Pomoc pro opuštěné psy v Lukavici

Úvod » Pro média » Aktuality a tiskové zprávy » Pomoc pro opuštěné psy v Lukavici

24. 7. 2014

Hradec Králové, 24. července 2014 – Občanské sdružení Pes senior se stará o ztracené, staré a nemocné psy. Provoz sdružení ale není zadarmo a krmivo pro téměř 70 psích obyvatel něco stojí. Na provoz, krmení a opravy kotců přispěla Nadace ČEZ částkou 150 tisíc korun.

„Jsme vděčni za každý příspěvek, finanční i materiální. Snažíme se psům zajistit důstojný domov a veterinární péči. Hodně pejsků se nám podaří umístit do nových rodin a z toho máme vždycky obrovskou radost,“ přibližuje práci stanice Markéta Kašková.

Činnost organizace spočívá v nepřetržité péči o opuštěná, nemocná a stará zvířata. Zaměstnanci se snaží ze všech sil pejskům najít náhradní domov a rodinu a využívají k tomu různé aktivity. Mají své webové stránky, profil na facebooku, pořádají dny otevřených dveří, umisťovací výstavy, roznáší letáčky a snaží se prezentovat i v tisku.

 „Podpora od Nadace ČEZ nám umožní zkvalitnit péči o naše psí obyvatele, kterých tady máme okolo sedmdesáti. Pro všechny sehnat krmení je docela drahá záležitost. Jme proto rádi, když nám lidé pomohou třeba darováním psích konzerv a granulí,“  říká Markéta Kašková.

Psímu útulku v Lukavici nedaleko Rychnova nad Kněžnou přispěla Nadace ČEZ v rámci grantového řízení Podpora regionů, které je zaměřeno na rozvoj veřejně prospěšných projektů.

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice.

Více informací na www.nadacecez.cz

Kontakty:

Pes senior Lukavice                                       Nadace ČEZ                                     Skupina ČEZ      

Markéta Kašková                                               Ondřej Šuch                                     Šárka Beránková                              

Tel: 608 524 973                                               Tel: 725 628 760                             Tel: 602 415 282               

pessenior@seznam.cz                                    ondrej.such@cez.cz                        sarka.berankova@cez.cz

http://www.psidomovlukavice.cz              

Šárka Beránková, mluvčí Skupiny ČEZ pro východní Čechy


Fotografie

Nahoru
Menu:
Copyright 2019 Nadace ČEZ | Všechna práva vyhrazena | www.cez.cz Informace o webu | Nastavení cookies | Mapa stránek