Drobečková navigace

Aktuality a tiskové zprávy

Stromy

Nadace ČEZ vrátila do české krajiny přes 100 000 stromů. Loni poslala obcím a spolkům na výsadbu zeleně téměř 8 milionů korun.

Denně vyrobí kyslík pro město velikosti Ostravy, zachytí tisíce tun prachu, stíní, a navíc zkrášlují své okolí. Řeč je o více než 100 000 stromů, které byly za posledních devět let vysazeny díky grantovému programu Stromy Nadace ČEZ. Jen loni podpořila nadace 95 projektů výsadby po celé republice za 7,8 milionu korun. Z toho 1,7 miliónu korun putovalo na Vysočinu a jižní Moravu, kde vysázeli 1 710 stromů.

27. 1. 2021
Neziskovky

V novém grantovém programu Neziskovky byly moravskoslezské organizace nejúspěšnější z celé republiky, na svůj rozvoj získaly 1,2 milionu

Každý den se starají o staré, nemocné, nemohoucí, tělesně či duševně handicapované, o rodiny v náročné situaci nebo o lidi, kteří všechno ztratili a nemají, kam jít. Veškeré získané peníze investují do lepší péče o své klienty. Nový grant Neziskovky 2020 jim ale umožní na chvíli se soustředit i na sebe: osvojit si nové dovednosti, zlepšit se v těch stávajících, odborně se posunout. V loňském roce takto Nadace ČEZ podpořila 58 neziskových organizací z celé republiky celkovou částkou 4.996.950 korun, určenou na jejich profesionalizaci. Nejvíce podpořených žadatelů (15) pochází z Moravskoslezského kraje.

23. 1. 2021
EPP - Pomáhej Pohybem

Pohybem vstříc dobré náladě i během i covid: uživatelé EPPky loni sportováním podpořili projekty za téměř 24 milionů korun

Ani v době nejtvrdších protiepidemických opatření nerezignovali Češi na sport. Výlety, běháním, cyklistikou nebo bruslením lidé překonávali stres a izolaci, někteří sportovci ale pohyb využili i k tomu, aby pomohli druhým prostřednictvím sportovně charitativní aplikace EPP – Pomáhej pohybem. V loňském roce díky nim „EPPka“ podpořila přes 300 projektů v celkové hodnotě 23,8 milionů korun.

20. 1. 2021
EPP - Pomáhej Pohybem

Centrum Kosatec má moderní kuchyň a pekárnu díky Nadaci ČEZ a její aplikaci Pomáhej pohybem

Hradec Králové, 14. ledna 2021 - V Centru Kosatec v Pardubicích funguje již od roku 2011 tréninková kuchyně s jídelnou a kavárnou. K rozšíření provozních prostor pomohla Nadace ČEZ částkou 70 tisíc korun, kterou lidé vysportovali v rámci aplikace EPP – Pomáhej pohybem.

14. 1. 2021
Stromy

V Loučné vysadili lipovou alej, na jejím konci postaví Zvoničku vděčnosti

Strom lásky, naděje nebo dětství. To jsou jen některé jména stromů v nové lipové aleji, které lidé vysázeli na louce nad centrem obce Loučná nad Desnou. Padesátka lip vytvoří alej ke Zvoničce vděčnosti, kterou chce obec vybudovat příští rok. V rámci projektu, na který přispěla téměř 150 tisíc korun Nadace ČEZ, obec vysadila také čtyři javory na dětském hřišti.

13. 12. 2020
Stromy

Lípy v ostravské Nové Vsi uleví místním od prachu a hluku z dopravní tepny

Ostrava má za sebou další krok ke zdravějšímu životnímu prostředí. V městském obvodě Nová Ves vysadili zahradníci ve spolupráci s hasiči alej 21 lip velkolistých, které sníží hluk a prašnost z ulice 28. října, hlavní dopravní tepny mezi Porubou a centrem města. Na sazenice, mulčování, rákosovou rohož na obalení stromků i na další potřebný materiál a vybavení přispěla městskému obvodu 140 000 korun Nadace ČEZ.

12. 11. 2020
Stromy

Nejen k procházkám bude sloužit nová Alej Na průhoně

Hradec Králové, 11. listopadu 2020 - Jasany, lípy, slivoně a třešně zasadili místní obyvatelé podél cesty mezi Bakovem a Řešetovou Lhotou v obci Studnice. Obci na výsadbu přispěla Nadace ČEZ prostřednictvím grantového řízení Stromy částkou 43 100 korun.

11. 11. 2020
Stromy

Na 215 stromů a keřů vysázeli v jihomoravských Jezeřanech-Maršovicích

Kvůli vládním opatřením nemohli sázet občané, proto do země vysadila 15 javorů zahradnická firma. Javor mleč doplnila linie keřů složená z ptačího zobu, svídy, zimolezu, brslenu a hlohu v celkovém počtu 200 kusů. Akci finančně podpořila Nadace ČEZ v rámci grantového řízení Stromy.

3. 11. 2020
Neziskovky

Nadace ČEZ vyhlásila nové grantové řízení Neziskovky 2020 pro organizace, které poskytují služby přímé péče v sociální oblasti.

Nadace ČEZ spustila od 1. 9. 2020 nové grantové řízení Neziskovky 2020, které je zaměřeno na rozvoj a profesionalizaci neziskových organizací v České republice, které poskytují služby přímé péče v sociální oblasti, zejména služby sociální péče, prevence a poradenství. Díky podpoře Nadace ČEZ tak mohou neziskové organizace využít nadační příspěvek k rozšíření, nebo rozvoji kvality poskytovaných služeb, získat další registraci poskytovatele sociálních služeb, nebo známku kvality, zlepšit kvalifikaci svých zaměstnanců, či upevnit a zviditelnit svojí pozici mezi potencionálními klienty, veřejností a donátory.

11. 9. 2020
Oranžové hřiště

Nově otevřené hřiště v Těmicích u Hodonína nabídne nejen dětem pestré volnočasové vyžití i během školního roku

Ještě během letních prázdnin dostaly děti z obce na hranici jihomoravského kraje příležitost otestovat nové skluzavky, prolézačky a další herní prvky na ploše nového Oranžového hřiště. Na své si ale přijdou i dospělí, protože hřiště obsahuje také několik posilovacích prvků. Stavbu finančně podpořila Nadace ČEZ

21. 8. 2020