65 metrů za zatáčkou. Před přechodem v Lešné řidiči „dupali na brzdy“, teď už je díky Nadaci ČEZ bezpečnější

Úvod » Pro média » Aktuality a tiskové zprávy

21. 11. 2018

Přechod pro chodce na hlavní silnici protínající obec Lešná nedaleko Valašského Meziříčí už nebude pro chodce ani řidiče noční můrou. Díky grantu Nadace ČEZ ve výši 109 888 Kč se z něj stal osvětlený a bezpečný Oranžový přechod, po kterém teď mohou děti do nedaleké základní školy přecházet mnohem bezpečněji, stejně jako prckové se svými rodiči do sousední školky.

„Bezpečnost a ochrana dětí a mládeže v obci Lešná“ je projekt, se kterým se zástupci obce obrátili na Nadaci ČEZ s žádostí o grantový příspěvek v rámci programu Oranžový přechod. Uspěli a nyní už se silnice s hustým provozem dá přejít bezpečněji. Oficiálně ho uvedli do provozu starosta obce Jaromír Zavadil spolu s regionální reprezentantkou společnosti ČEZ Distribuce Alenou Jurákovou, kterým asistovaly děti z mateřské školy.

„Cílem projektu bylo zvýšit bezpečnost na neosvětleném frekventovaném přechodu pro chodce, kde chodí hlavně děti a rodiče do základní a mateřské školy. Díky Nadaci ČEZ došlo k osvětlení tohoto nepřehledného a za zatáčkou umístěného přechodu.,“ řekl při slavnostním stříhání pásky starosta Jaromír Zavadil.

V loňském roce přispěla Nadace ČEZ na osvětlení přechodů v několika regionech Čech a Moravy více jak 2 mil. korun. Podle průzkumu Nadace ČEZ má více než 90 procent oslovených zájem osvětlit i další přechody.

„Vedle osvěty, jak by se děti měly chovat v dopravním provozu, vidím řádné označení a osvětlení přechodů pro chodce jako významnou součást prevence před nehodami se závažnými následky,“ dodala k programu Oranžový přechod ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Vladislav Sobol, mluvčí Skupiny ČEZ


Fotografie

Nahoru
Menu:
Copyright 2019 Nadace ČEZ | Všechna práva vyhrazena | www.cez.cz Informace o webu | Nastavení cookies | Mapa stránek