Drobečková navigace

Aktuality a tiskové zprávy

Stromy

V Dolních Dubňanech u Moravského Krumlova obnovili místní dvě nové ovocné aleje

Celkem 40 nových stromů – hrušní a třešní vysázeli v obci nedaleko Jaderné elektrárny Dukovany. Jednalo se o 23 hrušní a 17 třešní. Na nákup již vzrostlých stromů přispěla Nadace ČEZ prostřednictvím oblíbeného grantu s názvem „Stromy“.

4. 5. 2021
Stromy

V beskydských Janovicích vysadili další alej pro místní děti

Silnici mezi beskydskou obcí Janovice a místní části Bystré kopírují desítky ovocných stromů, které vysázeli rodiče pro své děti s podporou Nadace ČEZ. První část aleje vznikla v roce 2017, nová výsadba naplánovaná na rok 2020 se kvůli koronaviru přesunula až na letošní jaro. Nadace ČEZ přispěla obci na oba úseky celkem 180 tisíc korun.

1. 5. 2021
Stromy

Není výsadba jako výsadba, v případě národních kulturních památek probíhá i pod dohledem ochranářů a památkářů

Horní Beřkovice – Nově vysazená zeleň zakořeňuje v parku zámeckého areálu Psychiatrické nemocnice v Horních Beřkovicích. Na výsadbu celkem 19 stromů a 20 keřů získala nemocnice finanční prostředky od Nadace ČEZ v rámci grantu Stromy. Za 110 300 korun tak byly odbornou zahradnickou firmou z Úhonic vysazeny různé druhy listnatých stromů a maliník. Rozsáhlý a stále pečlivě udržovaný anglický park z 19. století, který vznikl z původní zahrady ve francouzském stylu z první poloviny 18. století, slouží nejen k relaxaci pacientů, ale za normálních okolností je i volně přístupný veřejnosti.

28. 4. 2021
Stromy

Nový park jednou poslouží k aktivnímu i pasivnímu odpočinku obyvatel obce

Vilémov u Šluknova – Hned ve dvou lokalitách v obci Vilémov na Šluknovsku zakořeňuje od soboty 24. dubna celkem jednatřicet nových stromů, jejichž výsadbu podpořila Nadace ČEZ 113 600 korunami v rámci grantu Stromy. Dvacet z nich bylo vysazeno u sportovní haly a jedenáct pod místní mateřskou školou. Jde o místa, kde se mohou obyvatelé obce věnovat aktivnímu i pasivnímu odpočinku. Nová zeleň bude i přirozenou ochranou před hlukem, prachem a větrem. Zvýší místní biodiverzitu, poslouží k ochlazení klimatu a v neposlední řadě se stane i útočištěm pro drobné a menší živočichy, hlavně ptactva.

25. 4. 2021
Stromy

Dávno tomu, co zde Kadaňští pěstovali vinnou révu, dnes v lokalitě zvané Vinohrady zakořeňují nové okrasné hrušně

Kadaň – O dalších čtyřicet vzrostlých stromů je bohatší královské město Kadaň. Výsadbu okrasných hrušní zajistila odborná zahradnická firma a podstatnou část financí, rovných 150 000 korun, dodala Nadace ČEZ prostřednictvím grantu Stromy. Zbylých 60 000 šlo z rozpočtu města. Hrušně zakořeňují v liniové výsadbě podél nové cesty v lokalitě zvané Vinohrady, kde se v dávné minulosti opravdu vinná réva pěstovala.

22. 4. 2021
Stromy

Ve Starči u Třebíče vysázeli dobrovolníci u cyklostezky další jabloně a slivoně

Od podzimu zdobí stezku pro chodce a cyklisty, která spojuje městys Stařeč a město Třebíč nově vysazené ovocné stromy. V sobotu 10. dubna se alej ovocných stromů rozrostla o další kusy.

14. 4. 2021
Oranžový přechod Oranžové hřiště Stromy Podpora regionů

Grantové programy Nadace ČEZ jsou v plném proudu. V covidovém roce 2020 podpořila rekordní počet projektů

Čtyři grantové projekty Nadace ČEZ už jsou opět otevřené pro příjem žádostí, celkem jich letos nadace otevře šest. Loni nabídla pomocnou ruku více než 1 800 žadatelům. Téměř pětina darovaných prostředků šla na zmírnění dopadů epidemie covid-19, ať už se jednalo o nákup dezinfekčních prostředků, nemocničního vybavení, nebo podporu potravinových bank. Rekordní byl rovněž zájem o grant Stromy, nebo o nový program zaměřený na rozvoj neziskových organizací. Na východě Čech Nadace ČEZ podpořila v grantovém řízení Podpora regionů 63 projektů za více jak 7 a půl milionu korun.

22. 2. 2021
Stromy

Nadace ČEZ vrátila do krajiny už přes 100 000 stromů. V Olomouckém kraji vloni přispěla na sázení 650 tisíc korun, v únoru přijímá nové žádosti

Denně vyrobí kyslík, který by vystačil pro všechny obyvatele Šumperska, Jesenicka a Přerovska, zachytí tisíce tun prachu, navíc zdarma stíní a zkrášlují své okolí. Řeč je o více než 100 000 stromů, které lidé za posledních devět let vysadili díky grantovému programu Stromy Nadace ČEZ. Ta jen vloni podpořila 95 projektů výsadby po celé republice za 8 milionů korun, v Olomouckém kraji rozdělila přes 650 tisíc korun. Pomáhá do české krajiny vracet původní odrůdy prostřednictvím alejí, stromořadí, obecních sadů a veřejných zahrad. Jarní kolo grantu Stromy 2021 poběží od 1. do 26. února a stejně jako vloni se do něj mohou přihlásit nejen města a obce, ale i školy, hasiči, skauti, zahrádkáři a další neziskové organizace

1. 2. 2021
Stromy

Nadace ČEZ vrátila do české krajiny přes 100 000 stromů. Loni poslala obcím a spolkům na výsadbu zeleně téměř 8 milionů korun.

Denně vyrobí kyslík pro město velikosti Ostravy, zachytí tisíce tun prachu, stíní, a navíc zkrášlují své okolí. Řeč je o více než 100 000 stromů, které byly za posledních devět let vysazeny díky grantovému programu Stromy Nadace ČEZ. Jen loni podpořila nadace 95 projektů výsadby po celé republice za 7,8 milionu korun. Z toho 1,7 miliónu korun putovalo na Vysočinu a jižní Moravu, kde vysázeli 1 710 stromů.

27. 1. 2021
Stromy

V Loučné vysadili lipovou alej, na jejím konci postaví Zvoničku vděčnosti

Strom lásky, naděje nebo dětství. To jsou jen některé jména stromů v nové lipové aleji, které lidé vysázeli na louce nad centrem obce Loučná nad Desnou. Padesátka lip vytvoří alej ke Zvoničce vděčnosti, kterou chce obec vybudovat příští rok. V rámci projektu, na který přispěla téměř 150 tisíc korun Nadace ČEZ, obec vysadila také čtyři javory na dětském hřišti.

13. 12. 2020