V Železném oslavili Mikuláše novými hračkami pro děti i dospělé

Úvod » Pro média » Aktuality a tiskové zprávy » V Železném oslavili Mikuláše novými hračkami pro děti i dospělé

10. 12. 2014

Obyvatelé s dětmi i bez ze Železného na jižní Moravě oslavili v neděli 7. prosince Mikuláše v místním volnočasovém Centru Ráček. V rámci Mikulášské besídky se seznámili s novým vybavením, díky kterému středisko provozované při obecním úřadě zkvalitní a rozšíří nabídku vzdělávacích aktivit určených dětem i dospělým z obce a jejího blízkého okolí. Nové pomůcky uhradila Nadace ČEZ částkou 65 654 Kč.

Centrum Ráček nabízí volnočasové aktivity určené obyvatelům Železného a přilehlého regionu. Kromě správy místní knihovny a pořádání kulturních akcí zřizuje řadu vzdělávacích kurzů pod vedením kvalifikovaných lektorů. Nově zakoupené pomůcky slouží zejména dětem a seniorům, z jejichž iniciativy zájem o rozšíření nabídky kurzů vzešel. „Naši starší občané projevovali velký zájem vzdělávat se v oblasti moderních technologií. Z darovaných peněz jsme zakoupili počítačovou sestavu, a splnili tak jejich dlouhodobé přání rozšířit počítačový kroužek pro seniory. Pořídili jsme i digitální fotoaparát se softwarem pro zpracování fotografií, proto jsme od začátku školního roku otevřeli fotokroužek pro děti,“ řekl Radomír Pavlíček, starosta Železného.

Volnočasové středisko vybavilo díky Nadaci ČEZ novými herními prvky také dětské hrací koutky. Děti se tak mohou radovat například z nové trampolíny, prolézacího tunelu ve společné herně či z nářadí a tematické literatury ve výtvarném kroužku.

Nadace ČEZ přispěla na koupi nového vybavení v rámci svého grantového řízení Podpora regionů, které je zaměřeno na rozvoj veřejně prospěšných projektů. Ty se mohou týkat podpory dětí a mládeže, kultury, sportu, životního prostředí, sociální péče, zdravotnictví, vědy a vzdělání. „Prostřednictvím Centra Ráček jsme mohli podpořit hned několik oblastí, kterým se dlouhodobě věnujeme. Nové pomůcky zde přispějí k zábavě, ale i rozvoji znalostí a dovedností občanů všech věkových kategorií,“ uvedla ředitelka Nadace ČEZ, Michaela Žemličková. 


Fotografie

Nahoru
Menu:
Copyright 2019 Nadace ČEZ | Všechna práva vyhrazena | www.cez.cz Informace o webu | Nastavení cookies | Mapa stránek