V Borohrádku bylo slavnostně otevřeno nové Oranžové hřiště

Úvod » Pro média » Aktuality a tiskové zprávy

12. 5. 2017

Nové Oranžové hřiště v parku a u mateřské školy v Borohrádku, bylo slavnostně otevřeno ve čtvrtek 11. května. Soutěžní odpoledne s podtextem „Táto, mámo, pojďme si hrát na Oranžové hřiště“ přilákalo děti ze základní i mateřské školy, které tak otestovaly hřiště i hrací prvky. Na realizaci hřiště získala obec od Nadace ČEZ 300 tisíc korun.

Počasí jako na objednávku, spousta dětí i rodičů a skvělá atmosféra provázela otevření a přestřižení pásky u Oranžového hřiště ve městě Borohrádek nedaleko Holic. Děti se vyřádily na nových prolézačkách, houpačkách a dalších herních prvcích. „ Za nové hřiště bych rád poděkoval především Nadaci ČEZ, která nám přispěla částkou  300 tisíc korun,“ říká starosta obce Mgr. Martin Moravec.

Soutěžní odpoledne pro děti bylo spojeno s instalací ptačích budek v celém areálu parku a zahrady mateřské školky, přímo mezi herními prvky. „Nové hřiště jsme opravdu potřebovali. Spoustu atrakcí a zábavy pro děti určitě ocení hlavně maminky, které mohou se svými ratolestmi hřiště navštěvovat. A vidíte, že zájem je veliký,“ usmívá se starosta obce.

Výstavbu dětských, volnočasových i seniorských hřišť podporuje Nadace ČEZ už od svého založení v roce 2002. Dosud na ně dosáhlo více jak 440 měst a obcí, které Nadace podpořila. Jednou z podmínek je dlouhodobý provoz hřišť a dokládání jejich stavu.

 Bezpečnostní pravidla na dětských hřištích:

  • Cestou na hřiště dodržovat pravidla silničního provozu
  • Dodržovat pravidla pro používání všech herních prvků
  • Nenechat se vyhecovat kamarády či ostatními dětmi na hřišti k nebezpečnému chování
  • Jakékoliv nebezpečné předměty nahlásit správci hřiště či dospělé osobě
  • Neodcházet ze hřiště nikam s cizími lidmi, byť o to cizí člověk žádá nebo cokoliv nabízí

Šárka Beránková, tisková mluvčí Skupiny ČEZ pro region východní Čechy


Fotografie

Nahoru
Menu:
Copyright 2017 Nadace ČEZ | Všechna práva vyhrazena | www.cez.cz Informace o webu | Mapa stránek