Drobečková navigace

18. 1. 2019

Přerovští senioři si oblíbili gymnastické míče i moderní deskové hry

Senioři z Přerova, kteří se scházejí v rámci programu s příznačným názvem SPOLU, vloni objevili kouzlo cvičení na gymnastických míčích, ale také netradičních deskových her pro cvičení paměti nebo vycházek s trekingovými holemi. To vše jim umožnil dlouhodobý projekt Charity Přerov, který v loňském roce podpořil Olomoucký kraj a Nadace ČEZ.

motivový obrázek

„Největším přínosem je to, že senioři udělali něco pro své zdraví. Mnozí z nich navštěvovali naše aktivity již dříve, ale přidala se spousta dalších, kteří se rozhodli pravidelně cvičit. Pohyb je důležitý v každém věku, ale seniory považuji za skupinu, která je nedostatkem pohybu ohrožena nejvíce,“ vysvětlila koordinátorka projektu Martina Krejčířová. Protože většina starších lidí už má zdravotní problémy, zaangažovala charita do vedení cvičení také zdravotní sestru a rehabilitační pracovnici.

Granty kraje i energetiků umožnily, aby se do aktivit zapojilo více seniorů. Charita Přerov mohla díky podpoře přikoupit nové míče, deskové hry a uhradit další náklady.

Nejoblíbenější aktivitou se podle organizátorů stalo cvičení paměti. „Lektorka ho pojala velmi hravou formou, aby si senioři nejen procvičili paměť, ale hlavně aby se cítili dobře, trochu si zasoutěžili a prožívali společně radost,“ dodala Martina Krejčířová.