Do školy pro sochaře a kameníky nově bez bariér

Úvod » Pro média » Aktuality a tiskové zprávy

16. 6. 2017

Každodenní zvládání překážek ulehčila oblíbenému pedagogovi s tělesným hendikepem Střední průmyslová škola kamenická a sochařská v Hořicích v Královéhradeckém kraji. S pomocí Nadace ČEZ realizovala šikmou schodišťovou plošinu pro vozíčkáře.

Stav historické budovy Střední průmyslové školy kamenické a sochařské v Husově ulici v Hořicích byl dosud neuspokojivý a nevyhovoval současným nárokům na zajištění bezbariérového provozu. Škola zaměstnává už šest let pedagoga s vážným tělesným handicapem, který se může pohybovat pouze na vozíku a bezbariérovost pracoviště je tak pro něj nesmírně důležitá. Zároveň jeho přítomnost v učitelském sboru hraje významnou roli v rámci integrace lidí s tělesným postižením do běžné populace. Nadace ČEZ proto ráda podpořila školu v bezbariérovém projektu prostřednictvím grantového programu Oranžové schodyčástkou 460 tisíc korun.

„V roce 2016 jsme převážně z vlastních prostředků zbudovali rampu, stále se však mohl pohybovat pouze v přízemí. Šikmá schodišťová plošina mu umožní dostat se do sborovny na porady, ředitelny, sekretariátu a učeben, dosud jej totiž kolegové vynášeli po schodech. Plošina bude také sloužit pro všechny imobilní návštěvy školy a v budoucnu může být k dispozici i imobilním uchazečům o obor malba“, vysvětluje ředitel školy Josef Moravec.

 „Společně s garantem našeho programu, mnohonásobným paralympijským vítězem a mistrem světa v cyklistice Jiřím Ježkem, jsme ulehčili jednomu z oblíbených pedagogů odstranit bariéry v hořické škole a věříme, že tak škola přiláká další zájemce z řad učitelů, ale i budoucích studentů s handicapem,“ uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

  

Kontakty:

Nadace ČEZ                                 Skupina ČEZ                                 SPŠ kamenická a sochařská Hořice

Daniel Novák                                Šárka Beránková                             Josef Moravec

Tel: 724 446 611                          Tel: 602 415 282                              Tel: 493 623 226

daniel.novak01@cez.cz               sarka.berankova@cez.cz                moravec@spsks.cz


Fotografie

Nahoru
Menu:
Copyright 2017 Nadace ČEZ | Všechna práva vyhrazena | www.cez.cz Informace o webu | Mapa stránek