Aktuality a tiskové zprávy

Úvod » Pro média » Aktuality a tiskové zprávy

Filtrování výpisu tiskových zpráv:
11. 7. 2019

Šlapání na Oranžových kolech Nadace ČEZ na Dnech lidí dobré vůle vyneslo Nadačnímu fondu Adiuvare a Hospicové péči Caritas více než 100 tisíc korun.

Návštěvníci Dnů dobré vůle na Velehradě měli jedinečnou příležitost podpořit svým vlastním pohybem na Oranžových kolech Nadace ČEZ charitativní organizace Nadační fond Adiuvare a službu Charity Olomouc - Hospicová péče Caritas.

30. 6. 2019

Děti z Vrchoslavic na Prostějovsku dostaly „za vysvědčení“ Oranžové hřiště

Prostor mezi mateřskou a základní školou ve Vrchoslavicích na Prostějovsku se, k radosti místních dětí i dospělých, proměnil v atraktivní Oranžové hřiště. Na vybudování nového hřiště za zhruba 400 tisíc, které bude využívat stovka vrchoslavických dětí i jejich kamarádi z okolních obcí, přispěla obci Nadace ČEZ 100 tisíc korun.

10. 6. 2019

Oranžová kola Nadace ČEZ zavítala na festival Zámostí v Třebíči

Sezónu letních festivalů odstartovaly na Vysočině kapely jako Wohnout, TataBojs, sóloví interpreti i různé kreativní dílny. Sobotní odpoledne patřilo též charitativním minutovým jízdám na cyklo trenažéru. Výtěžek přes 100 tisíc korun si rozdělil Junák Třebíč a organizace zajišťující neziskovou část festivalu „Zámostí v modrém“.

4. 6. 2019

Oranžové kolo na Frýdlantském ČEZ duatlonu: přes 100 tisíc pro prcky ze školy a seniory

Přes 100 tisíc korun pro dobrou věc vyšlapali na Oranžovém kole účastníci sportovního dne ve Frýdlantu nad Ostravicí, který vyvrcholil závodem Frýdlantský ČEZ duatlon. Částku 51 973 korun pošle Nadace ČEZ do městských mateřských škol, 49 550 korun poslouží k rozvoji činnosti místní pobočky Svazu postižených civilizačními chorobami. Tradiční charitativní Oranžové kolo letos přijelo do Frýdlantu poprvé se speciálními tříkolkami pro hendikepované zvanými handbiky, a tak si zájemci mohli vyzkoušet, jak se „šlape rukama“.

3. 6. 2019

Děti z Velké Bukové dostaly jako dárek k svátku hřiště u rozhledny

Velká Buková – Prakticky v polovině pod jednou ze vzdušných cest mezi Madridem a Moskvou (3 433 km) stojí na Rakovnicku na okraji stejnojmenné obce v nadmořské výšce 455 metrů turistická rozhledna Velká Buková. Zprovozněna byla před deseti lety, přičemž k letošnímu 2. červnu u ní přibylo nové dětské hřiště. Má přívlastek Oranžové, neboť část finančních prostředků získala obec od Nadace ČEZ, která žádost zařadila mezi projekty podpořené veřejností prostřednictvím mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem.

28. 5. 2019

Návštěvníci „Lázeňské“ vyšlapali v Teplicích přes 101 476 korun pro dvě neziskové organizace

Teplice – Návštěvníci slavnostního Zahájení lázeňské sezony v Teplicích opět pomáhali potřebným. Nadace ČEZ letos místo Oranžového kola přivezla handbiky, na kterých se během neděle vystřídaly stovky lidí s dobrým srdcem. Minutou šlapání za pomoci rukou přispěli dvěma organizacím z Teplicka – Květina, z.s. (Lahošť) a Podkrušnohorské domovy sociálních služeb Dubí – Teplice, p.o. Tradičně došlo i na duel osobností a závěrečný finiš zástupců obou organizací. Celkem se na „Lázeňské“ vyjelo 101 476 korun.

23. 5. 2019

V Moravskoslezském kraji letos vyroste devět Oranžových přechodů

Města a obce v Moravskoslezském kraji letos osvětlí a upraví ve spolupráci s Nadací ČEZ devět přechodů pro chodce, většinou v okolí škol a sportovních hřišť. Pět Oranžových přechodů vznikne v Orlové, po jednom v Hlučíně, Havířově, Vřesině a Doubravě. Od roku 2013, kdy Nadace ČEZ tento grantový program vyhlásila poprvé, jde o nejvyšší počet přechodů v našem kraji za jediný rok.

3. 5. 2019

Nadace ČEZ i Oblastní charita Jihlava přispěly na mechanický vozík pro Leontýnku

Ve čtvrtek 2. 5.2019 předala ředitelka Oblastní charity Jihlava Hana Fexová a Jana Štefánková, zástupkyně Nadace ČEZ rodičům Leontýnky Rampírové šek na 34 125 Kč. Peníze již byly použity na nákup speciálního mechanického vozíku pro Leontýnku z Luk nad Jihlavou. Holčička trpí vzácnou genetickou vadou zvanou Pitt-Hopkins syndrom. Díky vozíčku je pro maminku jednodušší manipulace s dcerou při cestách do školy a také je zajištěný správný posed holčičky a její bezpečnost. Více o příběhu Leontýnky se dočtete na stránkách dobryskutek.cz.

2. 5. 2019

Odstartovalo druhé kolo grantového programu Stromy pro podzimní výsadbu, žádost lze podat do konce května

Druhé kolo veřejného grantového řízení Stromy 2019, do něhož se lze přihlásit do 31. května, vyhlásila Nadace ČEZ. Grantové řízení je zaměřeno na zlepšení životního prostředí prostřednictvím podpory liniové výsadby stromů. Opětovnou žádost mohou podat i ty samosprávy, na které se v prvním kole pro jarní výsadbu již nedostalo. Naopak tam, kde letos uspěli, si musí s případným podáním žádosti počkat až na příští rok. Maximální výše nadačního příspěvku činí i pro podzimní sázení 150 000 korun.

24. 4. 2019

Auto pro vozíčkáře ze vsetínské Naděje zařídili nadšenci s EPPkou

Úsměv doslova až od ucha k uchu měli klienti denního stacionáře, který ve Vsetíně provozuje spolek Naděje, při slavnostním „rozbalování“ nového auta. Speciálně pak šest z nich, kteří jsou upoutáni na vozíček – Citroën Berlingo je totiž speciálně upravený pro přepravu hendikepovaných bez nutnosti z vozíku vystupovat. Auto pořídila Naděje za 100 tisíc korun, 70 procent z této částky jim přispěla Nadace ČEZ díky aktivitě lidí sportujících s aplikací EPP – Pomáhej pohybem.

Předchozí
Nahoru
Menu:
Copyright 2019 Nadace ČEZ | Všechna práva vyhrazena | www.cez.cz Informace o webu | Nastavení cookies | Mapa stránek