Aktuality a tiskové zprávy

Úvod » Pro média » Aktuality a tiskové zprávy

Filtrování výpisu tiskových zpráv:
23. 5. 2017

Jak vypadá včelí úl uvnitř uvidíte v Nasavrkách

Střední odborné učiliště včelařské ve východočeských Nasavrkách otevřelo další část naučné včelí stezky – soubor interaktivních panelů s názvem Pohled do úlu. Stezka zpestřuje procházky místních i návštěvníků města, informuje o životě a chovu tohoto společenského hmyzu a láká zájemce do areálu učiliště, který nabízí prohlídku arboreta i další včelařské zajímavosti. Populárně naučný projekt nasavrcké školy podpořila Nadace ČEZ příspěvkem 74 tisíc korun.

19. 5. 2017

Úlice obnovily zanedbanou třešňovou alej

Obyvatelům Úlic slouží revitalizované údolíčko na okraji obce nazývané „Višňovka“. Prostor vzniklý vykácením starých keřů a třešní zaplnily nové stromy, které poskytnou místním příjemný stín k procházkám i sladké plody. Obnovu zeleně podpořila Nadace ČEZ částkou přes 134 tisíc korun.

16. 5. 2017

Přechod na nepřehledné křižovatce z Petřvaldu na Šenov má nové osvětlení

Přechod pro chodce na nepřehledné odbočce z hlavního tahu mezi Ostravou a Karvinou směrem na Šenov má nové osvětlení. Zasloužili se o to radní města Petřvald, kteří připravili projekt na nasvícení přechodu a získali na něj více než 90 tisíc korun od Nadace ČEZ. Podle vedení obce i učitelek z mateřské školy, které při dnešním slavnostním otevření asistovaly, jde o výrazný příspěvek ke zvýšení bezpečnosti ve městě.

15. 5. 2017

Karvinská škola má novou učebnu přírodních věd. Dar Nadace ČEZ zařídila jedenáctiletá Anežka

Karvinská Základní škola U Lesa představila žákům i veřejnosti zgruntu nové vybavení učebny chemie a fyziky za 200 tisíc korun. Dar v této výši od Nadace ČEZ škole zařídila desetiletá Anežka Laryšová z Karviné, která zvítězila v loňském ročníku populární fyzikální soutěže Vím proč a učebnu pro svou školu vyhrála jako hlavní cenu.

12. 5. 2017

V Borohrádku bylo slavnostně otevřeno nové Oranžové hřiště

Nové Oranžové hřiště v parku a u mateřské školy v Borohrádku, bylo slavnostně otevřeno ve čtvrtek 11. května. Soutěžní odpoledne s podtextem „Táto, mámo, pojďme si hrát na Oranžové hřiště“ přilákalo děti ze základní i mateřské školy, které tak otestovaly hřiště i hrací prvky. Na realizaci hřiště získala obec od Nadace ČEZ 300 tisíc korun.

10. 5. 2017

Oscarový režisér pomohl vydrám

Výjimečných 101 444 korun získali pro dvě třeboňské neziskové organizace návštěvníci, ale i tvůrci a organizátoři mezinárodního festivalu Anifilm. O peníze vydělané šlapáním na speciálně upravených rotopedech se díky Nadaci ČEZ podělil Nadační fond pro vydru a Chráněná dílna Motýl. Prvně jmenované organizaci přispěl svou energií i například oscarový režisér Adam Elliot.

4. 5. 2017

Letecká show v Plasích přivítala i charitativní Oranžové kolo

Největší letecká show na západě Čech, tradiční Den ve vzduchu v Plasích na Plzeňsku, přilákala na nevšední zážitky a přátelskou atmosféru tisíce leteckých nadšenců ze všech koutů republiky. Kromě zvýšené hladiny adrenalinu v krvi si odnesli i příjemný pocit, velká část z nich totiž v sobotu nasedla na charitativní Oranžová kola Nadace ČEZ, a svým šlapáním pomohla dvěma západočeským neziskovým organizacím. Vyšlapaná částka 100.999 korun tentokrát podpořila občanské sdružení ProCit a Diakonii Západ.

25. 4. 2017

Do výsadby nové zeleně se v obci pustily všechny generace, včetně té zatím ještě nenarozené

Nové lípy srdčité doplněné okrasnými keři vyrostly v sobotu 22. dubna na Kladensku v obci Brandýsek. Zeleň vysázená v pravidelných rozestupech nejen odděluje poměrně velký travnatý prostor od rušné Slánské ulice, ale také jej z dalších dvou stran ohraničuje. Do budoucna tak bude tvořit protiprašnou bariéru místa, pro které obec hledá takové smysluplné využití, aby co nejvíce sloužilo veřejnosti. Zatím je místními k odpočinku, sportovním a dalším volnočasovým aktivitám využíváno spíše spontánně. Na výsadbu nové zeleně získala obec finanční grant od Nadace ČEZ.

24. 4. 2017

Studentský klub Halahoj nakoupí nové vodácké vybavení, díky uživatelům EPPky

Studentský klub Katolického gymnázia Halahoj může nakoupit nové vodácké vybavení, které využije při pořádání táborů a víkendových akcí na táborové základně v Mrákotíně. Na dokoupení lodí přispěli prostřednictvím Nadace ČEZ uživatelé mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem, kteří pro Studentský klub vysportovali 20 000 korun. Šek převzali zástupci spolku v sobotu 22. dubna na Halahoj Třebíčském půlmaratonu, který organizují.

20. 4. 2017

Brno-Bohunice osvětlilo frekventovaný přechod přes ulici Hraničky

Městská část Brno-Bohunice nechala osvětlit nepřehledný a nebezpečný přechod u křižovatky ulic Hraničky a Švermova. Zebru přes frekventovanou silnici často využívají děti cestou do školy a do sportovního areálu. Na osvětlení přechodu přispěla městu Nadace ČEZ částkou 120 000 korun.

Předchozí
Nahoru
Menu:
Copyright 2017 Nadace ČEZ | Všechna práva vyhrazena | www.cez.cz Informace o webu | Mapa stránek