Drobečková navigace

19. 4. 2021

Zastávka v Háji ve Slezsku už čeká na školáky, zvýšení jejich bezpečí podpořila Nadace ČEZ

Už žádné přebíhání přes nebezpečnou silnici! Rodiče kluků a holek z okolních vesnic, kteří čekají na zastávce Školní v Háji ve Slezsku na autobus domů, teď budou mít klidnější spaní. Zatímco dříve byla krytá zastávka jen na jedné straně cesty a děti, které se do ní při dešti schovaly, narychlo při příjezdu autobusu přebíhaly cestu, teď jsou přístřešky na obou stranách komunikace. Na vybudování nového autobusového přístřešku přispěla obci 70 tisíc Kč Nadace ČEZ, která se na zvyšování bezpečnosti na silnicích zaměřuje dlouhodobě.

motivový obrázek

„Přestože tam zajišťuje dozor škola i obec, pořád to hlídat nejde. Když jsem viděl, jak děcka lítají přes silnici tam a zpátky, bylo mi jasné, že musíme něco udělat a změnit to. Jsme rádi, že nám na úpravu zastávky přispěla právě Nadace ČEZ, protože nový přístřešek bude sloužit nejen dětem, ale i seniorům a hendikepovaným, aby se měli kde posadit a odpočinout při čekání na autobus,“ vysvětluje starosta Háje ve Slezsku Karel Palovský.

Obec spolupracuje se Skupinou ČEZ dlouhodobě. V roce 2016 vybudovala díky 300tisícovému grantu Nadace ČEZ skatepark, energetici jí také pravidelně přispívají na rozsvícení vánočního stromu.

 

Vladislav Sobol

mluvčí Skupiny ČEZ