Vedrovičtí společnými silami vysadili 115 listnáčů

Úvod » Pro média » Aktuality a tiskové zprávy

25. 3. 2019

Výzvu malé obce na Znojemsku ke společné výsadbě vyslyšelo na 60 vedrovických občanů ve věku 3 až 78 let. I díky finančnímu příspěvku Nadace ČEZ ve výši 114 tisíc korun Vedrovice nově zdobí několik alejí okrasných a ovocných stromů.

S počátkem jara začíná sezóna zahrádkaření a výsadby nových dřevin a stromů. Lopat, rýčů a hrábí se v jihomoravské obci Vedrovice v sobotu 23. března chopilo množství brigádníků napříč generacemi. Cílem bylo zasadit na 115 listnatých stromků v rozptýlené krajinné zeleni v katastru obce.  „Do navržených alejí jsme vysadili geograficky původní a vhodné druhy, od javorů, dubů, jeřábů přes lípy, ořešáky, třešně nebo slivoně.  Záleží nám na životním prostředí v naší obci i jejím okolí a snažíme se do obecně prospěšných aktivit zapojovat naše spoluobčany,“ zdůrazňuje starosta Richard Janderka. Vedrovice se pyšní oceněním vesnice roku Jihomoravského kraje z roku 2017 za společenský život v obci a sobotní účast na výsadbě alejí zásluhu titulu jen potvrdila.

Stromy mohly zapustit kořeny do země i díky finanční podpoře Nadace ČEZ. Ta v rámci grantového řízení Stromy poskytla Vedrovicím příspěvek 114 tisíc korun na nákup sazenic. Na výsadbu dohlíželi místní zahradníci – sadaři, zálivku budou provádět členové SDH Vedrovice. Obec zajistí další pravidelnou péči o aleje a prevenci proti škůdcům.

„Stromy, aleje a okrasné dřeviny sází česká města a obci s námi od roku 2011. Za tu dobu jsme vyhověli 402 žádostem o výsadbu ve dvou etapách, jarní a podzimní, a s naší podporou bylo vysázeno 46 296 945 stromů. Kromě nesporného významu zeleně pro životní prostředí i vzhled měst a obcí považuji za velký přínos společné výsadby stmelení místních komunit a lidí napříč generacemi,“doplnila ředitelka Nadace ĆEZ Michaela Ziková.

Jana Štefánková, útvar komunikace JE Dukovany


Fotografie

Nahoru
Menu:
Copyright 2019 Nadace ČEZ | Všechna práva vyhrazena | www.cez.cz Informace o webu | Nastavení cookies | Mapa stránek