Archiv starších akcí

Úvod » Kde pomáháme » EPP - Pomáhej pohybem » Pomáhej pohybem – charitativní akce Nadace ČEZ » Archiv starších akcí

Poslední letošní zastávka Oranžového kola v Táboře

26. října byla Oranžová kola připravena pro návštěvníky světového poháru v cyklokrosu v Táboře. Do pedálů zabírali i sami závodníci. Každý, kdo chtěl přispět na dobrou věc, měl šedesát vteřin na to, aby šlapáním na rotopedu vygeneroval šlapáním co nejvíce peněz pro Kaňku nebo pro hospic Jordán. Patřil k nim například i Jiří Ježek, šestinásobný paralympijský vítěz v cyklistických disciplínách. Ten také šesti dětem z pěstounských rodin předal horská kola, která pro ně Nadace ČEZ přivezla.  

Oranžové kolo tentokrát na sněhu - Après Ski na Rašínově nábřeží v Praze

Pražská náplavka na Rašínově nábřeží hostila druhý říjnový víkend netradiční akci Après Ski. Festival plný sněhu a zimních radovánekbavil děti i dospělé. K vidění tu byly závody profesionálních jezdců ve snowboardingu a freestyle lyžování. Pro ty nejmenší tu pak bylajedinečná příležitost pokořit na krátké umělé sjezdovce svůj první oblouček na lyžích či snowboardu. V rámci sobotního programu měl každý návštěvník možnost šlápnout do pedálů Oranžového kola.

Oranžová kola po roce opět na Ladronkafestu

Pražský park Ladronka hostil 14. září největší festival volnočasových aktivit ve střední Evropě. Kromě desítek sportovních a výtvarných aktivit nabídl festival i naše Oranžová kola. Tentokrát návštěvníci šlapali do pedálů ve prospěch občanského sdružení Fokus Praha a Domova svaté Rodiny.

Do pohádkového Jičína přijelo charitativní Oranžové kolo. Návštěvníci v maskách i bez tentokrát šlapali pro děti

23. ročník se roztočil s podtitulem Kolo, kolo mlýnský… A stejně tak návštěvníci roztočili pedály Oranžového kola, charitativního projektu Nadace ČEZ, a přispěli na dobrou věc. Tentokrát pomohli jičínským vzdělávacím institucím - Základní škole, Soudná 12 a Mateřské škole Větrov, pro které dohromady vyšlapali 100 537,- Kč.

Prague Downtown - historické centrum Prahy přivítalo bikerskou špičku i charitativní Oranžové kolo

První zářijovou sobotu hostila Praha ojedinělý závod horských kol. Historickým centrem se prohnala česká i světová sjezdová esa. Diváci si odnesli nejen nezapomenutelné adrenalinové zážitky, ale i dobrý pocit, když šlapáním na Oranžovém kole podpořili správnou věc.

Oranžové kolo zastavilo i na rodinném festivalu Labské léto

V Ústí nad Labem se loučili s prázdninami dnem plným zábavy. Poslední prázdninovou sobotu se v Letním kině konal už jedenáctý ročník rodinného festivalu Labské Léto. Vedle poslechu pohodové hudby roztáčeli návštěvníci pedály Oranžových kol.

Oranžové kolo v Třebíči

Podzámecká niva v Třebíči hostila u příležitosti 10. výročí zápisu třebíčských památek na seznam UNESCO Slavnosti Tří kápí. Vedle vzpomínání na slavnou historii města mohli návštěvníci usednout na Oranžová kola Nadace ČEZ a podpořit svým úsilím dobrou věc.

Oranžová kola na Sázavafestu - Oranžové rotopedy ale také dětská kola pro děti z pěstounských rodit

Světlá nad Sázavou žila již po třinácté multikulturním festivalem Sázavafest. Bohatý třídenní program přilákal 20.000 lidí. Řada návštěvníků přidala k poslechu hudby i dobrý skutek a pomohla získat pro dvě neziskové organizace více než 100 tisíc korun jízdou na Oranžových kolech.

Folkové prázdniny opět s Oranžovým kolem

V Náměšti vyšlapali návštěvníci festivalu Folkové prázdniny na charitativních kolech přes 200 tisíc korun.

Vysmáté léto v Kadani na Oranžovém kole

Desátý ročník rockového festivalu Vysmáté léto v Kadani přivezl nejen hudebníky ze všech koutů České republiky, ale díky Oranžovému kolu i finanční příspěvek kadaňské nemocnici a občanskému sdružení Limity Kadaň

MFFKV - tradiční zastávka Oranžového kola

Co svedlo dohromady na jedno podium skupinu Lucie, české filmové hvězdy a desítky návštěvníků karlovarského filmového festivalu? Oranžové kolo Nadace ČEZ

Na Dni Labe se šlapalo do pedálů charitativního Oranžového kola

Návštěvníci sedmého ročníku festivalu Den Labe v Hradci Králové pomohli Farnímu sboru v Hradišti a ZŠ Štefánikova v Hradci Králové

„Bicyklem za jádrem“ - Informační centrum JE Temelín

Informační centrum JE Temelín i Oranžová kola v obležení cyklistů

Oranžové kolo v Elektrárně Dětmarovice

1. červen patřil v Dětmarovicích zájemcům o techniku, dětem a oranžovým rotopedům Nadace ČEZ

V Teplicích se lázeňská sezóna zahajovala opět na Oranžových kolech

Chladné počasí Oranžové kolo neohrozilo. Návštěvníci slavnosti spojili příjemné s užitečným - zahřáli sebe a pomohli druhým.

