou samostatných částí, a to workoutového a nohejbalového hřiště. Na jejich realizaci získala nemocnice 300 000 korun od Nadace ČEZ, a to díky sportující veřejnosti pomáhající potřebným střádáním prostřednictvím aplikace EPP-Pomáhej pohybem.

13. 6. 2022
Oranžové kolo

Na oranžovém kole se šlapalo pro dětský domov

Sázava 11. června 2022 – Několik stovek bikerů se v sobotu sešlo v Sázavě, aby odstartovali již 22. ročník závodu ČEZ Sázava. Součástí závodu bylo i charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ, na kterém mohli svým minutovým šlapáním pomoci dobré věci nejen závodníci, ale i návštěvníci a diváci závodu. Šlapalo se pro Dětský domov Sázava, který od Nadace ČEZ dostal šek na částku 51 460 korun.

13. 6. 2022
Podpora regionů

Handicapované atlety podporuje Nadace ČEZ pravidelně

Pardubice, 9. června 2022 – Handicapované atlety v Pardubicích podpořila Nadace ČEZ částkou 100 tisíc korun. Prostředky jsou využívány na podporu celoroční činnosti spolku atletů Atletika Bez Bariér Pardubice, z. s. A zrovna dnes probíhá Školní atletický parapohár. Po dvou covidových letech je tu zpět. Letos se koná už 12. ročník.

10. 6. 2022
Oranžové kolo

V Havířově se bude na Oranžovém kole šlapat pro malé umělce

Nadace ČEZ chystá pro děti dodatečný dárek k jejich svátku. Ve čtvrtek 9. a v pátek 10. června proběhne v areálu sportovní haly Slavie akce Energie pro kulturu plná zábavy, kvalitní hudby, divadla, ale také sportování, kterým společně pomůžeme dobré věci.

7. 6. 2022