Pedály Oranžových kol na Colours se zastavily na částce 303 423 korun pro děti bez rodin a africké školáky

Úvod » Pro média » Aktuality a tiskové zprávy

24. 7. 2018

K barevné rozmanitosti jednoho z největších tuzemských festivalů v Ostravě přispěly počtvrté Oranžová kola Nadace ČEZ. Na charitativních kolech s virtuální realitou se v ČEZ Energy zóně během 4 dní vystřídaly stovky návštěvníků, aby přispěly neziskovám La Vida Loca a Kola pro Afriku.

Ani šňůry deště, které alespoň ve finále vystřídalo sluníčko, neodradily tisíce návštěvníků multikulturního festivalu Colours of Ostrava od celodenního maratonu mezi pódii s rozmanitým mixem hudby. Už během deštivé středy se přitom mnozí zastavili hned za vstupní branou v ČEZ Energy zóně, aby úkryt před deštěm spojili s minutou pohybu pro dobrou věc.

Nadace ČEZ zavítala do Ostravy už po čtvrté se svými charitativními Oranžovými koly. Letos však přivezla dvě „novinky“: místo tradičního jediného dne se šlapalo po celou dobu festivalu, díky čemuž si mohly neziskovky rozdělit vyšší částku. Další novinkou byla jízda se speciálními brýlemi, které tak z pohybu na místě dělají dobrodružnou projížďku ve 3D realitě.

Energie vložená do Oranžových kol pomáhala letos organizacím La Vida Loca, která dává odloženým novorozencům na cestu do života kufříky na střádání vzpomínek, a Kola pro Afriku, která dopravuje stará česká kola do africké Gambie, kde zkracují školákům cestu ke vzdělání neboli do nejbližší vesnice, kde mají školu.

Virtuální trasu si na Oranžových kolech projeli i zástupci obou organizací, Iva Říhová za La Vida Loca a Petra Mičková za Kola pro Afriku, aby si částku za ujeté kilometry vzájemně věnovaly. V sobotu odpoledne pak od ředitelky festivalu Zlaty Holušové a manažerky PR ze Skupiny ČEZ Ilony Vysoudilové převzali symbolické šeky na celkovou částku 303 423 korun.

La Vida Loca použije dar 150 823 Kč od návštěvníků na rozšíření celorepublikového charitativního projektu „Život v kufříku“ do dalších nemocnic v ČR s cílem zapojit celkem 60 porodnic. „Tímto počinem pomáháme psát životní příběh ostatním odloženým či odebraným novorozeňátkům, kteří neměli tolik štěstí, aby vyrůstali ve své biologické rodině,“ uvedla Iva Říhová, výkonná ředitelka a členka správní rady organizace.

Kola pro Afriku věnují podle Petry Mičkové, koordinátorky společnosti, vyšlapanou částku 152 600 Kč na nákup náhradních dílů, které pomohou k udržitelnosti kol v Gambii, a dále na pořízení prostředků pro tvorbu a realizaci fundraisingových videí k šíření myšlenky Kol pro Afriku v médiích.

„Jako nadace se na Colours vždy moc těšíme díky jeho jedinečné atmosféře a pozitivnímu naladění většiny návštěvníků. Děkuji všem, kteří darovali minutu pohybu lepšímu životu malých dětí bez rodin i těch v africké Gambii,“ dodala Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ.

 

Kontakty:

Nadace ČEZ                                      Kola pro Afriku                                  NF La Vida Loca             

Daniel Novák                                      Ing. Petra Mičková                              Iva Říhová

724 446 611                                        603 883 509                                       602 155 735

daniel.novak01@cez.cz                     info@kolaproafriku.cz                                    


Fotografie

Nahoru
Menu:
Copyright 2019 Nadace ČEZ | Všechna práva vyhrazena | www.cez.cz Informace o webu | Nastavení cookies | Mapa stránek