Drobečková navigace

16. 11. 2018

Na bezpečnost dětí v obci Závada svítí Oranžový přechod Nadace ČEZ

Komunikaci III. třídy s hustým provozem v blízkosti mateřské školy doplnil v Závadě na Hlučínsku přechod pro chodce s osvětlením. Obecní projekt, který podpořila Nadace ČEZ, zvýšil bezpečnost chodců a přispěl k lepší viditelnosti přechodu pro řidiče.

motivový obrázek

„Bezpečnost a ochrana dětí a mládeže v obci Závada“ je projekt, se kterým se zástupci obce obrátili na Nadaci ČEZ s žádostí o grantový příspěvek v rámci programu Oranžový přechod. Uspěli a nyní už se silnice s hustým provozem dá přejít bezpečněji. Oficiálně ho uvedla do provozu starostka obce Andrea Lorková, generální ředitel ČEZ Energo David Bauer a regionální reprezentant ČEZ Distribuce Milan Šťastný.

„Naším cílem bylo zvýšit bezpečnost dětí, mládeže a všech, kdo budou chtít přejít silnici na jednostranný chodník. Přechod je dle platných norem osvětlený, navíc jsme rozšířili a bezbariérově upravili chodník,“ uvedla starostka Andrea Lorková. Nadace ČEZ přispěla na osvětlení přechodu částkou 60 tisíc korun.

V loňském roce přispěla Nadace ČEZ na osvětlení přechodů v několika regionech Čech a Moravy více jak 2 mil. korun. Podle průzkumu Nadace ČEZ má více než 90 procent oslovených zájem osvětlit i další přechody.

„Vedle osvěty, jak by se děti měly chovat v dopravním provozu, vidím řádné označení a osvětlení přechodů pro chodce jako významnou součást prevence před nehodami se závažnými následky,“ uvádí k programu Oranžový přechod ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.