Aktuality a tiskové zprávy

Úvod » Pro média » Aktuality a tiskové zprávy

Filtrování výpisu tiskových zpráv:
17. 1. 2019

Díky Nadaci ČEZ již krášlí Moravskoslezský kraj přes 5 tisíc stromů. Granty pro města a obce na výsadbu zeleně jsou otevřené do konce ledna

Lípy, habry, jabloně, či třeba keřové růže a další druhy dřevin zapouštějí kořeny v obydlených místech i volné krajině díky grantovému řízení Nadace ČEZ Stromy už osm let. V Moravskoslezském kraji bylo doposud podpořeno částkou převyšující 3.6 milionu korun 27 projektů zaměřených na výsadbu zeleně, obyvatelé měst a obcí zasadili přes pět tisíc stromů a keřů – nové dřeviny už rostou například v Orlové, Bohumíně, Petrovicích u Karviné, Ostravě, Opavě, Krnově, Šilheřovicích, Hodslavicích nebo v beskydském Hrádku. O grant na výsadbu dalších stromů si mohou města a obce požádat do konce ledna prostřednictvím jednoduchého formuláře na www.nadacecez.cz.

15. 1. 2019

Nadace ČEZ otevřela grantová řízení pro rok 2019. Do konce ledna je možno požádat o příspěvek na výsadbu stromů

Neziskovky, školy, zdravotnická a sociální zařízení, města a obce, místní komunity či sportovní spolky se také letos mohou opět obracet na Nadaci ČEZ s žádostmi o finanční podporu v rámci některého z grantových řízení. Například o příspěvek na výsadbu stromů je možno požádat do konce ledna. Jen loni podpořila energetická nadace přes tisíc dobročinných projektů za více než 175 miliónů korun.

2. 1. 2019

Nadace ČEZ: Oranžové kolo letos slaví patnáct let své existence

Střední Čechy – Více než tři miliony korun „vyjezdili“ vloni v rámci celé České republiky na Oranžových kolech Nadace ČEZ účastníci nejrůznějších sportovních, společenských a kulturních akcích. Minutovou jízdou sbírali body, které byly následně převedeny na finanční podporu pro vybrané neziskové organizace. Vedle klasických rotopedů má Nadace ČEZ k dispozici také veslařské trenažery a od loňského roku rovněž běžkařský trenažer. Ten se se objeví již během druhého únorového víkendu na ČEZ Jizerská 50 v Bedřichově.

4. 12. 2018

Dětem v Teplicích usnadní cestu do školy Oranžový přechod

Dva stožáry se svítidly zpřehlední přechod pro chodce na frekventované Maršovské ulici. Grantový program Oranžový přechod Nadace ČEZ pomáhá městům a obcím zvyšovat bezpečnost jejich obyvatel, zejména dětí a mládeže, v silničním provozu.

21. 11. 2018

65 metrů za zatáčkou. Před přechodem v Lešné řidiči „dupali na brzdy“, teď už je díky Nadaci ČEZ bezpečnější

Přechod pro chodce na hlavní silnici protínající obec Lešná nedaleko Valašského Meziříčí už nebude pro chodce ani řidiče noční můrou. Díky grantu Nadace ČEZ ve výši 109 888 Kč se z něj stal osvětlený a bezpečný Oranžový přechod, po kterém teď mohou děti do nedaleké základní školy přecházet mnohem bezpečněji, stejně jako prckové se svými rodiči do sousední školky.

16. 11. 2018

Na bezpečnost dětí v obci Závada svítí Oranžový přechod Nadace ČEZ

Komunikaci III. třídy s hustým provozem v blízkosti mateřské školy doplnil v Závadě na Hlučínsku přechod pro chodce s osvětlením. Obecní projekt, který podpořila Nadace ČEZ, zvýšil bezpečnost chodců a přispěl k lepší viditelnosti přechodu pro řidiče.

11. 11. 2018

Měchenice sice už svou pověstnou plovárnu nemají, nově vysazenou zeleň ano

Dvanáct štrůdlů, domácí perník, moravské koláče, doslova kotel bramborového guláše (10 l), buřty k opékání, jablka, káva, čaj a domácí limonáda; to vše čekalo na účastníky po skončení výsadby nové zeleně v Měchenicích. Navíc v upomínku na den před sv. Martinem si odnesli domů i certifikát za vysazený strom na území obce podepsaný starostou Františkem Zoulem a ředitelkou Nadace ČEZ Michaelou Zikovou. Za to vše obci přibylo liniově vysazených 24 stromů hlohu obecného a 450 keřů tavolníku nízkého. Dalších 120 keřů tavolníku cripsa tvoří vždy po pěti kusech podsadbu pod každým stromem.

29. 10. 2018

Při výlovu Munického rybníka se roztáčela Oranžová kola pro dobrou věc

Zahřát se a přitom pomoci dobré věci. Takové byly poslední jízdy na Oranžovém kole Nadace ČEZ, které na samotný závěr „šlapací“ sezóny zavítalo do Hluboké nad Vltavou na Jihočeské Rybářské dny. Ty byly navíc spojené i s oslavami 100 let vzniku samostatné Československé republiky. I přes nepřízeň počasí si nakonec Domov důchodců U zlatého kohouta a Charita Zliv mezi sebe rozdělily 101 207 korun.

26. 10. 2018

Mohelnické děti pomáhaly sázet třešňovou alej ke 100 letům republiky

Městské sady Petra Bezruče dostaly v rámci víkendových oslav české státnosti několik nových sazenic okrasných třešní. Městu na výsadbu, do které se zapojily místní školy a školky, přispěla Nadace ČEZ částkou 133 208 korun.

25. 10. 2018

V metropoli tvarůžků vysadili k výročí republiky sedm lip, pomohli i skauti

Sedm lip, které od roku 1933 zkrášlovaly zahradu Husova sboru v Lošticích a z důvodu špatného zdravotního stavu musely být nedávno odstraněny, nahradily mladé lipové sazenice. Ke stému výročí vzniku Československé republiky je společně vysadili obyvatelé Loštic, místní skauti i členové spolku STURM, který se zabývá ochranou životního prostředí na Mohelnicku. Obnovu lipové aleje podpořila částkou 19 tisíc korun Nadace ČEZ v rámci grantového programu Stromy.

Předchozí
Nahoru
Menu:
Copyright 2019 Nadace ČEZ | Všechna práva vyhrazena | www.cez.cz Informace o webu | Nastavení cookies | Mapa stránek