Oranžové kolo na Brněnském Majálesu

Brněnské Výstaviště obsadili v úterý 7. května studenti. Dorazili na již desátý ročník tradičního open-air festivalu Brněnský Majáles. O zábavu se jim postarala celá řada českých i slovenských kapel. Na místě nechyběla ani Oranžová kola Nadace ČEZ. Speciálně upravené rotopedy byly připraveny přeměnit energii festivalových návštěvníků na peníze určené pro dvě fakulty brněnského Vysokého učení technického. Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií a Fakultě strojního inženýrství studenti vyšlapali téměř 50 tisíc korun.

Oranžové kolo na Pražském Majálesu

V pražské Stromovce se v úterý 30. dubna již tradičně konal studentský open-air festival Pražský Majáles. Vedle celé řady nejznámějších českých a slovenských kapel nebo volby krále a Miss Majálesu mohli návštěvníci podpořit dobrou věc. Na studenty čekala Oranžová kola, charitativní projekt Nadace ČEZ. Šlápnutím do pedálů pomohli mladí lidé strojní a elektrotechnické fakultě ČVUT, pro které dohromady vyšlapali 49 650 Kč.

V Plasích se točily nejen vrtule - pedály Oranžového kola roztáčeli návštěvníci naplno

Na letišti aeroklubu Plasy se poslední víkend v dubnu konala letecká show Den ve vzduchu. Největší letecká show na západě Čech nabídla akrobatické kousky letadel i parašutistů na padácích, hudební vystoupení nebo ukázky profesní sebeobrany a simulovaný zásah hasičů při autonehodě. Kromě zhlédnutí celé řady adrenalinových představení šlápali diváci do pedálů Oranžového kola, charitativního projektu Nadace ČEZ. Tentokrát lidé pomohli občanským sdružením Klášter Chotěšov a Českému svazu ochránců památek, když pro ně dohromady vyšlapali 100 751 Kč.

Oranžové kolo 2013 odstartovalo v Praze

Na pražské náplavce Dvořákova se konal druhý dubnový víkend festival plný zábavy a cyklistiky ve všech jejích formách Město na kole. Zapálení cyklisti i jen rekreační výletníci opět šlápli do pedálů Oranžového kola, charitativního projektu Nadace ČEZ. Tentokrát lidé pomohli Hospicovému občanskému sdružení CESTA DOMŮ a občanskému sdružení Cesta za snem, když pro ně dohromady vyšlapali 200 662 Kč.

Oranžové kolo projelo Vysmátým létem

Tisíce návštěvníků letošního ročníku festivalu Vysmáté léto se zapojilo také do charitativního projektu Oranžové kolo Nadace ČEZ a pomohlo získat téměř 100 tisíc korun na dobročinné účely. Nemocnice Kadaň koupí nový inkubátor pro miminka a sdružení Světlo zajistí volnočasové aktivity pro děti ze sociálně slabších rodin.

Oranžové kolo na 47. ročníku MFFKV

Sudová, Bartoška, Svěrák, Hřebejk a stovky filmových fanoušků „vyšlapali“ 499 457 Kč pro handicapované děti

Oranžové kolo poháněli vlastní silou návštěníci Elektrárny Poříčí

Trutnovská elektrárna Poříčí otevřela u příležitosti 100 let svého fungování brány veřejnosti. V doprovodném programu nechyběla možnost svézt se v elektromobilu nebo na elektrokole, nohy si pak návštěvníci protáhli na Oranžových kolech Nadace ČEZ.

Oranžové kolo v Elektrárně Dětmarovice

Den otevřených dveří a Den dětí v Elektrárně Dětmarovice hostil Oranžové kolo. V pedálech se činili malí i velcí návštěvníci. Pro denní stacionář Salome a Domov Vesna získali více než 50 tisíc korun.

Oranžové kolo v Teplicích

Návštěvníci prvního dne lázeňské sezony v Teplicích byli svědky sportovních soubojů na Oranžových kolech. Z těsného vítězství se nakonec mohli radovat všichni ti, kteří přišli podpořit  občanské sdružení Senior Teplice a vyšlapali mu 50 141 korun. Smutní nemuseli být ale ani účastníci, kteří se opřeli do pedálů pro občanské sdružení Arkádie, které získalo 49 822 korun.

Oranžové kolo na Vodňanských rybářských dnech

V sobotu vyvrcholily tradiční Vodňanské rybářské dny. Náměstí Svobody v jihočeských Vodňanech nepatřilo jen šupinatcům, rybím pochoutkám, zábavě, ale také charitě. Rybáři i návštěvníci měli příležitost pomoci handicapovaným lidem z Chelčického domova sv. Linharta a nemocným, kteří navštěvují vodňanskou polikliniku.Celkem si obě organizace rozdělily více než 100 tisíc korun.

Den ve vzduchu - letecká show v Plasích

Návštěvníci rozjeli poprvé v letošním roce Oranžová kola na Dnech ve vzduchu v Plasích. Počasí přálo,a tak diváci během celé soboty pilně roztáčeli pedály nadačních Oranžových kol pro neziskovky Stará cesta a Propolis. Díky jejich energii získaly organizace více než 100 tisíc korun.

