Drobečková navigace

Aktuality a tiskové zprávy

Podpora regionů

Hasiči v Lochenicích mají novou dýchací techniku díky Nadaci ČEZ

Hradec Králové 21. dubna 2021 – Původní dýchací přístroje již dosluhují. Lochenická jednotka Sboru dobrovolných hasičů na Královéhradecku tak požádala o finanční příspěvek Nadaci ČEZ. Ta sbor podpořila částkou 100 tisíc korun. Z finančního příspěvku si hasiči pořídili tři dýchací přístroje.

21. 4. 2021
Podpora regionů

Trenéři v Orlové opravují tělocvičnu a chystají se na návrat malých judistů

Trenéři z Judo clubu Orlová se chystají na restart sportování po covidu. A bude velkolepý – klub získal od města nové prostory, takže tréninky teď získají mnohem větší kvalitu. V nové tělocvičně v prostorách bývalého hotelového domu Doubravan právě finišují poslední přípravy – instaluje se nové podlaha i další vybavení, například žebřiny, které judisté pořídili z grantu Nadace ČEZ. Klub má 400 členů a zaměřuje se hlavně na výchovu děti.

20. 4. 2021
Podpora regionů

Zastávka v Háji ve Slezsku už čeká na školáky, zvýšení jejich bezpečí podpořila Nadace ČEZ

Už žádné přebíhání přes nebezpečnou silnici! Rodiče kluků a holek z okolních vesnic, kteří čekají na zastávce Školní v Háji ve Slezsku na autobus domů, teď budou mít klidnější spaní. Zatímco dříve byla krytá zastávka jen na jedné straně cesty a děti, které se do ní při dešti schovaly, narychlo při příjezdu autobusu přebíhaly cestu, teď jsou přístřešky na obou stranách komunikace. Na vybudování nového autobusového přístřešku přispěla obci 70 tisíc Kč Nadace ČEZ, která se na zvyšování bezpečnosti na silnicích zaměřuje dlouhodobě.

19. 4. 2021
Podpora regionů

Díky otočné sedačce od Nadace ČEZ se senioři dostanou do divadla i na hory

Jako pokropeni živou vodou si připadají mnozí senioři využívající služeb šumperské obecně prospěšné společnosti Pontis. Díky otočné sedačce, kterou Pontis koupil ze stotisícového daru Nadace ČEZ, teď mohou pohodlně nastoupit do služebního tranzitu a nechat se odvézt do denního stacionáře, kde tráví čas se svými vrstevníky. „Někteří z nich si mysleli, že už se v životě nedostanou z domu. Teď mají nové přátele a navíc se s nimi dostanou třeba za kulturou nebo do přírody,“ popisuje přínos „kouzelné“ sedačky Petra Pospíšilová, vedoucí denního stacionáře Volba, který Pontis provozuje na okraji Šumperka.

18. 4. 2021
Podpora regionů

Nadace ČEZ pomohla vybavit rozhlednu na vrchu Šibeník v Orlických horách

Hradec Králové, 15. dubna 2021- Unikátní projekt rozhledny, která vznikla z bývalé větrné elektrárny podpořila Nadace ČEZ. Částku 300 tisíc korun poskytla na vybavení infocentra. Vrch Šibeník uprostřed krásné přírody Orlických hor se tak pyšní výhledem do okolí a infocentrem.

16. 4. 2021
Podpora regionů EPP - Pomáhej Pohybem

Motomed od Nadace ČEZ si v Jeseníku užívá i 100letá seniorka

Speciální rehabilitační přístroj motomed, který umožňuje pohyb podobný jízdě na kole včetně využití rukou jako při běžkování, se stal v covidové době doslova hitem mezi 45 obyvateli Domova pro seniory v Jeseníku. „Od té doby, co jsme ho vloni díky příspěvku Nadace ČEZ pořídili, se prakticky nezastavil. Šlape se každý den, klienti už čekají, až bude volný,“ říká Jan Rotter, ředitel Centra sociálních služeb Jeseník, které domov provozuje.

12. 4. 2021
Podpora regionů

Obce na Opavsku se snaží zvýšit bezpečnost u škol, pomáhá jim Nadace ČEZ

Markvartovice a Mokré Lazce pokračují v boji proti pirátům silnic a snaží se zvýšit bezpečnost dopravy se zaměřením na lokality, kde se pohybují děti. Obě obce proto umístily na silnicích nedaleko školy a školky informační panel pro měření rychlosti vozidel, od kterého si slibují další snížení počtu řidičů, kteří povolenou rychlost v obci překračují. S pořízením radaru pomohla oběma obcím Nadace ČEZ.

24. 3. 2021
Oranžový přechod Oranžové hřiště Stromy Podpora regionů

Grantové programy Nadace ČEZ jsou v plném proudu. V covidovém roce 2020 podpořila rekordní počet projektů

Čtyři grantové projekty Nadace ČEZ už jsou opět otevřené pro příjem žádostí, celkem jich letos nadace otevře šest. Loni nabídla pomocnou ruku více než 1 800 žadatelům. Téměř pětina darovaných prostředků šla na zmírnění dopadů epidemie covid-19, ať už se jednalo o nákup dezinfekčních prostředků, nemocničního vybavení, nebo podporu potravinových bank. Rekordní byl rovněž zájem o grant Stromy, nebo o nový program zaměřený na rozvoj neziskových organizací. Na východě Čech Nadace ČEZ podpořila v grantovém řízení Podpora regionů 63 projektů za více jak 7 a půl milionu korun.

22. 2. 2021
Podpora regionů

Jednotka sboru dobrovolných hasičů v obci Lhoty u Potštejna si na zásahy posvítí

Obec Lhoty u Potštejna pro svoji jednotku si z daru od Nadace ČEZ pořídila elektrocentrálu a osvětlovací techniku. Nadace ČEZ na vybavení přispěla částkou 30 tisíc korun. Zbylou část uhradila obec ze svého rozpočtu.

15. 2. 2021