Drobečková navigace

Aktuality a tiskové zprávy

Oranžový přechod

Až do konce dubna mohou obce žádat Nadaci ČEZ o peníze na zabezpečení přechodů pro chodce

Celá pětina smrtelných nehod chodců se odehraje na vyznačeném přechodu. Nejčastější příčinou bývá nepozornost řidiče vozidla, který chodce prostě přehlédne. Nadace ČEZ pomáhá už sedmým rokem smutné statistiky měnit. Obce a města mohou získat na zvýšení bezpečnosti přechodů až 120 000 korun. Žádosti přijímá nadace až do konce dubna.

26. 3. 2021
Podpora regionů

Obce na Opavsku se snaží zvýšit bezpečnost u škol, pomáhá jim Nadace ČEZ

Markvartovice a Mokré Lazce pokračují v boji proti pirátům silnic a snaží se zvýšit bezpečnost dopravy se zaměřením na lokality, kde se pohybují děti. Obě obce proto umístily na silnicích nedaleko školy a školky informační panel pro měření rychlosti vozidel, od kterého si slibují další snížení počtu řidičů, kteří povolenou rychlost v obci překračují. S pořízením radaru pomohla oběma obcím Nadace ČEZ.

24. 3. 2021
EPP - Pomáhej Pohybem

Díky novým notebookům z Nadace ČEZ byla některým dětem na Vysočině zpřístupněna on-line výuka. Pomoc přišla díky sportujícím uživatelům nadační aplikace EPP Pomáhej pohybem.

Mobilní aplikace EPP má za sebou už šest let plné práce a počet uživatelů aktuálně překročil počet 500 tisíc. Dobročinná aplikace a její uživatelé pomohli za dobu fungování už 1741 projektům. Jedním z konkrétních příběhů je pomoc 30 dětem na Vysočině. Díky nákupu nových notebooků mají snazší přístup k on-line výuce.

12. 3. 2021
Ostatní

Za tříminutové video 200 000 korun. Soutěž „Vím proč“ pomáhá fyzikářům a rodičům motivovat děti k učení i během covid

Vezmi mobil, natoč zajímavý pokus z fyziky a vyhraj 200 tisíc pro svoji školu. Soutěž „Vím proč“ láká žáky základních a středních škol na objevování krásy a tajemství fyziky zábavnou interaktivní formou. Letošní ročník je věnovaný obnovitelným zdrojům, pokusy na toto téma tedy mají šanci vyhrát hned dvakrát.

9. 3. 2021
EPP - Pomáhej Pohybem

Pardubická škola Svítání má nové vybavení

Pardubice 24. února 2021 - Díky Nadaci ČEZ a její aplikaci EPP má Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ, o.p.s. nový nábytek, hračky, pomůcky a další vybavení pro školní družinu. Na nákup zařízení přispěla Nadace ČEZ částkou 75 tisíc korun, kterou lidé vysportovali v rámci aplikace EPP – Pomáhej pohybem.

24. 2. 2021
Oranžový přechod Oranžové hřiště Stromy Podpora regionů

Grantové programy Nadace ČEZ jsou v plném proudu. V covidovém roce 2020 podpořila rekordní počet projektů

Čtyři grantové projekty Nadace ČEZ už jsou opět otevřené pro příjem žádostí, celkem jich letos nadace otevře šest. Loni nabídla pomocnou ruku více než 1 800 žadatelům. Téměř pětina darovaných prostředků šla na zmírnění dopadů epidemie covid-19, ať už se jednalo o nákup dezinfekčních prostředků, nemocničního vybavení, nebo podporu potravinových bank. Rekordní byl rovněž zájem o grant Stromy, nebo o nový program zaměřený na rozvoj neziskových organizací. Na východě Čech Nadace ČEZ podpořila v grantovém řízení Podpora regionů 63 projektů za více jak 7 a půl milionu korun.

22. 2. 2021
EPP - Pomáhej Pohybem

ČEZ Jizerská 50: Profesionálové pomohli liberecké zoo, hobíci mohou až do konce února podpořit hned tři projekty z Libereckého kraje

Jizerské hory - I když letos paní Zima připravila pro příznivce bílé stopy ideální sněhové podmínky, doba koronavirová ovšem omezila konání 54. ročníku ČEZ Jizerská 50 jen na profesionální závodníky. Na rozdíl od předchozích ročníků nemohli na stadionu v Bedřichově fanoušci, ale i závodníci a jejich doprovod navštívit ČEZ Energy zónu a svým pohybem v ní na trenažérech podpořit dobročinný projekt Nadace ČEZ. Vše proto bylo jen na profesionálních běžkařích, kteří tentokráte během hlavního 50kilometrového závodu pomáhali pohybem Zoologické zahradě v Liberci. Pomocí čipů umístěných na noze se jim ve finále podařilo nastřádat 153 171 korunu.

15. 2. 2021
Podpora regionů

Jednotka sboru dobrovolných hasičů v obci Lhoty u Potštejna si na zásahy posvítí

Obec Lhoty u Potštejna pro svoji jednotku si z daru od Nadace ČEZ pořídila elektrocentrálu a osvětlovací techniku. Nadace ČEZ na vybavení přispěla částkou 30 tisíc korun. Zbylou část uhradila obec ze svého rozpočtu.

15. 2. 2021
EPP - Pomáhej Pohybem

Energetici podpořili seniory v Domově Magnolie hned dvakrát

Ostravský domov Magnolie, který se stará o 73 seniorů se zdravotním postižením, je dlouhodobě proslulý pozitivním přístupem k aktivnímu životu svých obyvatel. Vedení už dříve zařídilo klientům posezení s ptačí voliérou nebo kozí výběh, teď jim díky podpoře Nadace ČEZ pořídilo interaktivní zobrazovač a netradiční kavárnu.

14. 2. 2021
Stromy

Nadace ČEZ vrátila do krajiny už přes 100 000 stromů. V Olomouckém kraji vloni přispěla na sázení 650 tisíc korun, v únoru přijímá nové žádosti

Denně vyrobí kyslík, který by vystačil pro všechny obyvatele Šumperska, Jesenicka a Přerovska, zachytí tisíce tun prachu, navíc zdarma stíní a zkrášlují své okolí. Řeč je o více než 100 000 stromů, které lidé za posledních devět let vysadili díky grantovému programu Stromy Nadace ČEZ. Ta jen vloni podpořila 95 projektů výsadby po celé republice za 8 milionů korun, v Olomouckém kraji rozdělila přes 650 tisíc korun. Pomáhá do české krajiny vracet původní odrůdy prostřednictvím alejí, stromořadí, obecních sadů a veřejných zahrad. Jarní kolo grantu Stromy 2021 poběží od 1. do 26. února a stejně jako vloni se do něj mohou přihlásit nejen města a obce, ale i školy, hasiči, skauti, zahrádkáři a další neziskové organizace

1. 2. 2021