Drobečková navigace

Aktuality a tiskové zprávy

EPP - Pomáhej Pohybem

Pardubická škola Svítání má nové vybavení

Pardubice 24. února 2021 - Díky Nadaci ČEZ a její aplikaci EPP má Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ, o.p.s. nový nábytek, hračky, pomůcky a další vybavení pro školní družinu. Na nákup zařízení přispěla Nadace ČEZ částkou 75 tisíc korun, kterou lidé vysportovali v rámci aplikace EPP – Pomáhej pohybem.

24. 2. 2021
Oranžový přechod Oranžové hřiště Stromy Podpora regionů

Grantové programy Nadace ČEZ jsou v plném proudu. V covidovém roce 2020 podpořila rekordní počet projektů

Čtyři grantové projekty Nadace ČEZ už jsou opět otevřené pro příjem žádostí, celkem jich letos nadace otevře šest. Loni nabídla pomocnou ruku více než 1 800 žadatelům. Téměř pětina darovaných prostředků šla na zmírnění dopadů epidemie covid-19, ať už se jednalo o nákup dezinfekčních prostředků, nemocničního vybavení, nebo podporu potravinových bank. Rekordní byl rovněž zájem o grant Stromy, nebo o nový program zaměřený na rozvoj neziskových organizací. Na východě Čech Nadace ČEZ podpořila v grantovém řízení Podpora regionů 63 projektů za více jak 7 a půl milionu korun.

22. 2. 2021
EPP - Pomáhej Pohybem

ČEZ Jizerská 50: Profesionálové pomohli liberecké zoo, hobíci mohou až do konce února podpořit hned tři projekty z Libereckého kraje

Jizerské hory - I když letos paní Zima připravila pro příznivce bílé stopy ideální sněhové podmínky, doba koronavirová ovšem omezila konání 54. ročníku ČEZ Jizerská 50 jen na profesionální závodníky. Na rozdíl od předchozích ročníků nemohli na stadionu v Bedřichově fanoušci, ale i závodníci a jejich doprovod navštívit ČEZ Energy zónu a svým pohybem v ní na trenažérech podpořit dobročinný projekt Nadace ČEZ. Vše proto bylo jen na profesionálních běžkařích, kteří tentokráte během hlavního 50kilometrového závodu pomáhali pohybem Zoologické zahradě v Liberci. Pomocí čipů umístěných na noze se jim ve finále podařilo nastřádat 153 171 korunu.

15. 2. 2021
Podpora regionů

Jednotka sboru dobrovolných hasičů v obci Lhoty u Potštejna si na zásahy posvítí

Obec Lhoty u Potštejna pro svoji jednotku si z daru od Nadace ČEZ pořídila elektrocentrálu a osvětlovací techniku. Nadace ČEZ na vybavení přispěla částkou 30 tisíc korun. Zbylou část uhradila obec ze svého rozpočtu.

15. 2. 2021
EPP - Pomáhej Pohybem

Energetici podpořili seniory v Domově Magnolie hned dvakrát

Ostravský domov Magnolie, který se stará o 73 seniorů se zdravotním postižením, je dlouhodobě proslulý pozitivním přístupem k aktivnímu životu svých obyvatel. Vedení už dříve zařídilo klientům posezení s ptačí voliérou nebo kozí výběh, teď jim díky podpoře Nadace ČEZ pořídilo interaktivní zobrazovač a netradiční kavárnu.

14. 2. 2021
Stromy

Nadace ČEZ vrátila do krajiny už přes 100 000 stromů. V Olomouckém kraji vloni přispěla na sázení 650 tisíc korun, v únoru přijímá nové žádosti

Denně vyrobí kyslík, který by vystačil pro všechny obyvatele Šumperska, Jesenicka a Přerovska, zachytí tisíce tun prachu, navíc zdarma stíní a zkrášlují své okolí. Řeč je o více než 100 000 stromů, které lidé za posledních devět let vysadili díky grantovému programu Stromy Nadace ČEZ. Ta jen vloni podpořila 95 projektů výsadby po celé republice za 8 milionů korun, v Olomouckém kraji rozdělila přes 650 tisíc korun. Pomáhá do české krajiny vracet původní odrůdy prostřednictvím alejí, stromořadí, obecních sadů a veřejných zahrad. Jarní kolo grantu Stromy 2021 poběží od 1. do 26. února a stejně jako vloni se do něj mohou přihlásit nejen města a obce, ale i školy, hasiči, skauti, zahrádkáři a další neziskové organizace

1. 2. 2021
Stromy

Nadace ČEZ vrátila do české krajiny přes 100 000 stromů. Loni poslala obcím a spolkům na výsadbu zeleně téměř 8 milionů korun.

Denně vyrobí kyslík pro město velikosti Ostravy, zachytí tisíce tun prachu, stíní, a navíc zkrášlují své okolí. Řeč je o více než 100 000 stromů, které byly za posledních devět let vysazeny díky grantovému programu Stromy Nadace ČEZ. Jen loni podpořila nadace 95 projektů výsadby po celé republice za 7,8 milionu korun. Z toho 1,7 miliónu korun putovalo na Vysočinu a jižní Moravu, kde vysázeli 1 710 stromů.

27. 1. 2021
Neziskovky

V novém grantovém programu Neziskovky byly moravskoslezské organizace nejúspěšnější z celé republiky, na svůj rozvoj získaly 1,2 milionu

Každý den se starají o staré, nemocné, nemohoucí, tělesně či duševně handicapované, o rodiny v náročné situaci nebo o lidi, kteří všechno ztratili a nemají, kam jít. Veškeré získané peníze investují do lepší péče o své klienty. Nový grant Neziskovky 2020 jim ale umožní na chvíli se soustředit i na sebe: osvojit si nové dovednosti, zlepšit se v těch stávajících, odborně se posunout. V loňském roce takto Nadace ČEZ podpořila 58 neziskových organizací z celé republiky celkovou částkou 4.996.950 korun, určenou na jejich profesionalizaci. Nejvíce podpořených žadatelů (15) pochází z Moravskoslezského kraje.

23. 1. 2021
EPP - Pomáhej Pohybem

Pohybem vstříc dobré náladě i během i covid: uživatelé EPPky loni sportováním podpořili projekty za téměř 24 milionů korun

Ani v době nejtvrdších protiepidemických opatření nerezignovali Češi na sport. Výlety, běháním, cyklistikou nebo bruslením lidé překonávali stres a izolaci, někteří sportovci ale pohyb využili i k tomu, aby pomohli druhým prostřednictvím sportovně charitativní aplikace EPP – Pomáhej pohybem. V loňském roce díky nim „EPPka“ podpořila přes 300 projektů v celkové hodnotě 23,8 milionů korun.

20. 1. 2021
EPP - Pomáhej Pohybem

Centrum Kosatec má moderní kuchyň a pekárnu díky Nadaci ČEZ a její aplikaci Pomáhej pohybem

Hradec Králové, 14. ledna 2021 - V Centru Kosatec v Pardubicích funguje již od roku 2011 tréninková kuchyně s jídelnou a kavárnou. K rozšíření provozních prostor pomohla Nadace ČEZ částkou 70 tisíc korun, kterou lidé vysportovali v rámci aplikace EPP – Pomáhej pohybem.

14. 1. 2021