Aktuality a tiskové zprávy

Úvod » Pro média » Aktuality a tiskové zprávy

Filtrování výpisu tiskových zpráv:
18. 4. 2019

Cestu k Hadáčkovu křížku lemují nově vysazené mladé duby

Nedrahovice - Ovlivnit krajinný ráz a podpořit potřebné zachycení vody v půdě bylo cílem jarní výsadby nové aleje na kraji Nedrahovic na Sedlčansku. Její realizaci podpořila Nadace ČEZ v rámci grantu 75 970 korunami.

15. 4. 2019

Nový mikrobus udělal velikou radost všem klientům týdenního stacionáře

Chotěšice – Obecně prospěšná společnost Handicap centrum Srdce z Pardubic se pyšní novým sedmimístným mikrobusem, který je určený pro svoz klientů s tělesným, mentálním, smyslovým a kombinovaným postižením. Sloužit bude hlavně těm, co pobývají v týdenním stacionáři v Chotěšicích. Krom jiných mecenášů podpořila nákup vozu i Nadace ČEZ, a to částkou 41 695 korun. Přesně tolik totiž pro Handicap centrum Srdce vyšlapali na poněkud netradičních oranžových kolech návštěvníci loňského festivalu SOUNDTRACK Poděbrady.

12. 4. 2019

Nádražní ulici v Chocni lemují nově vysazené duby

Choceň – 10. dubna 2019 - Východočeské městečko převzalo štafetu v jarní výsadbě stromů a zeleně, kterou po celé republice finančně podporuje Nadace ČEZ.

2. 4. 2019

Oběžné kolo na Dlouhých stráních zmodralo na podporu lidí s autismem

Oběžné kolo přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně, které před lety dosloužilo a teď před vchodem do podzemních provozů elektrárny vítá exkurze, se na jeden večer zahalilo do modrého odstínu. Jeden z „divů Česka“ se tím spolu s dalšími provozy Skupiny ČEZ připojil ke kampani Česko svítí modře u příležitosti Světového dne porozumění autismu a zároveň odstartoval podporu pro autisty, kterým pomáhá šumperská organizace Dětský klíč. Pokud pro ni lidé v aplikaci EPP – Pomáhej pohybem vysportují potřebné body, Nadace ČEZ jí daruje 60 tisíc korun na vybavení nového asistenčního domu.

1. 4. 2019

Jaderná elektrárna na modro. Vstup do elektrárny nasvítí energetici modrou barvou, aby tak vyjádřili svoji solidaritu s osobami s PAS.

Jaderná elektrárna Dukovany se společně s dalšími regiony ČEZ opakovaně připojí k celorepublikové kampani „Česko svítí modře“ s cílem více porozumět světu lidí s autismem. V noci z 2. na 3. dubna proto modré světlo, symbolizující komunikaci, ozáří vstup do elektrárny Dukovany. Vyjádří tak společně s ostatními podporu a solidaritu osobám s PAS (poruchou autistického spektra), u nichž je problematickou oblastí právě komunikace.

1. 4. 2019

ČESKO SVÍTÍ MODŘE, TAKÉ ELEKTRÁRNY DĚTMAROVICE A DLOUHÉ STRÁNĚ. NADACE ČEZ POMÁHÁ I FINANCEMI. Autisté z Havířovska díky Nadaci ČEZ úspěšně testovali novou terapii

Děti s poruchou autistického spektra, o které se stará havířovský spolek ADAM – autistické děti a my, mají za sebou úspěšnou sérii terapii O. T. A. Terapií se zúčastnili dva chlapci a dvě dívky. „Všechny děti vyšetřil pedopsychiatr před a po ukončení terapií, výsledky byly velmi pozitivní. Pokrok v chování svých dětí vypozorovali také rodiče, kteří měli kladné ohlasy i ze školy,“ řekla předsedkyně spolku ADAM Marie Gerdová. Projekt podpořila Nadace ČEZ částkou 100.000,- korun. Jako výraz podpory lidem s poruchou autistického spektra se také jednotlivé firmy Skupiny ČEZ zapojí do kampaně Česko svítí modře, na severu Moravy zmodrá například vstup do Elektrárny Dětmarovice, elektrárna Dlouhé stráně nebo Dům energetiky v Ostravě.

28. 3. 2019

Nejlepší fyzikář roku 2018 je z Gymnázia Dobruška: pro svou školu získal 200 tisíc korun od Nadace ČEZ

Jeho žáci mu přezdívají Hylbert Matematikus – v jeho hodinách se totiž málokdy nudí. Josef Hylský z Gymnázia Dobruška v Královéhradeckém kraji totiž prokládá učivo matematiky a fyziky různými soutěžemi a vtipnými historkami, takže je o zábavu postaráno. I proto jej jeho svěřenci přihlásili do učitelského klání Zlatý Ámos. Zaměstnance Skupiny ČEZ, která je dlouholetým partnerem soutěže, rodák z Náchoda zaujal natolik, že mu přiřkli titul ČEZ Ámos a šek na 200 tisíc korun na technické vybavení k tomu.

25. 3. 2019

Vedrovičtí společnými silami vysadili 115 listnáčů

Výzvu malé obce na Znojemsku ke společné výsadbě vyslyšelo na 60 vedrovických občanů ve věku 3 až 78 let. I díky finančnímu příspěvku Nadace ČEZ ve výši 114 tisíc korun Vedrovice nově zdobí několik alejí okrasných a ovocných stromů.

10. 3. 2019

Tepelné čerpadlo zlevní vytápění Víceúčelového charitního domu na Valašku

Nové tepelné čerpadlo, které od podzimu vytápí Víceúčelový charitní dům v Halenkově, ušetří Charitě Nový Hrozenkov přes 100 tisíc korun, které charita využije na zlepšení služeb pro seniory a hendikepované. Na více než milionovou investici se složilo několik dárců, významně přispěli i uživatelé aplikace EPP – Pomáhej pohybem. Do sbírání bodů pro místní charitu se s populární mobilní aplikací zapojili školáci, skauti, sportovci i obyvatelé okolních vesnic.

24. 2. 2019

Lukáš Bauer předal vysportovaných 51 tisíc pro ostravského studenta Lucase

Šek na 51 145 korun předal Lukáš Bauer na závěr sobotního závodu ČEZ Cross City Sprint zástupcům nadačního fondu Běh pro jako dárek všech profesionálních i amatérských běžkařů a Nadace ČEZ pro studenta třetího ročníku ostravského Gymnázia Hladnov Lucase Veleštíka. Ten před dvěma lety po pádu z výšky ochrnul na dolní část těla, dar využije na nákup elektrického vozíku a rehabilitaci. Peníze vysportovali účastníci i diváci závodu na běžkařském trenažéru Nadace ČEZ.

Předchozí
Nahoru
Menu:
Copyright 2019 Nadace ČEZ | Všechna práva vyhrazena | www.cez.cz Informace o webu | Nastavení cookies | Mapa stránek