Smysluplnost slov ve zdravém těle, zdravý duch podporuje i Nadace ČEZ, na Chomutovsku proto vyroste hned několik streetworkoutových center

Úvod » Pro média » Aktuality a tiskové zprávy

21. 3. 2017

První školení v rámci sportovního projektu „Sport a pohyb dětem“ mají za sebou pedagogové, mezi jejichž priority patří výuka tělesné výchovy, a také trenéři z Atletického klubu Chomutov. Sešli se přitom v Radonicích u Kadaně, kde bylo také u tamní základní školy v rámci projektu zprovozněno první ze streetworkoutových hřišť na Chomutovsku. Na realizaci školení, vybavení hřišť sportovními pomůckami a speciální trička pro cvičící přispěla Nadace ČEZ 250 000 korunami.

Jsme velmi rádi, že se nám podařilo díky Nadaci ČEZ a dalších zrealizovat tento významný sportovní projekt. Umožní totiž námi proškoleným lektorům, tedy pedagogům a trenérům, bojovat proti pohybové negramotnosti dnešní mládeže a jednostranně zaměřeným tréninkům, které následně způsobují zdravotní problémy dětí,“ říká David Holzer, který je s Jakubem Strakošem a také Lenkou Krutilovou hlavním iniciátorem projektu. Coby bývalí gymnasté přitom úspěšně reprezentovali Českou republiky ve sportovním aerobiku.

Vzdělávací program „Sport a pohyb dětem“ získal i akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.  V Radonicích se tak pedagogové a trenéři učili nejen tomu, jak mají správně provozovat funkční trénink s dětmi a mládeží, ale také se dozvěděli řadu informací o zdravé výživě a psychologii sportujících dětí. „Protože nejen zdravé tělo, ale i zdravý duch dělají děti šťastné a spokojené,“ dodává garant a lektor kurzu David Holzer.

Jeho slova potvrdil i jeden z pozvaných hostů, poslanec Parlamentu ČR Jaroslav Krákora: „Jako pediatr dobře vím, co v případě dětí znamenají slova zdravá výživa a sportovní aktivita. Bohužel v dnešní době obojího ubývá. Nesprávná životospráva a trávení času u počítačů místo pohybu venku, jsou příčinou, že stále více dětí trpí obezitou. Proto více než oceňuji aktivitu Sport a pohyb dětem.“

Kromě radonického budou v dohledné době zprovozněna další streetworkoutová centra v Chomutově. Dočkají se jich místní atletický klub, gymnázium a ZŠ Duhová cesta. Mimo severní Čechy pak bude podobný projekt realizován společně s Atletickým klubem Hvězda v Pardubicích. „Tyto zjednodušeně řečeno posilovny pod širým nebem velice rychle a úspěšně doplnily naši velikou rodinu dětských, sportovních a multifunkčních Oranžových hřišť o zcela nový typ sportoviště. Jsme rovněž rádi, že klasickým slovům „ve zdravém těle, zdravý duch“ se opět vrací jejich smysluplnost v podobě funkčního tréninku s dětmi a mládeží. Proto Nadace ČEZ podporuje i realizaci streetworkoutových hřišť,“ uzavřela Michale Ziková, ředitelka nadace.

Ota Schnepp, mluvčí Skupiny ČEZ pro střední a severní Čechy


Fotografie

Nahoru
Menu:
Copyright 2020 Nadace ČEZ | Všechna práva vyhrazena | www.cez.cz Informace o webu | Nastavení cookies | Mapa stránek