Drobečková navigace

Aktuality a tiskové zprávy

Podpora regionů EPP - Pomáhej Pohybem

Motomed od Nadace ČEZ si v Jeseníku užívá i 100letá seniorka

Speciální rehabilitační přístroj motomed, který umožňuje pohyb podobný jízdě na kole včetně využití rukou jako při běžkování, se stal v covidové době doslova hitem mezi 45 obyvateli Domova pro seniory v Jeseníku. „Od té doby, co jsme ho vloni díky příspěvku Nadace ČEZ pořídili, se prakticky nezastavil. Šlape se každý den, klienti už čekají, až bude volný,“ říká Jan Rotter, ředitel Centra sociálních služeb Jeseník, které domov provozuje.

12. 4. 2021
EPP - Pomáhej Pohybem

Nadace ČEZ opět podpořila handicapované lyžaře

Hradec Králové, 1. dubna 2021 - Centrum handicapovaných lyžařů, které se věnuje lyžování tělesně postižených Nadace ČEZ podporuje již několik let. Uživatelé aplikace Pomáhej pohybem EPP, vysportovali pro oddíl 111 tisíc korun na užitkový vůz pro dopravu lyžařů. Další prostředky v hodnotě 360 tisíc korun Nadace věnovala v rámci grantového řízení Podpora regionů. Lyžaři částku použijí na pořádání výukových kurzů.

1. 4. 2021
EPP - Pomáhej Pohybem

Díky novým notebookům z Nadace ČEZ byla některým dětem na Vysočině zpřístupněna on-line výuka. Pomoc přišla díky sportujícím uživatelům nadační aplikace EPP Pomáhej pohybem.

Mobilní aplikace EPP má za sebou už šest let plné práce a počet uživatelů aktuálně překročil počet 500 tisíc. Dobročinná aplikace a její uživatelé pomohli za dobu fungování už 1741 projektům. Jedním z konkrétních příběhů je pomoc 30 dětem na Vysočině. Díky nákupu nových notebooků mají snazší přístup k on-line výuce.

12. 3. 2021
EPP - Pomáhej Pohybem

Pardubická škola Svítání má nové vybavení

Pardubice 24. února 2021 - Díky Nadaci ČEZ a její aplikaci EPP má Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ, o.p.s. nový nábytek, hračky, pomůcky a další vybavení pro školní družinu. Na nákup zařízení přispěla Nadace ČEZ částkou 75 tisíc korun, kterou lidé vysportovali v rámci aplikace EPP – Pomáhej pohybem.

24. 2. 2021
EPP - Pomáhej Pohybem

ČEZ Jizerská 50: Profesionálové pomohli liberecké zoo, hobíci mohou až do konce února podpořit hned tři projekty z Libereckého kraje

Jizerské hory - I když letos paní Zima připravila pro příznivce bílé stopy ideální sněhové podmínky, doba koronavirová ovšem omezila konání 54. ročníku ČEZ Jizerská 50 jen na profesionální závodníky. Na rozdíl od předchozích ročníků nemohli na stadionu v Bedřichově fanoušci, ale i závodníci a jejich doprovod navštívit ČEZ Energy zónu a svým pohybem v ní na trenažérech podpořit dobročinný projekt Nadace ČEZ. Vše proto bylo jen na profesionálních běžkařích, kteří tentokráte během hlavního 50kilometrového závodu pomáhali pohybem Zoologické zahradě v Liberci. Pomocí čipů umístěných na noze se jim ve finále podařilo nastřádat 153 171 korunu.

15. 2. 2021
EPP - Pomáhej Pohybem

Energetici podpořili seniory v Domově Magnolie hned dvakrát

Ostravský domov Magnolie, který se stará o 73 seniorů se zdravotním postižením, je dlouhodobě proslulý pozitivním přístupem k aktivnímu životu svých obyvatel. Vedení už dříve zařídilo klientům posezení s ptačí voliérou nebo kozí výběh, teď jim díky podpoře Nadace ČEZ pořídilo interaktivní zobrazovač a netradiční kavárnu.

14. 2. 2021
EPP - Pomáhej Pohybem

Pohybem vstříc dobré náladě i během i covid: uživatelé EPPky loni sportováním podpořili projekty za téměř 24 milionů korun

Ani v době nejtvrdších protiepidemických opatření nerezignovali Češi na sport. Výlety, běháním, cyklistikou nebo bruslením lidé překonávali stres a izolaci, někteří sportovci ale pohyb využili i k tomu, aby pomohli druhým prostřednictvím sportovně charitativní aplikace EPP – Pomáhej pohybem. V loňském roce díky nim „EPPka“ podpořila přes 300 projektů v celkové hodnotě 23,8 milionů korun.

20. 1. 2021
EPP - Pomáhej Pohybem

Centrum Kosatec má moderní kuchyň a pekárnu díky Nadaci ČEZ a její aplikaci Pomáhej pohybem

Hradec Králové, 14. ledna 2021 - V Centru Kosatec v Pardubicích funguje již od roku 2011 tréninková kuchyně s jídelnou a kavárnou. K rozšíření provozních prostor pomohla Nadace ČEZ částkou 70 tisíc korun, kterou lidé vysportovali v rámci aplikace EPP – Pomáhej pohybem.

14. 1. 2021