Aktuality a tiskové zprávy

Úvod » Pro média » Aktuality a tiskové zprávy » Aktuality a tiskové zprávy

Filtrování výpisu tiskových zpráv:
23. 9. 2018

Dana Zátopková překřtila Oranžové workoutové hřiště v Rožnově na opičárnu

Dana Zátopková, čerstvě 96letá, ale stále vitální olympionička, slavnostně otevřela Oranžové workoutové hřiště v areálu Atletického hřiště Dany Zátopkové v Rožnově pod Radhoštěm. A jedním dechem ho překřtila na Opičárnu. „Na podobných konstrukcích jsme trénovali po druhé světové válce, když jsem s atletikou začínala. Říkaly jsme jim opičárny, jsou dobré pro pěstování síly a mrštnosti. Na takových prolézačkách vyrostlo několik dobrých tyčkařů,“ vysvětlila olympijská vítězka v hodu oštěpem, že dnes tolik populární posilování s využitím váhy vlastního těla bylo v kurzu už před desítkami let. Na nové hřiště přispěla městu Nadace ČEZ grantem 450 tisíc v rámci programu Oranžové hřiště.

22. 9. 2018

Hřiště je hotovo, na některé herní prvky přispěla Nadace ČEZ, a to díky veřejnosti a mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem

Trubín – Malá obec poblíž Berouna a Králova Dvora se dočkala nového dětského hřiště. Stalo se tak i díky mobilní aplikaci EPP – Pomáhej pohybem Nadace ČEZ, která body získané různými pohybovými aktivitami veřejnosti ve finále převedla na 80 000 korun. Díky tomu například přibyly na hřišti řetězová dvojhoupačka a skluzavka se žebříkem. Obec přitom začala hrací zázemí pro děti budovat již v roce 2017 z vlastních prostředků a případných finančních darů. Výše uvedená částka jí ovšem chyběla, aby mohlo být dílo zdárně dokončeno.

14. 8. 2018

Děti ze školky v Dolních Marklovicích dostaly k novému školnímu roku hřiště

Dárek v předstihu, zato pořádný! Mimořádnou radost měli dnes prckové ze školky v Dolních Marklovicích na Karvinsku, když strhli plachty, které je už pár dní vyložené dráždily. Kluci a holky tušili, že pod nimi bude překvapení právě pro jejich dobrodružství na zahradě, a nepletli se. Generální ředitel Elektrárny Dětmarovice Vlastimír Kontrik jim pak vysvětlil, že jde o Oranžové hřiště, na jehož vybudování přispěla obci Nadace ČEZ 30 tisíc korun.

31. 7. 2018

Oranžové hřiště v Luhačovicích bude jedním z nejnavštěvovanějších v republice

Nové Oranžové hřiště v Luhačovicích bude zřejmě jedním z nejnavštěvovanějších v republice. Každoročně se na něm vyřádí desítky kluků a holek, kteří v Luhačovicích bydlí, přes dvě tisícovky malých pacientů lázní, stovky žáků přijíždějících do města se školami z Ostravska na ozdravné pobyty i tisícovky dětí turistů. Hřiště s novými atrakcemi, na které přispěla Nadace ČEZ přes 175 000 korun, otevřeli v červenci zástupci lázní, města i obecně prospěšné společnosti Lázeňská kolonáda.

27. 7. 2018

V královském městě mají již druhý Oranžový přechod, stejně jako ten první se nachází v Chomutovské ulici

Kadaň – V rámci severních Čech devatenáctý Oranžový přechod Nadace ČEZ a druhý ve městě mají oficiálně od středy 25. července v Kadani. Nachází se stejně jako ten první, podpořený nadací již v roce 2016, v nejvíce frekventované páteřní ulici Chomutovská. Nadační příspěvek na jeho realizaci činil 85 067 korun.

24. 7. 2018

Pedály Oranžových kol na Colours se zastavily na částce 303 423 korun pro děti bez rodin a africké školáky

K barevné rozmanitosti jednoho z největších tuzemských festivalů v Ostravě přispěly počtvrté Oranžová kola Nadace ČEZ. Na charitativních kolech s virtuální realitou se v ČEZ Energy zóně během 4 dní vystřídaly stovky návštěvníků, aby přispěly neziskovám La Vida Loca a Kola pro Afriku.

16. 7. 2018

Prázdninová Kalich aréna je plná ledu a dětí s hokejkami i díky Nadaci ČEZ

Litoměřice - Po čtvrté v Litoměřicích se koná na tamním zimním stadionu týdenní Hokejová škola HC Sparta. Účastní se jí více než sto dětí, včetně 22 ze zahraničí ve věku od 5 do 16 let. Čtrnáct z nich by si přitom bez finanční podpory Nadace ČEZ o tomto letním hokejovém svátku pro nejmladší, mohlo nechat jen zdát. Nadace podpořila organizaci hokejové školy již podruhé, přičemž letos částkou 250 000 korun.

9. 7. 2018

Kilometry z Oranžových kol na Vysočinafestu pomáhaly obětím násilí a nemocným

Letošní ročník jihlavského festivalu opět propojil skvělé hudební zážitky s charitativní akcí Nadace ČEZ. Každý, kdo usedl za řídítka Oranžových kol, pomohl dvěma neziskovým organizacím z regionu k finančnímu daru v celkové částce bezmála sto tisíc korun.

3. 7. 2018

Nové multifunkční sportoviště pokřtili místní fotbalisté a volejbalisté vzájemnými zápasy

Bubovice – Velký důvod k radosti mají fotbalisté, volejbalisté a nohejbalisté, ale i další sportuchtiví obyvatelé Bubovic na Berounsku. V obci nedaleko hradu Karlštejn bylo totiž v pátek 29. června pro všechny zpřístupněno nové multifunkční Oranžové hřiště na míčové hry, na jehož realizaci přispěla obci Nadace ČEZ rovným půlmilionem korun. Po symbolickém přestřižení pásky se na hřišti odehrál vůbec první fotbalový zápas 2x10 minut mezi místními fotbalisty a volejbalisty. Poté ještě následovala odveta stejných družstev ve volejbale a večerní rautové pohoštění pro všechny, co si nenechali slavnostní zprovoznění hřiště ujít.

2. 7. 2018

Patrony nově vysazených hrušní v Braňanech se staly děti z tamní mateřinky

Braňany - Nově vysazených dvaadvacet hrušní a čtyři krmítka pro drobné ptactvo s logem Nadace ČEZ nyní lemují turistickou stezku z Braňan u Mostu pod vrch Kaňkov. Ovocné stromy doplnily původní alej hrušní, přičemž nahradily ty, které již byly nemocné či poškozeny svým stářím tak, že musely být odstraněny. Na výsadbu zeleně získala obec finanční prostředky ve výši 149 929 korun právě od Nadace ČEZ v rámci grantu Stromy.

Předchozí
Nahoru
Menu:
Copyright 2018 Nadace ČEZ | Všechna práva vyhrazena | www.cez.cz Informace o webu | Nastavení cookies | Mapa stránek