Oranžové kolo v Ostravě vytočilo 200 699 Korun

Od soboty 24. 9. do neděle 25. 9. mohli návštěvníci  přehlídky vojenské a letecké techniky Dny NATOv nejen obdivovat vystavenou techniku, ale i pomáhat. Díky velkému zájmu veřejnosti získaly dvě šumperské neziskové organizace od Nadace ČEZ na podporu seniorů a lidí s handicapem celkem 200 699 Kč.

Ladronkafest - festival volného času v Praze

Na festivalu Ladronkafest mohli návštěvníci obdivovat odvážné exhibice sportovců a milovníci adrenalinu si mohli řadu sportů sami vyzkoušet. Netradiční sportovní zážitek pak nabídl stánek Oranžového kola, kde lidé šlapali na speciálních rotopedech ve prospěch neziskových organizací.

Festival Jičín - město pohádky

Po celou sobotu 10. 9. se mohli návštěvníci tradiční jičínské akce Jičín – město pohádky nejen těšit s pohádkovými postavičkami, ale také pomáhat těm, kteří potřebují naši pomoc.

Oranžové kolo v Týně pro Farní charitu a Domov sv. Anežky

Na 6. Vltavotýnských slavnostech ujeli návštěvníci na Oranžovém kole 110 kilometrů a mezi Farní charitu Týn a Domov sv. Anežky pomohli rozdělit 100 615 korun. Farní charita si tak mohla odnést 50.650 korun a Domov sv. Anežky 49.965 korun.

Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou - tradiční zastávka Oranžového kola

Návštěvníci hudebního festivalu Folkové prázdniny ujeli během dvou dnů desítky kilometrů na Oranžovém kole a získali přes dvě stě tisíc korun pro dvě neziskové organizace Dům dětí a mládeže Radost v Náměšti nad Oslavou a Nadační fond dětské onkologie KRTEK při Fakultní nemocnici Brno.

Vysmáté léto v Kadani

8. ročník rockového festivalu Vysmáté léto přinesl do Kadaně hudbu, divadlo a také charitativní projekt Oranžové kolo Nadace ČEZ. Pro děti z Domu dětí a mládeže Šuplík a pro obyvatele Domova pro seniory v Kadani se návštěvníkům podařilo vyšlapat na speciálních rotopedech přes 100 tisíc korun.

Oranžové kolo v Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech

Během devíti festivalových dnů vyšlapali filmoví fanoušci na charitativním Oranžovém kole Nadace ČEZ celkem 495.864,- korun, které pomohou Centru Paraple a projektu Pomozte dětem. Do pedálů speciálního rotopedu se na podporu handicapovaných lidí a ohrožených dětí opřely stovky návštěvníků festivalu, ale i osobnosti české kinematografie Jan Budař, Ivan Trojan, Jiřina Bohdalová nebo například prezident festivalu Jiří Bartoška.

Oranžové kolo na v Hradci Králové

Odpoledne 26. června patřilo na hradeckém Malém náměstí charitě. Návštěvníci tradičního festivalu Divadlo evropských regionů se zde mohli seznámit se dvěma východočeskými neziskovými organizacemi a pomoci rozdělit jim více než 100 000 korun.

Oranžové kolo v Ostravici – Extrémní sportovní výkony na jubilejním 15. ročníku Adrenalin Cupu 2011

Ostravice, 25. června – Extrémní sportovní výkony na jubilejním 15. ročníku Adrenalin Cupu 2011 obohatilo o charitativní rozměr Oranžové kolo Nadace ČEZ. Mezi dvě neziskové organizace rozdělilo podle preferencí šlapajících sportovců a diváků částku převyšující 100 tisíc korun.

Oranžové kolo na Bahnech 2011

Během celé soboty se mohli návštěvníci Dnů pozemního vojska – Bahna 2011  zapojit do charitativního projektu a pomoci potřebným osobám. Díky jejich zájmu se podařilo rozdělit Občanskému sdružení Střípky a Oblastní charitě Ostrov více než 100 tisíc korun.

Den otevřených dveří a Den dětí v El. Dětmarovice

Den otevřených dveří v Elektrárně Dětmarovice si naplno užili dospělí i děti. Letošní akce zaznamenala rekordní návštěvnost, do elektrárny během jednoho dne zavítalo více než 1 800 zájemců. Díky Oranžovému kolu Nadace ČEZ si kromě zábavy mohli přítomní odnést i dobrý pocit z pomoci potřebným.

Oranžové kolo v Teplicích

Potřební z Teplicka získali přes 200 000 díky Oranžovému kolu

Oranžové kolo v Ostravě

Nadace ČEZ přijela se svým interaktivním projektem Oranžové kolo na Dny NATO do Ostravy.

Oranžové kolo v Jičíně

12. 9. 2010 mohli již poněkolikáté roztáčet pedály Oranžového kola návštěvníci festivalu Jičín – město pohádky. Svou energii předávali dvěma neziskovým organizacím - Nadačnímu fondu Jičín - město pohádky a občanskému sdružení Život bez bariér. Celkem se podařilo získat 99 911 korun.

Oranžové kolo ve Vsetíně

Oranžové kolo doplnilo 12. ročník kulturního festivalu Valašské záření ve Vsetíně Oranžové kolo Nadace ČEZ. Návštěvníci tak mohli pomoci dvěma neziskovým organizacím. 

