Aktuality a tiskové zprávy

Úvod » Pro média » Aktuality a tiskové zprávy

Filtrování výpisu tiskových zpráv:
4. 12. 2018

Dětem v Teplicích usnadní cestu do školy Oranžový přechod

Dva stožáry se svítidly zpřehlední přechod pro chodce na frekventované Maršovské ulici. Grantový program Oranžový přechod Nadace ČEZ pomáhá městům a obcím zvyšovat bezpečnost jejich obyvatel, zejména dětí a mládeže, v silničním provozu.

25. 10. 2018

V metropoli tvarůžků vysadili k výročí republiky sedm lip, pomohli i skauti

Sedm lip, které od roku 1933 zkrášlovaly zahradu Husova sboru v Lošticích a z důvodu špatného zdravotního stavu musely být nedávno odstraněny, nahradily mladé lipové sazenice. Ke stému výročí vzniku Československé republiky je společně vysadili obyvatelé Loštic, místní skauti i členové spolku STURM, který se zabývá ochranou životního prostředí na Mohelnicku. Obnovu lipové aleje podpořila částkou 19 tisíc korun Nadace ČEZ v rámci grantového programu Stromy.

10. 10. 2018

Děti na valašskomeziříčském sídlišti Pod Oborou mají nové Oranžové hřiště

10. 10., 10 hodin a 10 minut. Tento okamžik roku 2018 si budou obyvatelé sídliště Pod Oborou ve Valašském Meziříčí pamatovat jako chvíli, kdy se otevřelo první Oranžové hřiště ve městě. Na vybudování moderního hřiště za více než milion, které vyrostlo na místě dřívějšího plácku pro děti s velmi zastaralým vybavením, přispěla městu 450 tisíc korun Nadace ČEZ.

8. 10. 2018

Díky aplikaci získala katovická základka plošinu pro tělesně postižené

Instalace plošiny pro tělesně postižené udělala tečku za rozsáhlou rekonstrukcí sociálních zařízení na Základní a mateřské škole v Katovicích. Úpravy, které vyšly městys na 2,5 miliónů korun, odstranily bariéry v přízemí školy. Vedle šaten, učeben a jídelny jsou žákům na vozíčku nově přístupné i toalety. Částkou 299 300 korun se na instalaci plošiny podílela Nadace ČEZ.

4. 10. 2018

EPPka má důvod k oslavě: Tisíc podpořených projektů za 73,5 milionu korun!

Střední Čechy - Mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem Skupiny ČEZ a Nadace ČEZ dosáhla dalšího milníku. Počet dobročinných projektů, které uživatelé během tří let její existence podpořili tancem, chůzí, během, cyklistikou a dalšími sporty, se na konci září významně zakulatil. S jejich pomocí rozdala nadace neziskovým organizacím 73,5 milionu korun. Konkrétně ve Středočeském kraji bylo podpořeno 101 projektů za celkem 8 030 405 korun.

23. 9. 2018

Dana Zátopková překřtila Oranžové workoutové hřiště v Rožnově na opičárnu

Dana Zátopková, čerstvě 96letá, ale stále vitální olympionička, slavnostně otevřela Oranžové workoutové hřiště v areálu Atletického hřiště Dany Zátopkové v Rožnově pod Radhoštěm. A jedním dechem ho překřtila na Opičárnu. „Na podobných konstrukcích jsme trénovali po druhé světové válce, když jsem s atletikou začínala. Říkaly jsme jim opičárny, jsou dobré pro pěstování síly a mrštnosti. Na takových prolézačkách vyrostlo několik dobrých tyčkařů,“ vysvětlila olympijská vítězka v hodu oštěpem, že dnes tolik populární posilování s využitím váhy vlastního těla bylo v kurzu už před desítkami let. Na nové hřiště přispěla městu Nadace ČEZ grantem 450 tisíc v rámci programu Oranžové hřiště.

22. 9. 2018

Hřiště je hotovo, na některé herní prvky přispěla Nadace ČEZ, a to díky veřejnosti a mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem

Trubín – Malá obec poblíž Berouna a Králova Dvora se dočkala nového dětského hřiště. Stalo se tak i díky mobilní aplikaci EPP – Pomáhej pohybem Nadace ČEZ, která body získané různými pohybovými aktivitami veřejnosti ve finále převedla na 80 000 korun. Díky tomu například přibyly na hřišti řetězová dvojhoupačka a skluzavka se žebříkem. Obec přitom začala hrací zázemí pro děti budovat již v roce 2017 z vlastních prostředků a případných finančních darů. Výše uvedená částka jí ovšem chyběla, aby mohlo být dílo zdárně dokončeno.

14. 8. 2018

Děti ze školky v Dolních Marklovicích dostaly k novému školnímu roku hřiště

Dárek v předstihu, zato pořádný! Mimořádnou radost měli dnes prckové ze školky v Dolních Marklovicích na Karvinsku, když strhli plachty, které je už pár dní vyložené dráždily. Kluci a holky tušili, že pod nimi bude překvapení právě pro jejich dobrodružství na zahradě, a nepletli se. Generální ředitel Elektrárny Dětmarovice Vlastimír Kontrik jim pak vysvětlil, že jde o Oranžové hřiště, na jehož vybudování přispěla obci Nadace ČEZ 30 tisíc korun.

31. 7. 2018

Oranžové hřiště v Luhačovicích bude jedním z nejnavštěvovanějších v republice

Nové Oranžové hřiště v Luhačovicích bude zřejmě jedním z nejnavštěvovanějších v republice. Každoročně se na něm vyřádí desítky kluků a holek, kteří v Luhačovicích bydlí, přes dvě tisícovky malých pacientů lázní, stovky žáků přijíždějících do města se školami z Ostravska na ozdravné pobyty i tisícovky dětí turistů. Hřiště s novými atrakcemi, na které přispěla Nadace ČEZ přes 175 000 korun, otevřeli v červenci zástupci lázní, města i obecně prospěšné společnosti Lázeňská kolonáda.

27. 7. 2018

V královském městě mají již druhý Oranžový přechod, stejně jako ten první se nachází v Chomutovské ulici

Kadaň – V rámci severních Čech devatenáctý Oranžový přechod Nadace ČEZ a druhý ve městě mají oficiálně od středy 25. července v Kadani. Nachází se stejně jako ten první, podpořený nadací již v roce 2016, v nejvíce frekventované páteřní ulici Chomutovská. Nadační příspěvek na jeho realizaci činil 85 067 korun.

Předchozí
Nahoru
Menu:
Copyright 2018 Nadace ČEZ | Všechna práva vyhrazena | www.cez.cz Informace o webu | Nastavení cookies | Mapa stránek