Drobečková navigace

Aktuality a tiskové zprávy

Podpora regionů

Díky otočné sedačce od Nadace ČEZ se senioři dostanou do divadla i na hory

Jako pokropeni živou vodou si připadají mnozí senioři využívající služeb šumperské obecně prospěšné společnosti Pontis. Díky otočné sedačce, kterou Pontis koupil ze stotisícového daru Nadace ČEZ, teď mohou pohodlně nastoupit do služebního tranzitu a nechat se odvézt do denního stacionáře, kde tráví čas se svými vrstevníky. „Někteří z nich si mysleli, že už se v životě nedostanou z domu. Teď mají nové přátele a navíc se s nimi dostanou třeba za kulturou nebo do přírody,“ popisuje přínos „kouzelné“ sedačky Petra Pospíšilová, vedoucí denního stacionáře Volba, který Pontis provozuje na okraji Šumperka.

18. 4. 2021
Podpora regionů

Nadace ČEZ pomohla vybavit rozhlednu na vrchu Šibeník v Orlických horách

Hradec Králové, 15. dubna 2021- Unikátní projekt rozhledny, která vznikla z bývalé větrné elektrárny podpořila Nadace ČEZ. Částku 300 tisíc korun poskytla na vybavení infocentra. Vrch Šibeník uprostřed krásné přírody Orlických hor se tak pyšní výhledem do okolí a infocentrem.

16. 4. 2021
Stromy

Ve Starči u Třebíče vysázeli dobrovolníci u cyklostezky další jabloně a slivoně

Od podzimu zdobí stezku pro chodce a cyklisty, která spojuje městys Stařeč a město Třebíč nově vysazené ovocné stromy. V sobotu 10. dubna se alej ovocných stromů rozrostla o další kusy.

14. 4. 2021
Podpora regionů EPP - Pomáhej Pohybem

Motomed od Nadace ČEZ si v Jeseníku užívá i 100letá seniorka

Speciální rehabilitační přístroj motomed, který umožňuje pohyb podobný jízdě na kole včetně využití rukou jako při běžkování, se stal v covidové době doslova hitem mezi 45 obyvateli Domova pro seniory v Jeseníku. „Od té doby, co jsme ho vloni díky příspěvku Nadace ČEZ pořídili, se prakticky nezastavil. Šlape se každý den, klienti už čekají, až bude volný,“ říká Jan Rotter, ředitel Centra sociálních služeb Jeseník, které domov provozuje.

12. 4. 2021
Oranžový přechod

O grant Oranžový přechod Nadace ČEZ lze žádat i letos, a to do konce dubna

Západní Čechy – Nejvíce srážek vozidel s chodci se podle statistik odehraje za šera či v noci, při snížené viditelnosti. Dobře osvětlené přechody tak přirozeně snižují riziko nehody. Podle expertů je to až o 65 procent. Už od roku 2013 proto Nadace ČEZ pomáhá městům a obcím lépe zabezpečit frekventované přechody pro chodce právě prostřednictvím kvalitního osvětlení. Získat mohou až 120 tisíc korun. Žádosti o letošní grant na nový Oranžový přechod ve městech či obcích přijímá nadace až do konce dubna.

8. 4. 2021
EPP - Pomáhej Pohybem

Nadace ČEZ opět podpořila handicapované lyžaře

Hradec Králové, 1. dubna 2021 - Centrum handicapovaných lyžařů, které se věnuje lyžování tělesně postižených Nadace ČEZ podporuje již několik let. Uživatelé aplikace Pomáhej pohybem EPP, vysportovali pro oddíl 111 tisíc korun na užitkový vůz pro dopravu lyžařů. Další prostředky v hodnotě 360 tisíc korun Nadace věnovala v rámci grantového řízení Podpora regionů. Lyžaři částku použijí na pořádání výukových kurzů.

1. 4. 2021
Oranžový přechod

Až do konce dubna mohou obce žádat Nadaci ČEZ o peníze na zabezpečení přechodů pro chodce

Celá pětina smrtelných nehod chodců se odehraje na vyznačeném přechodu. Nejčastější příčinou bývá nepozornost řidiče vozidla, který chodce prostě přehlédne. Nadace ČEZ pomáhá už sedmým rokem smutné statistiky měnit. Obce a města mohou získat na zvýšení bezpečnosti přechodů až 120 000 korun. Žádosti přijímá nadace až do konce dubna.

26. 3. 2021
Podpora regionů

Obce na Opavsku se snaží zvýšit bezpečnost u škol, pomáhá jim Nadace ČEZ

Markvartovice a Mokré Lazce pokračují v boji proti pirátům silnic a snaží se zvýšit bezpečnost dopravy se zaměřením na lokality, kde se pohybují děti. Obě obce proto umístily na silnicích nedaleko školy a školky informační panel pro měření rychlosti vozidel, od kterého si slibují další snížení počtu řidičů, kteří povolenou rychlost v obci překračují. S pořízením radaru pomohla oběma obcím Nadace ČEZ.

24. 3. 2021
EPP - Pomáhej Pohybem

Díky novým notebookům z Nadace ČEZ byla některým dětem na Vysočině zpřístupněna on-line výuka. Pomoc přišla díky sportujícím uživatelům nadační aplikace EPP Pomáhej pohybem.

Mobilní aplikace EPP má za sebou už šest let plné práce a počet uživatelů aktuálně překročil počet 500 tisíc. Dobročinná aplikace a její uživatelé pomohli za dobu fungování už 1741 projektům. Jedním z konkrétních příběhů je pomoc 30 dětem na Vysočině. Díky nákupu nových notebooků mají snazší přístup k on-line výuce.

12. 3. 2021
Ostatní

Za tříminutové video 200 000 korun. Soutěž „Vím proč“ pomáhá fyzikářům a rodičům motivovat děti k učení i během covid

Vezmi mobil, natoč zajímavý pokus z fyziky a vyhraj 200 tisíc pro svoji školu. Soutěž „Vím proč“ láká žáky základních a středních škol na objevování krásy a tajemství fyziky zábavnou interaktivní formou. Letošní ročník je věnovaný obnovitelným zdrojům, pokusy na toto téma tedy mají šanci vyhrát hned dvakrát.

9. 3. 2021