Oranžové kolo v Českých Budějovicích - veletrh Země živitelka

Dvě neziskové organizace si odnesly z Oranžového kola částku převyšujícíc 100 tisíc korun

Oranžové kolo v Týně nad Vltavou

 Vltavotýnští vyšlapali více než 100 .000,- Kč postiženým a seniorům

Oranžové kolo v Náměšti nad Oslavou

Návštěvníci festivalu v Náměšti „vyšlapali“ pro mateřská centra více než 200 tisíc korun

Oranžové kolo v Kadani

Na Vysmátém létě se vyšlapalo přes 100 tisíc korun

Oranžové kolo - MFF Karlovy Vary

Oranžové kolo na karlovarském festivalu rozdělilo 500 tisíc korun neziskovkám

Oranžové kolo - Bahna

Z „Bahen“ si odvezly neziskové organizace stotisícový dar

Oranžové kolo v Kladně

Postižení získali 200 tisíc korun na sportovní tréninky a rehabilitační pobyt

Oranžové kolo v Teplicích

Oranžové kolo v Teplicích rozdalo 200 tisíc na dopravu postižených dětí do škol a na vybavení pokojů v dětském domově

Oranžové kolo v Českých Budějovicích

Oranžové kolo na veletrhu Hobby přivezlo 100 tisíc na lupu pro slabozraké a rekonstrukci prostor pro postižené

Oranžové kolo v Pardubicích

ČEZ Aréna fandila jak basketbalistům, tak cyklistům na Oranžových kolech

Oranžové kolo na Dnech NATO v Ostravě

Na obnovu zaplavených mateřských školek jde 300 tisíc korun

Oranžové kolo v Jičíně

Návštěvníci jičínského festivalu rozdělili 100 tisíc na charitu

Oranžové kolo v Náměšti nad Oslavou

Návštěvníci festivalu v Náměšti rozdělili mezi dobročinné projekty 200 tisíc korun.

Oranžové kolo na MFF v Karlových Varech

Na festivalu ve Varech pomáhali vozíčkářům i dětem z neúplných rodin celebrity a veřejnost

Oranžové kolo v Oslavanech

27. 6. 2009 se na nádvoří oslavanského zámku sešlo na 234 zapálených cyklistů všech věkových kategorií, aby společně se známými sportovci a osobnostmi  vyrazili na „Oranžovou jízdu“. Peleton vedl na svém slavném kostitřasu Josef Zimovčák, v těsném závěsu za ním jel přeborník v cyklokrosu Radomír Šimůnek. Všichni zdárně zdolali na 24 km dlouhý okruh kolem Oslavan. Součástí akce bylo i charitativní šlapání na Oranžovém kole, na kterém se podařilo rozdělit mezi potřebné 100 000 korun.

Oranžové kolo v Kladně

Ve dnech 23.-24.6.2009 proběhl třetí ročník akce TNT - Fortuna Meeting v Kladně. Součástí doprovodného programu byl již tradičně i charitativně sportovní projekt Oranžové kolo Nadace ČEZ. Známí sportovci i běžní návštěvníci akce rozhodovali o tom, kolik z celkového daru 100 tisíc korun si mezi sebe rozdělí dvě vybrané středočeské neziskové organizace. Nakonec organizace Helppes díky příspěvku ve výši 49.169 korun může realizovat výcvik psů pro zdravotně postižené osoby. Částku 50.831 korun má k dispozici MŠ a ZŠ speciální DIAKONIE ČCE Praha 4.

Oranžové kolo na Bahnech

V sobotu 20. 6. 2009 zpestřilo Oranžové kolo akci Bahna 2009. Letos se do šlapání zapojila řada návštěvníků, dokonce i vojáci americké armády se svým velitelem. Podpořit neziskové organizace přišel také herec a režisér Václav Marhoul. Nadační příspěvek ve výši 100 tisíc korun si mezi sebe rozdělila Nemocnice Rokycany a Diakonie ČCE – středisko v Rokycanech.

Oranžové kolo v Hluboké nad Vltavou

13. 6. 2009 vyrazili fandové cyklistiky společně se Skupinou ČEZ na zábavnou Oranžovou cyklojízdu. Celkem 96 registrovaných účastníků, k nimž se přidali i další nadšenci, se pod vedením Josefa Zimovčáka na historickém „kostitřasu“ vydalo na 15 km dlouhou trasu z Budějovic do Hluboké. Zájemci se projeli i po novém úseku cyklostezky Hluboká – Baba. Akce vyvrcholila charitativním zápolením na Oranžovém kole Nadace ČEZ, které mezi potřebné rozdělilo 100 tisíc korun.

Oranžové kolo v Liberci

5. 6. 2009 se na libereckém náměstí sešli cyklisté všech věkových kategorií, aby společně se Skupinou ČEZ vyrazili na podvečerní projížďku. Účastníci se spolu se známými sportovci a osobnostmi se vydali na 10 km trasu z Liberce do Bedřichova. Čekání na start zpestřilo účastníkům pelotonu i divákům charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ i ukázky jízdy na vysokém kole legendárního účastníka Tour de France Josefa Zimovčáka.

