Aktuality a tiskové zprávy

Úvod » Pro média » Aktuality a tiskové zprávy

Filtrování výpisu tiskových zpráv:
24. 7. 2020

Ve městě na soutoku Labe s Vltavou mají další dva Oranžové přechody,rádi by jich ovšem jednou měli nejméně plný tucet

Mělník – Sedm Oranžových přechodů, jejichž nasvícení finančně podpořila Nadace ČEZ, má již město Mělník. Dva z nich byly oficiálně zprovozněny ve čtvrtek 23. července. Nacházejí se zhruba 300 metrů od sebe v Bezručově ulici, která patří mezi nejfrekventovanější komunikace ve městě. Osadit oba přechody novými bezpečnostními prvky stálo zhruba 210 000 korun. Nadační příspěvek činil 120 000 korun.

16. 7. 2020

Zaměstnanci ČEZ získali přes půl milionu pro organizace, kde pomáhají

Zaměstnanci Skupiny ČEZ z Moravskoslezského kraje získali 587 tisíc korun pro 20 neziskových organizaci, ve kterých pomáhají jako dobrovolníci. V rámci takzvaných zaměstnaneckých grantů podpoří Nadace ČEZ například rozšíření pojízdné kavárny Mental Café o prodej kopečkové zmrzliny, obnovu skautské táborové základny, nákup osvětlení pro amatérské divadlo, opravu altánu v areálu TJ Sokol Rychvald, nákup nových lan a karabin pro malé horolezce z Karviné i nových dresů pro mladé ostravské basketbalistky.

22. 5. 2020

Dobročinná sportovní aplikace EPP Nadace ČEZ slaví 5. narozeniny; díky více než 460 tisícům uživatelům rozdala už přes 111 milionů korun

Mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem motivuje veřejnost ke sportu prostřednictvím charity. Jejím prostřednictvím lidé dosud podpořili 1 516 projektů po celé České republice za 111,7 milionů korun. Aplikace se rovněž stala nedílnou součástí doprovodného programu nejrůznějších kulturních, společenských a sportovních akcí. Od spuštění v květnu 2015 se k ní přihlásila i řada známých českých sportovců.

10. 4. 2020

Rychlá pomoc od Nadace ČEZ na boj s COVID-19: během dvou týdnů podpořila přes 650 projektů za více než 30 milionů korun. Na jižní Moravě pomohla mnoha obcím a organizacím tím, že zafinancovala projekty ve výši více než 2 miliony koru

Šití roušek, výroba ochranných štítů pro záchranné složky, rozvozy léků a jídla seniorům, nákup ochranných pomůcek – zmírnit dopady epidemie koronaviru pomáhají především drobné kroky neziskových organizací, měst a obcí. Právě jim Nadace ČEZ na jižní Moravě vyplatila více než 2 miliony korun v rámci bleskové Krizové pomoci.

26. 3. 2020

ČEZ podpořil nákup šicích strojů a tím zvýšil počet ušitých roušek

Neziskový spolek Vrátka v Třebíči zaměstnává na čtyři desítky osob se zdravotním postižením na různých pracovních pozicích ve svých neustále se rozšiřujících provozovnách. Vrátka to jsou dvě kavárny, pekárna, žehlírna, bazárek, dvě trafiky a v neposlední řadě také šicí dílna.

25. 3. 2020

Energetici bleskově podpořili Charitu, která pomáhá v uzavřené oblasti

V uzavřené oblasti v okolí Litovle a Uničova je Charita Šternberk jedním ze základních prvků, který umožňuje zvládnout současný krizový stav. Její zaměstnanci i dobrovolníci zajišťují nákup potravin a léků i rozvoz obědů seniorům a hendikepovaným, zapojili se také do distribuce roušek. Na jejich nesmírně potřebnou aktivitu zareagovala Nadace ČEZ a bleskově jim poslala 50 tisíc korun.

25. 3. 2020

Nadace ČEZ podpořila rychlou pomocí Život bez bariér, sdružení pomáhá zásobovat rouškami ty nejpotřebnější

Občanské sdružení Život bez bariér, které pomáhá zdravotně postiženým a seniorům se zapojilo do pomoci ostatním. Nejenže poskytlo roušky, které mělo na skladě, ale sami začali roušky i šít. Nadace ČEZ zareagovala velmi rychle a Sdružení mělo téměř okamžitě k dispozici tzv. krizovou pomoc v hodnotě 50 000,- korun.

5. 3. 2020

Nové Město na Moravě osvětlilo frekventovaný přechod u vlakového nádraží

Jeden z nejfrekventovanějších přechodů pro chodce v Novém Městě na Moravě má nové osvětlení. Zebra přes Maršovskou ulici u vlakového nádraží je teď bezpečnější pro místní občany i množství turistů, kteří významné město Vysočiny navštěvují. Jde již o třetí městský přechod podpořený Nadací ČEZ, ta na jeho osvětlení přispěla částkou 120 000 korun.

1. 3. 2020

Basketbalisté z Ligy mistrů podpořili projekt terapeutického centra Seerius

Nymburk/Příbram - Únorové vítězství nad řeckým Peristeri doplnili nyní hráči z prvoligového ERA Basketball Nymburk o další, neméně podstatný pozitivní výsledek srovnatelný s tím v Lize mistrů. Prostřednictvím aplikace EPP – Pomáhej pohybem Nadace ČEZ totiž společně se svými fanoušky a všemi pohybovými aktivitami během zápasu úspěšně vybodovali projekt Snoezelenového koutku v terapeutickém centru neziskové organizace Seerius Příbram. Nadace ČEZ po převodu vypohybovaných bodů na peníze přispěla na realizaci fyzické i duševní relaxace klientů centra částkou 99 971 Kč.

17. 2. 2020

Příznivci lyžování „vyběžkovali“ 50 tisíc pro ostravské neslyšící sportovce

Zatímco na trati ČEZ Cross City Sprint se závodilo o ceny, v sousední ČEZ Energy zóně byl prostor pro dobré skutky. Mnozí z diváků tam minutou své energie, kterou vynaložili na běžkařském trenažéru, přispěli Sportovnímu klubu neslyšících SSK Vítkovice. Vysportovaná částka se vyšplhala na 50 410 korun – přesně tolik pošle Nadace ČEZ ostravským neslyšícím sportovcům.

Předchozí
Nahoru
Menu:
Copyright 2020 Nadace ČEZ | Všechna práva vyhrazena | www.cez.cz Informace o webu | Nastavení cookies | Mapa stránek