Den dětské onkologie nabídne lampionový průvod i hvězdný koncert

Úvod » Pro média » Aktuality a tiskové zprávy

17. 2. 2017

Praha - Na Den dětské onkologie, který se bude konat v sobotu 18. února v Praze, zve Nadace ČEZ. Bohatý program, jehož cílem je podpora onkologicky nemocných dětí, vyvrcholí koncertem na Václavském náměstí, na němž mimo jiných vystoupí Tomáš Klus či Ewa Farna. Smyslem celé akce je šíření povědomí o problematice nádorových onemocnění v dětském věku a detabuizace tohoto tématu ve společnosti. Letošním nosným tématem jsou nádory mozku. Ambasadorem akce, jíž pořádá Haima CZ, je již potřetí populární herec Jiří Mádl.

Již III. ročník Dne dětské onkologie vypukne ve 14 hodin na Náměstí Václava Havla (piazettě Národního divadla). Zábavní program pro děti doprovodí na Nové scéně ND besedy s bývalými pacienty dětské onkologie. V 18 hodin pak od Národního divadla vyjde lampionový průvod, jehož cílem je Václavské náměstí, kde celý program vyvrcholí koncertem hvězd pro Den dětské onkologie.

Cílem Dne dětské onkologie je šíření povědomí o problematice nádorových onemocnění v dětském věku a detabuizace tohoto tématu ve společnosti. „Snažíme se změnit zažitý stereotyp, kdy česká veřejnost zpravidla vnímá onkologickou diagnózu u dětí jako beznadějnou situaci. Úspěšnost léčby je přitom navzdory tomuto přesvědčení poměrně vysoká. Dnes dokážeme v České republice vyléčit až 85 % nemocných dětí,“ uvedla hlavní iniciátorka projektu Den dětské onkologie MUDr. Lucie Hrdličková z Kliniky dětské hematologie a onkologie

FN v Motole. Letošním nosným tématem jsou nádory na mozku. Při té příležitosti vznikla unikátní interaktivní hra, kterou si bude moci každý dětské přímo na Náměstí Václava Havla vyzkoušet. „Prostřednictvím hry, využívající prvku virtuální reality, se všichni zájemci přenesou do prostředí lidského mozku, kde svedou boj s nádorovým bujením,“ dodala Lucie Hrdličková, která je zároveň

Nadace ČEZ podpořila Den dětské onkologie a tvorbu interaktivní hry prostřednictvím grantového řízení Podpora regionů částkou 200 000 korun. „Spolek Haima CZ spojuje současné i bývalé pacienty, kteří si v dětském věku prošli nebo procházejí onkologickým onemocněním. Nemocným a jejich rodinám pomáhá se zvládáním těžké životní situace a s návratem k běžnému životu. Během tohoto procesu hraje bourání předsudků společnosti nezastupitelnou úlohu. Jsme rádi, že tomu můžeme být nápomoci,“ uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Ota Schnepp, mluvčí Skupiny ČEZ pro severní a střední Čechy


Fotografie

Nahoru
Menu:
Copyright 2017 Nadace ČEZ | Všechna práva vyhrazena | www.cez.cz Informace o webu | Mapa stránek