Oranžové kolo v Teplicích

30.-31. 5. 2009 u příležitost slavnostní zahájení 855. lázeňské sezóny v Teplicích zpestřilo program Oranžové kole Nadace ČEZ, které bylo po oba dny umístěno v prostorách lázeňské kolonády

Oranžové kolo na veletrhu Amper

Oranžové kolo na veletrhu Amper přivezlo postiženým sportovcům 100 tisíc korun

Oranžové kolo na Eurocupu

Oranžové kolo na Eurocupu přivezlo 200 tisíc na charitu

Oranžové kolo v Novém Městě nad Metují

25. září 2008 se v Novém Městě nad Metují rozjelo Oranžové kolo na podporu místních škol.

Oranžové kolo v Ostravě

Oranžové kolo na Dnech NATO podpořilo děti z dětských domovů

Oranžové kolo v Jičíně

13. září 2008 měli možnost návštěvníci tradičního festivalu Jičín – město pohádky šlapáním na Oranžovém kole Nadace ČEZ podpořit vybrané neziskové organizace. Občanské sdružení TAP a Nadační fond Jičín – město pohádky. Celkem Nadace ČEZ vyčlenila na jejich podporu částku 100 tisíc korun.

Oranžové kolo v Českých Budějovicích

25. 8. 2008 odpoledne se na českobudějovickém výstavišti definitivně dotočila kola Oranžového kola Nadace ČEZ. Částku 100 tisíc korun si nakonec rozdělily dvě příspěvkové organizace z Českých Budějovic a okolí rovným dílem. Obdarovaným střediskům sociální péče šek slavnostně předal člen správní rady Nadace ČEZ František Lust, ředitel Jaderné elektrárny Temelín Miloš Štěpanovský a hejtman Jihočeského kraje Jan Zahradník.

Oranžové kolo v Náměšti nad Oslavou

24.- 26. 7. 2008 se točily pedály Oranžového kola na hudebním festivalu Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou. Již třetím rokem tvoří charitativní projekt Oranžové kolo součást doprovodného programu této tradiční hudební akce. Do sedla usedli vedle festivalových návštěvníků také starosta města Náměšť nad Oslavou Vladimír Měrka, hejtman Jihomoravského kraje Stanislav Juránek, náměstkyně hejtmana kraje Vysočina Marie Černá, europoslanec Ivo Strejček, člen správní rady Nadace ČEZ Jan Husák a mnoho dalších, kteří společně pomohli dvěma neziskovým organizacím. Ty si mezi sebe rozdělily 200 000 Kč věnovaných Nadací ČEZ.

Oranžové kolo na 43. ročníku MFFKV

Od 5. 7. 2008 do 12.7.2008 absolvoval v Karlových Varech svou pomyslnou jízdu charitativní projekt Oranžové kolo Nadace ČEZ.

Oranžové kolo v Kladně

Ve dnech 18.-19. 6. 2008 se konal druhý ročník akce TNT - Fortuna Meeting v Kladně, jehož součástí byl charitativně sportovní projekt Oranžové kolo Nadace ČEZ. Návštěvníci tak mohli aktivně podpořit jednu z vybraných místních organizací. Do sedla Oranžového kola usedli také významní čeští sportovci jako Jan Železný, Jiří Mužík, Tomáš Janků a Kateřina Baďurová, kteří se kladenského desetiboje zúčastnili.

Oranžové kolo - Bahna 2008

13. června 2008 mohli návštěvníci akce Bahna 2008 ve Strašicích podpořit rokycanské neziskové organizace šlapáním na Oranžovém kole Nadace ČEZ. Plicní léčebna Janov a Svaz tělesně postižených Rokycany symbolicky soupeřili o 200 tisíc korun.

Oranžové kolo v Teplicích

Teplice, 24.-25. 5. 2008 – Návštěvníci akce Otevírání lázeňské sezóny mohli prostřednictvím charitativně-sportovního projektu Oranžového kola Nadace ČEZ přispět dvěma neziskovým organizacím v Teplicích. K vidění zde byly přátelské souboje v jízdě na rotopedu známých osobností jako např. Martina Doktora nebo Květy Jeriové-Peckové a dalších.

Oranžové kolo v Brně

Brno, 19.10.2007 – Čtvrt miliónu korun bylo rozděleno mezi Ligu za práva vozíčkářů a sdružení Agapé Letovice. Na Oranžovém kole Nadace ČEZ je pro ně vyšlapali návštěvníci veletrhu HospiMedica 2007 v Brně. Na podporu postižených se opřeli do pedálů i známí čeští cyklisté Ján Svorada, Lada Kozlíková a ministr zdravotnictví Tomáš Julínek.

Oranžové kolo - Colours of Ostrava 2007

Ostrava 16. 7. 2007 – Včera odpoledne skončila sportovně-charitativní akce s názvem Oranžové kolo, která v sobotu a neděli nabízela návštěvníkům festivalu Colours of Ostrava příležitost pomoci dvěma neziskovým organizacím z kraje. Jejich představitelé si převzali šeky v celkové hodnotě 200 tisíc korun od zástupce Nadace ČEZ Jana Vyskočila. Slavnostního aktu se za Skupinu ČEZ zúčastnili také Jiří Pellar, Daniel Morys a Alice Lutišanová.

