Drobečková navigace

Aktuality a tiskové zprávy

Charita a sponzoring

Borovanské děti se učí češtinu i fyziku na moderních počítačích

Šestnáct nových notebooků zpestří výuku dětí na Základní škole Borovany. Vybavení v hodnotě 200 tisíc korun pořídila škola díky grantu Oranžová učebna Nadace ČEZ.Celkové náklady se vyšplhaly na 232 tisíc korun, zbývajících 32 tisíc korun poskytlo město Borovany.

4. 4. 2011
Charita a sponzoring

Pěti milióny podělí Nadace ČEZ jedenadvacet organizací na Vysočině a jižní Moravě

Jaderná elektrárna Dukovany - ve čtvrtek 10. března 2011 budou v 16.00 hodin slavnostně předány symbolické šeky Nadace ČEZ v Informačním centru elektrárny Dukovany. Šeky obdarovaným předá Ondřej Šuch, ředitel Nadace ČEZ, Tomáš Žák, ředitel Jaderné elektrárny Dukovany a Antonín Svěrák, zástupce elektrárny Hodonín.

8. 3. 2011
Charita a sponzoring

Veřejnost rozhodla, kdo získá v západních Čechách 500 tisíc korun

O tom, které aktivity podpoří Skupina ČEZ a Nadace ČEZ v tomto roce, poprvé rozhodla veřejnost. V rámci ankety „Vaše volba“ hlasovali občané na loňských kulturních a společenských akcích o oblastech i projektech, které by si podle jejich názoru podporu nejvíc zasloužily. Ve všech regionech České republiky díky hlasům veřejnosti získají podporu projekty za celkem 3,5 milionu Kč.

4. 3. 2011
Charita a sponzoring

Veřejnost rozhodla, kdo získá ve východních Čechách 500 tisíc korun

Hradec Králové, 3. března 2011 - O tom, které aktivity podpoří Skupina ČEZ a Nadace ČEZ v tomto roce, poprvé rozhodla veřejnost. V rámci ankety „Vaše volba“ hlasovali občané na loňských kulturních a společenských akcích o oblastech i projektech, které by si podle jejich názoru podporu nejvíc zasloužily. Ve všech regionech České republiky díky hlasům veřejnosti získají podporu projekty za celkem 3,5 milionu Kč.

3. 3. 2011
Charita a sponzoring

Veřejnost rozhodla, kdo získá 3,5 milionu korun

O tom, jaké aktivity podpoří Skupina ČEZ a Nadace ČEZ v tomto roce, poprvé rozhodla veřejnost. V rámci ankety „Vaše volba“ hlasovali občané na loňských kulturních a společenských akcí o oblastech i projektech, které by si podle jejich názoru podporu nejvíc zasloužily. Ve všech regionech České republiky díky hlasům veřejnosti získají podporu projekty za celkem 3,5 milionu Kč. Nemocnice Třebíč pořídí potřebný harmonický skalpel za půl milionu korun.

2. 3. 2011
Charita a sponzoring

Budou další nová Oranžová hřiště, učebny i bezbariérové školy

V rámci vypsaných grantových řízení Nadace ČEZ si mohou obce a města zažádat do konce ledna až o milion korun na výstavbu dětských či sportovních hřišť. Základní, střední a vyšší odborné školy pak mohou do konce února požádat o grant na vybudování odborné učebny nebo požádat o finanční podporu pro stavební úpravy či zakoupení zařízení pro odstranění architektonických bariér budov škol. Žádosti se podávají elektronicky.

21. 1. 2011
Charita a sponzoring

Fyzika a chemie se dá učit zábavně

Pražská Vyšší odborná škola grafická a Střední průmyslová škola grafická slavnostně otevřela novou moderní učebnu. Vybavení v hodnotě více než 200 tisíc korun pořídila škola především díky grantu Oranžová učebna Nadace ČEZ, který je zaměřen na zkvalitnění výuky přírodovědných a technických předmětů.

23. 12. 2010
Charita a sponzoring

Základní škola v Lesní ulici v Liberci dostala pod stromeček Oranžovou učebnu

Zbrusu nová učebna technických a přírodovědných předmětů za 200 000 korun již plně slouží žákům Základní školy Lesní v Liberci. Do nového projektu Nadace ČEZ Oranžová učebna se zapojila široká veřejnost, kdy ve dvou kolech hlasovalo na šest set padesát tisíc lidí pro tisíc škol. Nejvíce hlasů dostala v severočeském regionu v prvním kole právě liberecká škola.

22. 12. 2010
Charita a sponzoring

Ve Vyškově se studenti učí v nové moderní učebně

Střední odborná škola a odborné učiliště Vyškov v Sochorově ulici představily včera veřejnosti novou, moderně vybavenou učebnu technických předmětů. Vybavení v hodnotě 200 tisíc korun pořídila škola díky grantu Oranžová učebna Nadace ČEZ, 40 tisíc korun přidala místní občanská prospěšná společnost EDUKA.

15. 12. 2010
Charita a sponzoring

Školáci se díky novému CD učí lidové písně ze Slovácka

Včera odpoledne proběhl v Čejkovicích koncert originálního mužského sboru Révokaz. V jejich podání zazněly málo známé lidové písně z Hanáckého Slovácka i zcela nové autorské skladby. Během koncertu pokřtili zpěváci své čerstvé CD „Odkaz písní Podluží a hanáckého Slovácka“ určené také pro děti a mládež. CD bude sbor rozdávat na základních školách, kde má pomoci přiblížit malým posluchačům lidovou tvorbu.

13. 12. 2010