Aktuality a tiskové zprávy

Úvod » Pro média » Aktuality a tiskové zprávy

Filtrování výpisu tiskových zpráv:
11. 9. 2020

Nadace ČEZ vyhlásila nové grantové řízení Neziskovky 2020 pro organizace, které poskytují služby přímé péče v sociální oblasti.

Nadace ČEZ spustila od 1. 9. 2020 nové grantové řízení Neziskovky 2020, které je zaměřeno na rozvoj a profesionalizaci neziskových organizací v České republice, které poskytují služby přímé péče v sociální oblasti, zejména služby sociální péče, prevence a poradenství. Díky podpoře Nadace ČEZ tak mohou neziskové organizace využít nadační příspěvek k rozšíření, nebo rozvoji kvality poskytovaných služeb, získat další registraci poskytovatele sociálních služeb, nebo známku kvality, zlepšit kvalifikaci svých zaměstnanců, či upevnit a zviditelnit svojí pozici mezi potencionálními klienty, veřejností a donátory.

21. 8. 2020

Nově otevřené hřiště v Těmicích u Hodonína nabídne nejen dětem pestré volnočasové vyžití i během školního roku

Ještě během letních prázdnin dostaly děti z obce na hranici jihomoravského kraje příležitost otestovat nové skluzavky, prolézačky a další herní prvky na ploše nového Oranžového hřiště. Na své si ale přijdou i dospělí, protože hřiště obsahuje také několik posilovacích prvků. Stavbu finančně podpořila Nadace ČEZ

15. 8. 2020

Festival Energie pro kulturu přinesl zábavu i pomoc do Hradci Králové

Festival Energie pro kulturu během léta navštíví 6 měst v České republice, kde bude pomáhat podpořit kulturní scénu, kterou zasáhla opatření související s pandemií. V Hradci Králové tak diváci mohli spatřit úžasné vystoupení Cirku La Putyka nebo emotivní koncert Anny K. Účastníci festivalu mohli také pomoci minutou šlapání na oranžovém handbiku Nadace ČEZ a podpořit Divadlo Drak nebo Základní uměleckou školu Habrmanova. Pro obě organizace návštěvníci festivalu vyšlapali celkem 96 447 Kč.

24. 7. 2020

Ve městě na soutoku Labe s Vltavou mají další dva Oranžové přechody,rádi by jich ovšem jednou měli nejméně plný tucet

Mělník – Sedm Oranžových přechodů, jejichž nasvícení finančně podpořila Nadace ČEZ, má již město Mělník. Dva z nich byly oficiálně zprovozněny ve čtvrtek 23. července. Nacházejí se zhruba 300 metrů od sebe v Bezručově ulici, která patří mezi nejfrekventovanější komunikace ve městě. Osadit oba přechody novými bezpečnostními prvky stálo zhruba 210 000 korun. Nadační příspěvek činil 120 000 korun.

16. 7. 2020

Zaměstnanci ČEZ získali přes půl milionu pro organizace, kde pomáhají

Zaměstnanci Skupiny ČEZ z Moravskoslezského kraje získali 587 tisíc korun pro 20 neziskových organizaci, ve kterých pomáhají jako dobrovolníci. V rámci takzvaných zaměstnaneckých grantů podpoří Nadace ČEZ například rozšíření pojízdné kavárny Mental Café o prodej kopečkové zmrzliny, obnovu skautské táborové základny, nákup osvětlení pro amatérské divadlo, opravu altánu v areálu TJ Sokol Rychvald, nákup nových lan a karabin pro malé horolezce z Karviné i nových dresů pro mladé ostravské basketbalistky.

22. 5. 2020

Dobročinná sportovní aplikace EPP Nadace ČEZ slaví 5. narozeniny; díky více než 460 tisícům uživatelům rozdala už přes 111 milionů korun

Mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem motivuje veřejnost ke sportu prostřednictvím charity. Jejím prostřednictvím lidé dosud podpořili 1 516 projektů po celé České republice za 111,7 milionů korun. Aplikace se rovněž stala nedílnou součástí doprovodného programu nejrůznějších kulturních, společenských a sportovních akcí. Od spuštění v květnu 2015 se k ní přihlásila i řada známých českých sportovců.

10. 4. 2020

Rychlá pomoc od Nadace ČEZ na boj s COVID-19: během dvou týdnů podpořila přes 650 projektů za více než 30 milionů korun. Na jižní Moravě pomohla mnoha obcím a organizacím tím, že zafinancovala projekty ve výši více než 2 miliony koru

Šití roušek, výroba ochranných štítů pro záchranné složky, rozvozy léků a jídla seniorům, nákup ochranných pomůcek – zmírnit dopady epidemie koronaviru pomáhají především drobné kroky neziskových organizací, měst a obcí. Právě jim Nadace ČEZ na jižní Moravě vyplatila více než 2 miliony korun v rámci bleskové Krizové pomoci.

26. 3. 2020

ČEZ podpořil nákup šicích strojů a tím zvýšil počet ušitých roušek

Neziskový spolek Vrátka v Třebíči zaměstnává na čtyři desítky osob se zdravotním postižením na různých pracovních pozicích ve svých neustále se rozšiřujících provozovnách. Vrátka to jsou dvě kavárny, pekárna, žehlírna, bazárek, dvě trafiky a v neposlední řadě také šicí dílna.

25. 3. 2020

Energetici bleskově podpořili Charitu, která pomáhá v uzavřené oblasti

V uzavřené oblasti v okolí Litovle a Uničova je Charita Šternberk jedním ze základních prvků, který umožňuje zvládnout současný krizový stav. Její zaměstnanci i dobrovolníci zajišťují nákup potravin a léků i rozvoz obědů seniorům a hendikepovaným, zapojili se také do distribuce roušek. Na jejich nesmírně potřebnou aktivitu zareagovala Nadace ČEZ a bleskově jim poslala 50 tisíc korun.

25. 3. 2020

Nadace ČEZ podpořila rychlou pomocí Život bez bariér, sdružení pomáhá zásobovat rouškami ty nejpotřebnější

Občanské sdružení Život bez bariér, které pomáhá zdravotně postiženým a seniorům se zapojilo do pomoci ostatním. Nejenže poskytlo roušky, které mělo na skladě, ale sami začali roušky i šít. Nadace ČEZ zareagovala velmi rychle a Sdružení mělo téměř okamžitě k dispozici tzv. krizovou pomoc v hodnotě 50 000,- korun.

Předchozí
Nahoru
Menu:
Copyright 2020 Nadace ČEZ | Všechna práva vyhrazena | www.cez.cz Informace o webu | Nastavení cookies | Mapa stránek