Oranžové kolo v Českých Budějovicích

České Budějovice, 8. 12. 2007 – Nemocné a zdravotně postižené děti získaly od Oranžového kola Nadace ČEZ sto tisíc korun. Během celé soboty mohli kolemjdoucí na náměstí Přemysla Otakara II v Budějovicích zašlapat na Oranžovém kole a přispět tak na dětské centrum Arpida či na dětské onkologické oddělení budějovické nemocnice.

Oranžové kolo ve Chvaleticích

při sportovně-charitativní akci Oranžové kolo aneb šlapeme pro dobrou věc, kterou připravila jako součást programu Nadace ČEZ. K účasti na duelu mezi dvěma neziskovými organizacemi se nechal přemluvit i zpěvák Standa Hložek a členové kapely Lokálka, šlapal i ředitel elektrárny Chvaletice Vladimír Gult. O čtvrt milionu se rozdělí pardubické organizace Sdružení pro ranou péči a Rodinné integrační centrum.

Oranžové kolo v Karlových Varech 2007

Již tradičně se společně s filmovými kotouči v Karlových Varech točily i pedály Oranžového kola Nadace ČEZ, sportovně charitativní akce, která letos již popáté nabídla návštěvníkům festivalu možnost udělat dobrý skutek. Letos Nadace ČEZ věnovala do akce půl milionu korun pro dvě neziskové organizace – pro Dům na půli cesty v Kynšperku nad Ohří, který pomáhá dětem z dětských domovů při přechodu do samostatného života, a pro Centrum osobní asistence a sociálního poradenství v Sokolově, které poskytuje pomoc zdravotně handicapovaným a seniorům. A stejně jako v předchozích ročnících už přišly podpořit obě neziskové organizace z Karlovarského kraje nejen stovky návštěvníků festivalu, ale i známé osobnosti.

Oranžové kolo v Kladně

Kladno 20. 6. 2007 – Dnes odpoledne se v kladenském sportovním areálu pomyslně zastavila jízda Oranžového kola, charitativní akce, jejímž prostřednictvím mohli lidé přispět na dobročinné účely. Po dobu dvoudenního trvání akce se soutěžilo celkem o 200 tisíc korun, které obdarovaným organizacím předali v podobě symbolických šeků zástupci společnosti ČEZ.

Oranžové kolo v Liberci

V rámci putovní akce Skupiny ČEZ "Posviťte si na úspory" se 20.9.2007 ve 14 hodin na Sokolském náměstí v Liberci roztočilo Oranžové kolo Nadace ČEZ ve prospěch dvou libereckých neziskových organizací: Kojenecký ústav a dětský domov Liberec a Centrum zdravotní a sociální péče Liberec. Zájemci z řad veřejnosti, kteří na jednu minutu šlápli do pedálů, rozhodli, jakým poměrem si mezi sebou organizace rozdělí vyčleněnou částku 100 tisíc korun. Oranžové kolo přijela podpořit řada osobností ze sportovního a kulturního života. Čtyřhodinový program oživilo exhibiční vystoupení mistra světa v biketrialu Josefa Dresslera.

Oranžové kolo v Mladé Boleslavi

V rámci putovní akce Skupiny ČEZ "Posviťte si na úspory" se 19.9.2007 ve 14 hodin na náměstí Míru v Mladé Boleslavi odstartovalo Oranžové kolo Nadace ČEZ.

Oranžové kolo v Náměšti nad Oslavou

Náměšť nad Oslavou 28. 7. 2007 – Během uplynulého týdne měli návštěvníci náměšťského festivalu Folkové prázdniny možnost přispět na dobročinné účely prostřednictvím charitativního projektu Oranžové kolo. Výslednou částku 200 tisíc korun si tak mezi sebe rozdělily dvě neziskové organizace: Fond ohrožených dětí Klokánek Brno a občanské sdružení Dorado.

Oranžové kolo v Opavě

14. listopadu 2007 odpoledne skončila v Opavě sportovně charitativní akce “ Oranžové kolo “. Zástupci obdarovaných subjektů převzali od Nadace ČEZ šeky v celkové hodnotě 100 tisíc korun. Společně s šeky každá organizace rovněž obdržela 100 kusů úsporných žárovek značky Philips v hodnotě cca 40 000 korun. Oranžové kolo bylo totiž součástí putovní akce Skupiny ČEZ „Posviťte si na úspory“, která zastavila také v moravských městech.

Oranžové kolo v Ostravě 2

Ostrava, 21.–22. 11. 2007 – Během dvoudenní akce na Jiráskově náměstí Ostravě mohl každý minutou šlapání na Oranžovém kole přispět buď na Dětský domov Ostrava-Zábřeh nebo Diagnostický ústav pro mládež Ostrava-Kunčičky. Symbolické šeky převzali zástupci organizací ve čtvrtek 22. listopadu v 16h.

Oranžové kolo v Plzni

V pátek 9. března se v DK Inwest v Plzni konalo slavnostní vyhlášení hudebních cen časopisu Report ŽEBŘÍK 2006. Hudební fanoušci si mohli poslechnout nejen své oblíbené kapely, ale také třeba vybít energii na Oranžovém kolu. Šlapalo se pro Občanské sdružení pro hiporehabilitaci Jitřenka a Společnost pro ranou péči Plzeň- Středisko rané péče Plzeň. Za páteční večer vyšlapali na kolech „rockeři“ svou nezdolnou energií téměř 200 tisíc korun.

