„Naše kavárna“ v Thomayerově nemocnici rozšiřuje nabídku vlastních výrobků

Úvod » Pro média » Aktuality a tiskové zprávy

13. 2. 2017

Praha - Útulná kavárna v Thomayerově nemocnici rozšířila sortiment a místním pacientům i jejich návštěvníkům nově nabízí teplé snídaně, slané snacky a saláty vlastní výroby. Díky většímu objemu práce navíc nově zaměstná handicapovaného se sníženou šancí na uplatnění na trhu práce. Na nové zařízení k přípravě občerstvení přispěla Nadace ČEZ částkou v hodnotě 100 000 korun.

Mezi pacienty a návštěvníky oblíbená kavárna v pavilonu A1, kousek za hlavní bránou Thomayerovy nemocnice, je v provozu už sedm let. Nová nabídka přijde vhod nejen jim, ale ocení ji dozajista i personál krčské nemocnice. Sortiment rozšířený o teplou kuchyni, sladké a slané snacky či palačinky doplňuje už tradiční výběr rychlého občerstvení, dortů, vynikající kávy a dalších nápojů, například mléčných koktejlů.

Kavárnu provozuje nezisková organizace Lékořice, která podporuje a kultivuje nemocniční prostředí. Do nemocnic vnáší více mezilidského kontaktu a propojuje svět nemocných se světem zdravých a pomáhá dětem, dospělým i seniorům k překonání mnohdy ne příliš krátkého času, který tráví v nemocnici. „Naše kavárna vytváří jedinečný prostor v areálu nemocnice, kde mohou všichni alespoň na chvilku zapomenout na každodenní starosti. V jejím příjemném prostředí mohou také načerpat energii a relaxovat,“ uvedla výkonná ředitelka Lékořice Irena Ondrušová.

Na pořízení moderního konvektomatu s příslušenstvím, palačinkovače a kuchyňského nádobí přispěla Nadace ČEZ prostřednictvím grantového řízení Podpora regionů. „Naše kavárna je velmi oblíbené místo, které láká návštěvníky během celého dne, a nabídku čerstvých pokrmů vlastní výroby považujeme za výborný nápad,“ konstatovala ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková. Kavárna totiž nedávno prošla stavebními úpravami a nové vybavení na přípravu vlastního občerstvení bylo dalším logickým krokem k vylepšení jejího prostředí.

„I když jsme se rozhodli rozšířit naši nabídku o teplou kuchyni, budeme i nadále tím, čím jsme, tedy kavárnou.Tím hřejivým místem, kde každý nalezne útočiště za příjemného vyhrávání jazzu a další muziky. Dnes vám například zpříjemňuje posezení zpěvem a hrou na klavír Michaela Málková, absolventka Konzervatoře Jana Deyla. Stále budeme mít prostor pro kulturní akce, výstavy, hudební produkce či prezentace psychosociálních projektů. To vše s občerstvením, které jistě každému přijde vhod,“ uzavřel Ladislav Olšina, provozní manažer kavárny.

Ota Schnepp, mluvčí Skupiny ČEZ pro severní a střední Čechy


Fotografie

Nahoru
Menu:
Copyright 2017 Nadace ČEZ | Všechna práva vyhrazena | www.cez.cz Informace o webu | Mapa stránek