Drobečková navigace

Aktuality a tiskové zprávy

Stromy

V Dolních Dubňanech u Moravského Krumlova obnovili místní dvě nové ovocné aleje

Celkem 40 nových stromů – hrušní a třešní vysázeli v obci nedaleko Jaderné elektrárny Dukovany. Jednalo se o 23 hrušní a 17 třešní. Na nákup již vzrostlých stromů přispěla Nadace ČEZ prostřednictvím oblíbeného grantu s názvem „Stromy“.

4. 5. 2021
Stromy

V beskydských Janovicích vysadili další alej pro místní děti

Silnici mezi beskydskou obcí Janovice a místní části Bystré kopírují desítky ovocných stromů, které vysázeli rodiče pro své děti s podporou Nadace ČEZ. První část aleje vznikla v roce 2017, nová výsadba naplánovaná na rok 2020 se kvůli koronaviru přesunula až na letošní jaro. Nadace ČEZ přispěla obci na oba úseky celkem 180 tisíc korun.

1. 5. 2021
Podpora regionů

Zahraj si na fyzika a získej 200 tisíc pro svou školu – do konce soutěže „Vím proč“ zbývá už jen měsíc

Deset tisíc do kapsy a 200 tisíc pro školu? Stačí do 31. května natočit fyzikální pokus na telefon, vtipně ho okomentovat a přihlásit do soutěže „Vím proč“. Ta už posedmé vtahuje žáky základních a středních škol do zábavného světa fyziky a láká je na objevování jeho krás a tajemství interaktivní formou. Letošní ročník je věnovaný obnovitelným zdrojům, pokusy na toto téma tedy mají šanci vyhrát hned dvakrát.

30. 4. 2021
Ostatní

Konec jednorázových PET lahví v kancelářích i výrobních provozech, energetici tak ušetří až 6,5 tun plastového odpadu ročně

Východní Čechy - Dlouhodobě k zásadám udržitelného rozvoje, mezi které patří i principy oběhového hospodářství, se hlásí Skupina ČEZ. To se zaměřuje na minimalizaci odpadů tím, že propaguje opětovné používání, opravování, sdílení, pronajímání, repasování nebo recyklaci již existujících výrobků, surovin a materiálů. Odpovědné nakládání s odpady patří mezi cíle udržitelného rozvoje vyhlášené OSN, ke kterým se ČEZ přihlásil, konkrétně cíl č. 12 „Zajistit udržitelnou spotřebu a výrobu". Řídí se jím i ve všech výrobních lokalitách na východě Čech.

29. 4. 2021
Stromy

Není výsadba jako výsadba, v případě národních kulturních památek probíhá i pod dohledem ochranářů a památkářů

Horní Beřkovice – Nově vysazená zeleň zakořeňuje v parku zámeckého areálu Psychiatrické nemocnice v Horních Beřkovicích. Na výsadbu celkem 19 stromů a 20 keřů získala nemocnice finanční prostředky od Nadace ČEZ v rámci grantu Stromy. Za 110 300 korun tak byly odbornou zahradnickou firmou z Úhonic vysazeny různé druhy listnatých stromů a maliník. Rozsáhlý a stále pečlivě udržovaný anglický park z 19. století, který vznikl z původní zahrady ve francouzském stylu z první poloviny 18. století, slouží nejen k relaxaci pacientů, ale za normálních okolností je i volně přístupný veřejnosti.

28. 4. 2021
Stromy

Nový park jednou poslouží k aktivnímu i pasivnímu odpočinku obyvatel obce

Vilémov u Šluknova – Hned ve dvou lokalitách v obci Vilémov na Šluknovsku zakořeňuje od soboty 24. dubna celkem jednatřicet nových stromů, jejichž výsadbu podpořila Nadace ČEZ 113 600 korunami v rámci grantu Stromy. Dvacet z nich bylo vysazeno u sportovní haly a jedenáct pod místní mateřskou školou. Jde o místa, kde se mohou obyvatelé obce věnovat aktivnímu i pasivnímu odpočinku. Nová zeleň bude i přirozenou ochranou před hlukem, prachem a větrem. Zvýší místní biodiverzitu, poslouží k ochlazení klimatu a v neposlední řadě se stane i útočištěm pro drobné a menší živočichy, hlavně ptactva.

25. 4. 2021
Stromy

Dávno tomu, co zde Kadaňští pěstovali vinnou révu, dnes v lokalitě zvané Vinohrady zakořeňují nové okrasné hrušně

Kadaň – O dalších čtyřicet vzrostlých stromů je bohatší královské město Kadaň. Výsadbu okrasných hrušní zajistila odborná zahradnická firma a podstatnou část financí, rovných 150 000 korun, dodala Nadace ČEZ prostřednictvím grantu Stromy. Zbylých 60 000 šlo z rozpočtu města. Hrušně zakořeňují v liniové výsadbě podél nové cesty v lokalitě zvané Vinohrady, kde se v dávné minulosti opravdu vinná réva pěstovala.

22. 4. 2021
Podpora regionů

Hasiči v Lochenicích mají novou dýchací techniku díky Nadaci ČEZ

Hradec Králové 21. dubna 2021 – Původní dýchací přístroje již dosluhují. Lochenická jednotka Sboru dobrovolných hasičů na Královéhradecku tak požádala o finanční příspěvek Nadaci ČEZ. Ta sbor podpořila částkou 100 tisíc korun. Z finančního příspěvku si hasiči pořídili tři dýchací přístroje.

21. 4. 2021
Podpora regionů

Trenéři v Orlové opravují tělocvičnu a chystají se na návrat malých judistů

Trenéři z Judo clubu Orlová se chystají na restart sportování po covidu. A bude velkolepý – klub získal od města nové prostory, takže tréninky teď získají mnohem větší kvalitu. V nové tělocvičně v prostorách bývalého hotelového domu Doubravan právě finišují poslední přípravy – instaluje se nové podlaha i další vybavení, například žebřiny, které judisté pořídili z grantu Nadace ČEZ. Klub má 400 členů a zaměřuje se hlavně na výchovu děti.

20. 4. 2021
Podpora regionů

Zastávka v Háji ve Slezsku už čeká na školáky, zvýšení jejich bezpečí podpořila Nadace ČEZ

Už žádné přebíhání přes nebezpečnou silnici! Rodiče kluků a holek z okolních vesnic, kteří čekají na zastávce Školní v Háji ve Slezsku na autobus domů, teď budou mít klidnější spaní. Zatímco dříve byla krytá zastávka jen na jedné straně cesty a děti, které se do ní při dešti schovaly, narychlo při příjezdu autobusu přebíhaly cestu, teď jsou přístřešky na obou stranách komunikace. Na vybudování nového autobusového přístřešku přispěla obci 70 tisíc Kč Nadace ČEZ, která se na zvyšování bezpečnosti na silnicích zaměřuje dlouhodobě.

19. 4. 2021