Oranžové kolo v Plzni 2

Oranžové kolo Nadace ČEZ přivezlo do Plzně 100 tisíc korun, které se rozdělily mezi MÚSS Plzeň – Denní stacionář JITŘENKA a Diecézní charitu – Domov sv. Zdislavy pro matky s dětmi v tísni Plzeň. Oranžové kolo bylo totiž součástí putovní akce Skupiny ČEZ „Posviťte si na úspory“.

Oranžové kolo v Praze

Praha, 18. září 2007 – Basketbalisti české reprezentace a jejich kolegové z handicap ligy předvedli v pátek 21. září na nám. Republiky své dovednosti v rámci zábavného Basketbalového odpoledne.

Oranžové kolo v Temelíně

Druhá zářijová neděle byla zvolena za den oslav 10 let Informačního centra JE Temelín na zámečku Vysoký Hrádek. Přes nejisté počasí si do prostor zámeckého parku našlo cestu 800 návštěvníků ze kterých přijelo 175 na kolech.

Oranžové kolo v Teplicích

Teplice, 27.5.2007 – Opravdu dramatický boj o to, komu našlapou více peněz sváděli do poslední chvíle všichni účastníci sportovně - charitativní akce Nadace ČEZ s názvem „Rozjeďte to pro dobrou věc!“ Z vítězství se nakonec mohli radovat všichni ti, kdo šlapali pro Azylový dům Osek, neboť jejich vyšlapaná elektrická energie byla převedena na částku 109 600,-Kč. Smutní nemuseli být ale ani účastníci, kteří podporovali druhý vytipovaný subjekt, Občanské sdružení Nová Ves, kterému tak vyšlapali 90 400,-Kč.

Veletrh SPORTLIFE 2006

Brno 12. 11. 2006 – Sportovně-charitativní akce Oranžové kolo na veletrhu SPORT Life se během čtyř dnů zúčastnilo 884 návštěvníků, kteří svým šlapáním přispívali na dvě místní organizace podporující handicapované. Program pořádaný Nadací ČEZ ve spolupráci s Nadací Charty 77 rozdělil mezi Český svaz tělesně postižených sportovců a ParaCENTRUM Fenix Brno čtvrt milionu korun.

Veletrh HOSPImedica 2006

Brno 27. 10. 2006 – Téměř 1500 návštěvníků brněnského veletrhu HOSPIMedica se zapojilo do projektu Oranžové kolo a pomocí minutového šlapání na rotopedu pomáhalo potřebným lidem. Díky jejich úsilí byla takto získána částka 250 tisíc korun, kterou si rozdělily organizace Liga za práva vozíčkářů a Centrum pro rodinu Hodonín. Nadační dar v podobě symbolických šeků dnes slavnostně předala zástupcům obou obdarovaných organizací Lucie Speratová z Nadace ČEZ.

Oranžové kolo v Týně nad Vltavou 2006

Minutové šlapání více jak 1200 lidí, kteří během Vltavotýnských slavností usedli na Oranžové kolo, přineslo částku 247 986 korun. Symbolické poslední šlápnutí patřilo ředitelce Farní charity Daniele Laschové a řediteli Domova sv. Anežky Janu Šestákovi, tedy zástupcům organizací, které si peníze Nadace ČEZ mezi sebe rozdělily.

Oranžové kolo v Teplicích

Oranžové kolo Nadace ČEZ bylo v Teplicích umístěno ve dnech 28.-29.5.2006 u příležitosti Slavnostního zahájení 852. lázeňské sezóny a Skupina ČEZ jako partner akce připravila v rámci podpory regionu ve spolupráci s Nadací ČEZ charitativní akci s názvem „Rozjeďte to pro dobrou věc!“

Oranžové kolo v Olešníku

V sobotu v 19.8.2006 v 17:12 hodin se naposledy roztočily pedály Oranžového kola na ČEZ plovárně Olešník. Minutového šlapání se zúčastnilo 612 lidí, kteří od středečního odpoledne vyšlapali na Oranžovém kole částku 199 758 korun. Symbolická předposlední šlápnutí patřila řediteli ZŠ Dříteň Luboši Tvrdíkovi a Marii Růžičkové za ZŠ Olešník, tedy zástupcům organizací, které si peníze Nadace ČEZ mezi sebe rozdělily. Ta poslední pak starostům obou obcí, Janě Píchové za Olešník a Karlu Lukášovi ze Dřítně, kteří nad oranžovým šlapáním převzali záštitu.

Oranžové kolo v Náměšti nad Oslavou 2006

Během hudebního festivalu Folkové prázdniny se podařilo prostřednictvím charitativního projektu Oranžové kolo Nadace ČEZ získat téměř 250 tisíc korun. Tato suma se rozdělila mezi Charitu Třebíč a Slezskou diakonii. V sobotu 29. 7. 2006 ve 14.00 hod bylo oficiálně ukončeno šlapání v oranžových barvách v Náměšti nad Oslavou. Lucie Speratová, pověřená řízení Nadace ČEZ předala symbolické šeky na částky 124 335 Kč Oblastní charitě Třebíč, na 124 254 Kč Centru Eliada v Brně pod Slezskou diakonií.

Oranžové kolo v Karlových Varech 2006

Návštěvníci Mezinárodního filmového festivalu zabojovali na Oranžovém kole Nadace ČEZ a pomohli rozdělit od 1.7. do 8.7. 2006 částku téměř 500 tisíc korun neziskovým organizacím.

