Děti v MŠ Pohádka v Ústí nad Labem sportují na novém hřišti

Úvod » Pro média » Aktuality a tiskové zprávy

13. 6. 2017

Ve skutečnost se proměnil sen zaměstnanců i dětí z mateřské školy Pohádka v Ústí nad Labem. Ještě před prázdninami si mohou hezké počasí užívat na novém multifunkčním hřišti, na které přispěla Nadace ČEZ z prostředků aplikace EPP – Pomáhej pohybem v částce 80 tisíc korun.

Projekt Pohybem ke zdraví MŠ Pohádka v Ústí nad Labem podpořila sportující veřejnost s aplikací EPP – Pomáhej pohybem. Její body převedla Nadace ČEZ do částky 80 tisíc korun, ze které byly pořízeny multifunkční prvky a sestavy na zahradu školky.

„Smyslem nového hřiště je zábavnou formou přimět děti k přirozenému volnému i řízenému pohybu,“ poznamenala ředitelka školky Irena Droppová. Zahrada s novým hřištěm disponuje více variantami a možnostmi k výchovně vzdělávací činnosti týkající se sportu a tělovýchovy. Sloužit bude celkem 58 dětem.

„Dětská multifunkční hřiště ve školkách a školách dnes plní důležitou roli, kdy pomáhají motivovat děti k přirozenému pohybu. Navíc věříme, že při tom všem sportování zbyde čas i na legraci,“ dodala ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Nadace ČEZ dosud podpořila více jak 450 Oranžových hřišť za celkovou částku přibližně 340 milionů korun.

Soňa Holingerová, mluvčí Skupiny ČEZ


Fotografie

Nahoru
Menu:
Copyright 2017 Nadace ČEZ | Všechna práva vyhrazena | www.cez.cz Informace o webu | Mapa stránek