Elektřina vyšlapaná na kole pomůže českobudějovickým dětem

Od úterý 13. prosince do neděle 18. prosince 2005 měl každý z návštěvníků IGY Centra v Českých Budějovicích možnost vyrobit na Duhovém kole svou vlastní silou elektřinu.

Duhové kolo v Ústí nad Labem

Akce Duhové kolo v Ústí nad Labem tvořila součást Filmového festivalu muzikálů a vynesla dětem a handicapovaným 285.824 korun. Návštěvníci podpořili Dětský domov Střekov v Ústí nad Labem, Dětský domov v Krupce u Teplic a Ústav sociální péče Brtníky. Akci zorganizovala Nadace Duhová energie Skupiny ČEZ a Severočeská energetika.

Duhové kolo v Ostravě 2005

V ostravské ČEZ Aréně se v únoru 2005 roztočilo Duhové kolo, na němž tentokrát šlapali hlavně zapálení fanoušci halového fotbalu, kteří si do arény přišli užít Mistrovství Evropy ve futsale.

Duhové kolo v Karlových Varech 2005

Návštěvníci Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary již potřetí překonali sami sebe. Na doprovodné dobročinné akci Duhové kolo vyšlapali opět více než vloni a přispěli tak třem neziskovým organizacím celkovou částkou 482.977 korun.

Duhové kolo v Karlových Varech 2004

Herci, politici, návštěvníci festivalu, zkrátka každý kdo chtěl pomoci dobré věci, šlapal na stacionárním kole ostošest. A protože se všichni skutečně snažili, vyšlapali na festivalových kolech v rámci letošních Dnů Duhové energie statisíce korun. Hvězdný peloton složený z herců a politiků zahájil dobročinnou akci karlovarského mezinárodního filmového festivalu 3. července, šlapalo se po celou dobu festivalu. Zástupci kojeneckého ústavu v Karlových Varech tak mohli nakonec převzít dar naší energetické společnosti v hodnotě 447 312 korun. Za každou kilowathodinu, kterou festivalové trenažéry vyrobily, zaplatil totiž ČEZ 35 000 korun.

Duhové kolo - veletrh Rehaprotex

Počátkem listopadu na veletrhu Rehaprotex v Brně roztočili paralympijští medailisté ve prospěch neziskových organizací opět Duhové kolo. Své síly poměřili Martin Kovář, nejúspěšnější paralympionik z Athén, Michal Stark, medailista ze Sydney, a zlatí paralympijští cyklisté z Athén Marcel Pipek s Jiřím Ježkem.

Duhové kolo - veletrh HOSPImedica 2005

Brno 16. 9. 2005 – Akce Duhové kolo aneb minuta pomoci, která probíhala během veletrhu HOSPImedica 2005, vynesla lidem s postižením 475 tisíc korun. Návštěvníci veletrhu měli od úterka do pátku možnost minutou šlapání na speciálně upraveném kole přispět třem neziskovým organizacím v kraji. Svůj vyšlapaný příspěvek mohli věnovat Chráněným dílnám Znojmo, Ústavu sociální péče ve Střelicích u Brna nebo Charitativnímu zařízení pro mladé lidi s postižením v Betanech Boskovice.

Duhové kolo - veletrh Ampér

Návštěvníci dubnového veletrhu AMPER v Letňanech na speciálně upraveném Duhovém kole našlapali celkem 568.152 korun pro Dětský domov Charlotty Masarykové ve Zbraslavi, občanské sdružení Letní dům pro děti z dětských domovů a Speciální školu pro mentálně postižené děti na Praze 10.

Duhové kolo v Brně 2004

Návštěvníci strojního veletrhu v Brně se mohli od 20. - 24. září 2004 zapojit do akce „Duhové kolo“ Nadace Duhová energie a svou našlapanou energii přepočtenou na peníze darovat jednomu z vybraných subjektů. O speciálně upravené duhové kolo byl mezi návštěvníky veletrhu velký zájem, obdarované podpořil i premiér Stanislav Gross.

Duhové kolo přivezlo pomoc ve výši 467.000 korun

Brno 27. 10. 2005 – Duhové kolo se může pochlubit další úspěšnou etapou – na dobročinné účely se během veletrhu Invex 2005, který probíhal ve dnech 24. - 27. 10. 2005, podařilo získat 467000 korun. Tato částka byla rozdělena mezi tři vybrané dobročinné projekty Moravského kraje - Domov sv. Markéty v Brně, Občanské sdružení Oáza Hodonín a sdružení Piafa ve Vyškově. V závěrečný den si zástupci těchto organizací převzali z rukou zástupkyně Duhové energie Lucie Speratové symbolické šeky.

Duhové kolo - Olympijský den

Duhové kolo energetické společnosti ČEZ se zařadilo po bok řady sportovních atrakcí na Olympijském dni, který se konal ve středu 28. 9. 2005 na pražském Černém mostě. Zájem dobrovolných cyklistů byl neutuchající, jejich minutová šlapání vydržela přes 4,5 hodiny a po dobročinné účely přinesla 92 326 Kč.

Nahoru
Menu:
Copyright 2019 Nadace ČEZ | Všechna práva vyhrazena | www.cez.cz Informace o webu | Nastavení cookies | Mapa stránek